Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 3

Latvijas orientēšanās izlase sezonu noslēgs Pasaules kausa fināla posmā Šveicē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas orientēšanās izlase sezonu noslēgs Pasaules kausa fināla posmā Šveicē
Rūdolfs Zērnis finišē šogad augustā Igaunijas pilsētā Rakverē notikušajā Eiropas čempionātā stafetē. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija.

Šīs sezonas trešais un noslēdzošais Pasaules kausa posms orientēšanās sportā šajā nedēļas nogalē no 1. līdz 3. oktobrim norisināsies Šveices Alpu kūrortpilsētā Davosā, kur piedalīsies arī Latvijas izlase.

Nākamā gada jūlijā Šveicē notiks Pasaules čempionāts orientēšanās, tāpēc šīs būs kā iesildīšanās sacensības pirms nākamās vasaras svarīgā notikuma. Šveicē gandrīz katru gadu norisinās starptautiska līmeņa sacensības - gan Pasaules kausa posmi, gan Eiropas un un pasaules čempionāti. 2021. un 2018. gadā Šveice uzņēma Eiropas čempionātu, bet pasaules čempionātu 2012. gadā, kad Edgars Bertuks kļuva par čempionu vidējā distancē.

Latvijas izlase uz Pasaules kausa noslēdzošo posmu Šveicē devusies deviņu sportistu sastāvā. Vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs Rūdolfs Zērnis, Uldis Upītis, Ilgvars Caune, Fricis Spektors, Rihards Krūmiņš, Emīls Zērnis, bet sieviešu konkurencē no musu komandas uz starta izies Inga Dambe, Elza Ķuze, Signe Sirmā.

Šis Pasaules kausa posms, kā arī nākamā gada Pasaules čempionāts, notiks Alpos, vairāk kā 2000m augstumā virs jūras līmeņa, kur apvidus vietām būs atklātas kalnu pļavas, citur mežs ar detalizētu reljefu.

Šajā posmā Šveicē ir paredzētas trīs sacensību dienas ar trim disciplīnām meža distancēs. Pasaules kausa posms sāksies rīt ar stafeti, turpināsies ar vidējo distanci svētdien, bet noslēgsies ar garo distanci pirmdien.

Izmantotie resursi:
◪ Latvijas Orientēšanās federācija - Sākums