Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 3

Rīt Portugālē Latvijas orientieristi uzsāks pārcelto pasaules junioru čempionātu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Rīt Portugālē Latvijas orientieristi uzsāks pārcelto pasaules junioru čempionātu
Latvjias komanda pasaules junioru čempionātā Portugālē. Foto: Latvijas orientēšanās federācija.

Rīt ar vidējo distanci Portugālē sāksies četrus mēnešus vēlāk pārceltais pasaules junioru čempionāts orientēšanās sportā, kur piedalīsies arī Latvijas izlase astoņu sportistu sastāvā.

Sākotnēji 2022. gada pasaules junioru čempionāts orientēšanās sportā meža distancēs bija paredzēts jūlija mēnesī, taču, tā kā vasaras vidū Portugālē lielā karstuma dēļ bija sākušies plaši meža ugunsgrēki, tad tika mainīta programma un sākotnēji paredzētajā laikā norisinājās sprints un sprinta stafete pilsētā, bet meža distances pārcēla uz novembri. Sportisti bija gatavojušies meža distancēm, tāpēc priecīgi sacensties pilsētā sprintā nebija priecīgi.

Latvijas junioru izlase treneres Baibas Smilas vadībā ir devusies astoņu sportistu sastāvā – pa četriem junioriem un četrām juniorēm. Junioru puišu konkurencē mūsu valsti pārstāvēs Matīss Saulīte, Gustavs Staņa, Jēkabs Ločmelis un Matīss Timmermanis, bet junioru meiteņu konkurencē uz starta izies Eiropas jauniešu vicečempione Elza Ķuze, Leonarda Baltiņa, Sanda Lapiņa un Taiga Lazdāne. Komandā līdzi ir arī fizioterapeite Liene Leske.

Pasaules junioru čempionāts piektdien sāksies ar vidējo distanci, kam sestdien sekos komandu cīņas jeb stafete. Svētdien noslēdzošajā dienā ir paredzēta garā distance.