Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 3

Saulītem un Ārniecei uzvaras sezonas noslēdzošajā LK posmā orientēšanās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Saulītem un Ārniecei uzvaras sezonas noslēdzošajā LK posmā orientēšanās
Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Pagājušajā nedēļas nogalē Siguldā notikušajā noslēdzošajā Latvijas kausa posmā orientēšanās sportā uzvaras izcīnīja Matīss Saulīte un Līga Ārniece.

Kamēr lielākā daļa Latvijas izlases dalībnieki nedēļas nogalē sacentās pēdējās šīs sezonas Pasaules kausa posmā, tikmēr pie mums Latvijā aizvadīts Latvijas kausa noslēdzošais posms "Siguldas rudens", kas pulcēja ap 460 dalībniekus no visas Latvijas. Pasākumam bija jubileja, jo norisinājās jau 50. reizi.

Pēdējā kausa posmā orientieristi sacentās saīsinātā garā distancē. Vīriešiem bija 9,3km ar 22 kontrolpunktiem, bet sievietēm 7,1km ar 17 kontrolpunktiem. Vīriešiem elites grupā sacentās 12 dalībnieki, bet sievietēm uz starta izgāja piecas sportistes.

Uzvara vīru elites grupā junioram Matīsam Saulītem, kurš distanci veica 55:33 un sprigā cīņā par 18 sekundēm aiz sevis atstāja titulēto alūksnieti Edgaru Bertuku, bet vēl 24 sekundes ilgāk distancē pavadīja ogrēnietis Valters Reneslācis.

Dāmu grupā ļoti pārliecinoši uzvarēja “Ozons” pārstāve Līga Ārniece, kura tuvāko sekotāju Elīzu Ozolu no IK “Auseklis” apsteidza gandrīz par deviņām minūtēm. Trijnieku noslēdza Ārnieces komandas biedrene Laura Puķīte.

Junioru konkurencē uzvaras Unai Dzērvei un Austrim Kalniņam, bet vecākajās jauniešu grupās nepārspēti palika Leonarda Baltiņa un Edvards Zvirgzdiņš.