Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2546, Did:0, useCase: 3

Paste: "Dārziņš ir viens no tehniski meistarīgākajiem Latvijas hokeja vēsturē"

Rolands Eliņš

Paste: "Dārziņš ir viens no tehniski meistarīgākajiem Latvijas hokeja vēsturē"
Lauris Dārziņš. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Pēc pasaules čempionāta hokejā spēles starp Latvijas un Čehijas izlasēm (3:6) "Olybet" hokeja eksperts Guntars Paste izteica viedokli, ka Latvijas līdzjutējiem šoreiz nevajadzētu meklēt vainīgos tiesnešu personās, jo pārkāpumi aktīvi fiksēti abām komandām, bet čehi ar savām sīkām provokācijām un pietēlošanām pratuši to labāk izmantot. Paste ļoti atzinīgi izteicās par Latvijas parādīto spēli un nosauca Dārziņu par vienu no tehniski meistarīgākajiem spēlētājiem Latvijas hokeja vēsturē.

„Visi grib runāt par tiesnešiem, sākšu arī es tiesnešiem. Taču es teikšu, ka ne pie kā īsti tiesnešus vainot nevar. Tiesāja skrupulozi uz abām pusēm, vairākās diskutablās situācijās noraidījumi tika arī čehiem. Jā, spēles otrajā pusē palika tāds iespaids, ka lēmumi bija labvēlīgāki čehiem, bet nu tajā jau savs nopelns arī pašiem Čehijas hokejistiem,” teica hokeja pazinējs Guntars Paste.

„Latvijas hokejistiem vēlos pateikties par spēli. Tiešām augstā līmenī aizvadīts mačs pret ļoti spēcīgu pretinieku, bija prieks skatīties. Pirmajā periodā Latvijas izlase iemeta divus šedevrus, vārtus, kurus droši var rādīt jaunajiem hokejistiem kā paraugu,” turpināja Paste. „Dārziņš atgādināja tiem, kas bija aizmirsuši, ka viņš ir izcili tehnisks hokejists, viens no tehniski meistarīgākajiem vispār visā Latvijas hokeja vēsturē. Lieliska spēle Laurim, žēl, ka neizdevās to atzīmēt ar labāku beigu rezultātu. Žēl arī, ka beigās viņam iedeva 5+20 sodu, kur, cik saprotu, tiesneši vienkārši sajauca viņu ar Freibergu. Tā bija kļūda, bet ne nu vairs tāda, kas atstāja iespaidu uz spēli.”

„Ļoti laba spēle tika aizvadīta, neskatoties uz sastāva problēmām. Ābols izkrita no sastāva, bet viņa aizvietotāju Bičevski noraidīja līdz spēles beigām, un pēc tam bija grūti pārkārtoties,” sacīja Paste. „Noraidījums tur noteikti bija, var runāt, vai obligāti 5+20 minūšu noraidījums, taču kā aplamu tiesnešu lēmumu es arī negribu saukt. Protams, tur slikti sakrita apstākļi un Bičevskis nemaz tā negribēja, bet tas nav svarīgi – hokejā skaita arī netīšām iemestus vārtus.”

„Tā vietā, lai daudz runātu par tiesnešiem, labāk jārunā par pašu čehu spēli,” piezīmēja Paste. „Hokeja sabiedrībā bijušās Čehoslovākijas hokejisti lielākoties nav iecienīti kā pretinieki – bieži pietēlo un čīkst laukumā, cenšas provocēt un uzvilkt pretiniekus. Protams, ne visi, taču šajā Čehijas izlasē jau treneris tāds, kurš simpātijas nevieš. Ržīga arī tagad spēlēja uz skatītājiem, izrādījās visādi. Viņam ir liels ego, bet slikts raksturs, varētu pat teikt, ka pretīgs.”

„Par čehu meistarību gan grūti iebilst,” sacīja Paste. „Viņi vienkārši bija labāki. Ja Latvija būtu uzvarējusi šajā spēlē, kas bija ļoti svarīga abām izlasēm kopvērtējuma ziņā, tas būtu īsts varoņdarbs. Čehi uzvarēja tīri uz meistarības rēķina. Var teikt, ka Bičevska noraidījums pagrieza spēles gaitu, bet galvenie pagriezēji tomēr bija paši čehi. Merzļikina kļūda trešo vārtu zaudējumā? Tā varbūt izskatījās pēc kļūdas, bet es tomēr teikšu, ka tā bija Vorāčeka meistarība. NHL rūdītie veči tomēr prot mest tādus metienus, kas tikai izskatās vienkārši, bet patiesībā vārtsargam ir galīgi neērti. Tieši tādu pašu Vācijai trešdien Draizaitls iemeta – tā pati pozīcija, tāds pats ripas lidojuma augstums, tāpat vārtsargam starp kājsargu un cimdu. Elvis paspēja ripu aizskart, tāpēc varbūt izskatījās vizuāli sliktāk Elvim tā epizode.”

