Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 3

Paralimpietis Silovs Londonā debitē ar 9. vietu tāllēkšanā

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Paralimpietis Silovs Londonā debitē ar 9. vietu tāllēkšanā
Dmitrijs Silovs
Foto: lpkomiteja.lv

Šovakar Londonas paralimpiskajās spēlēs startēja tikai viens Latvijas sportists - krāslavietis Dmitrijs Silovs, par spīti savainotajam meniskam, apvienoto medicīnisko grupu F37/F38 tāllēkšanas sacensībās ar rezultātu 5.29 m ierindojās 9.vietā. Līdz iekļūšanai finālā viņam pietrūka nieka piecu centimetru...

Pirmais mēģinājums mūsu paralimpisko spēļu debitantam Dmitrijam Silovam (F37), kurš startēja ar 5. kārtas numuru, un vēl diviem paralimpiešiem bija neveiksmīgs – rezultāts netika ieskaitīts. Uzgavilēt varēja krieva Gošas Kugajeva līdzjutēji – viņu favorīts sacensības uzsāka ar jauna pasaules rekorda uzstādīšanu – 6.23 m (F37). Iepriekšējais rekords tika uzlabots par 12 cm. Otro labāko rezultātu uzrādīja Dienvidāfrikas Republikas atlēts Andrea Dalle Ave, kurš uzstādīja sava kontinenta rekordu – 6.02 m (F37).

Savā otrajā lēcienā Latvijas paralimpietis aizlidoja 5.29 m un 11 sportistu konkurencē pakāpās uz 7. vietu. Tiesa, drīz pēc tam par mūsu sportistu labākus rezultātus uzrādīja meksikānis un ukrainis, izstumjot Dmitriju no potenciālo finālistu pulka uz 9. vietu. Meksikas vieglatlēts Benžamins Ivans Kardozo Sančezs to izdarīja ar savu sezonas labāko rezultātu (5.34 m), pārspējot latvieti par tikai pieciem centimetriem.

Diemžēl savā trešajā mēģinājumā Dmitrijs piezemējās kādus vismaz 10 centimetrus par tuvu (5.24 m), līdz ar to zaudējot cerības iekļūt sacensību finālā. Zemāk par 9.vietu gan viņš nenokrita, jo Dienvidāfrikas Republikas pārstāvis Unions Sekailve savā labākajā mēģinājumā aizlidoja tikai 5.10 m, bet pakistānietim Haideram Ali netika ieskaitīts neviens no trim lēcieniem. Ukrainis Andrijs Onufrijenko trešajā mēginājumā uzstādīja jaunu Eiropas rekordu - 6.09 m (F38).

Fināla pirmajā lēcienā "izšāva" meksikānis Kardozo Sančezs, uzstādot jaunu Dienvidamerikas rekordu – 5.63 m (F37). Tas gan viņam neļāva pakāpties augstāk par 8. vietu. Apskaužamu stabilitāti demonstrēja tunisietis Mohameds Farhats Čida, kurš trijos no četriem mēģinājumiem bija uzrādījis identiskus rezultātus – 6.01 m, bet viņa tālākais lēciens bija 6.06 m. Finālu ar jaunu Āzijas rekordu uzsāka Ķīnas pārstāvis Juksi Ma, kurš aizlidoja 6.17 m tālu (F37) un pakāpās uz 2. vietu. Līderis Kugajevs atbildēja ar vēl vienu grupas F37 pasaules rekordu – 6.28 m.

Piektajā lēcienā medicīniskās grupas F38 pasaules rekordu atkārtoja Dienvidāfrikas Republikas paralimpietis Djans Buis (6.48 m), kurš pakāpās uz vicelīdera vietu. "Uguņot" turpināja krievs Kugajevs, jau trešo reizi labojot grupas F37 pasaules rekordu – 6.31 m.

Pēdējā mēģinājumā meksikānis Kardozo Sančezs vēl reizi laboja sava kontinenta rekordu – 5.71 m (F37), tiesa, augstāk par 7. vietu viņš netika. Ķīnietis Juksi Ma spēja uzlabot Āzijas rekordu jau līdz 6.26 m (F37) – ar to pietika, lai apsteigtu Djanu Buisu, kuram paralimpiskā bronza. Krieva Gošas Kugajeva paralimpisko spēļu čempiona tituls viņa konkurentiem palika neaizsniedzams.

Izmantotie resursi:
london2012.com