Pastem tika vaicāts, vai tagad, kad ceturtdaļfināls tomēr izskatās aizslīdējis prom no Latvijas izlases, viņš sagaida Gustava Grigaļa došanos vārtos kādā no atlikušajām spēlēm: „Nedomāju, ka tā notiks. Kamēr vēl izlasei būs kādas minimālas izredzes vai kaut kas grupā vēl izšķirsies, tikmēr spēlēs kā ierasts. Arī pašā pēdējā turnīra spēlē nedomāju, ka Grigals varētu uzspēlēt. Mačā pret krieviem droši vien turpināsies rotācijas princips vārtsargiem, un spēlēs Gudļevskis.”

  -3 [+] [-]

, 2019-05-17 10:09, pirms 4 gadiem
Paste atkal atklāj Ameriku , ko visi jau vienmēr zinājuši

  -3 [+] [-]

, 2019-05-17 10:31, pirms 4 gadiem
Ja godīgi Dārziņam ir jābūt NHL. Es vnk brīnos, ka viņu visu karjeru norok.

  -2 [+] [-]

, 2019-05-17 10:41, pirms 4 gadiem
Viens no.... tas tā pateikt kaut ko un neko... pateikt, ka dārziņš ir tehniski labs hokejists... vien no 100 var būt 1. un var būt 98. ...
Bet vispār... Šo saka tas pats, kurš pirms čempja teica, ka Latvija drīzāk uzvarēs Čehiju nekā Šveici... jo Čehi jau nemaz nav tik stipri
Eksperts ibio...

  -1 [+] [-]

, 2019-05-17 11:03, pirms 4 gadiem
Raitcha rakstīja: Viens no.... tas tā pateikt kaut ko un neko... pateikt, ka dārziņš ir tehniski labs hokejists... vien no 100 var būt 1. un var būt 98. ...
Bet vispār... Šo saka tas pats, kurš pirms čempja teica, ka Latvija drīzāk uzvarēs Čehiju nekā Šveici... jo Čehi jau nemaz nav tik stipri
Eksperts ibio...
pat aklais vakar redzēja, ka čehi ir meistarīgāki par sierēdājiem un viltīgāki - zin kur pietēlot, zin kur iedot pretiniekam ar nūju pa zobiem, lai tiesnesis neredz.
Tāpēc, pret tādu komandu ir ļoti grūti spēlēt, jo čehi izmanto visus līdekļus, lai uzvarētu

  +3 [+] [-]

, 2019-05-17 11:05, pirms 4 gadiem
Principa pa lielam Pastes kungam taisniba. Nevaru nepiekrist.
Un Darzins ir un vienmer ir bijis viens no tehniskakajiem Latvijas hokejistiem. Piemeram, bullisus savulaik izpildija ne sliktak par to pasu Niziviju.

  +2 [+] [-]

, 2019-05-17 11:13, pirms 4 gadiem
Varbūt kāds var paskatīties IIHF statistikas ailēs un ieraudzīt ,ka tur viss ir pareizi un lielais sods beigās ir iedots Ralfam. Katra vieta ir svarīga kopējam reitingam,pēc kura dala nākošā gada grupas ,bet pats galvenais olimpiskās atlases sakarā ,kur jābūt pēc iespējas augstākā vietā ,lai dabūtu nosacīti vājākus pretiniekus ,bet pats galvenais ,lai varētu organizēt šo turnīru pie sevis,tā kā Gustavam vēl jāpaciešas

     [+] [-]

, 2019-05-17 11:45, pirms 4 gadiem
Balderis, Žoltoks, Ņiživijs, Kerčš, Dārziņš... Tādi naži mums ir bijuši, ir un vēl būs.

     [+] [-]

, 2019-05-17 12:16, pirms 4 gadiem
Nu nez , Balceram rokas ir arī mīkstas un veiklas un domāju ka viņš ir arī līmeni . Indrašis arī var labi un tehniski nospēlēt.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-05-17 13:23, pirms 4 gadiem
Guņa molodčiks! Kā allažiņ teicama ekspertīze! Savulaik bija tas gods ar viņu uzspēlēt vienā komandā, šis vīrs zina ko runā!

     [+] [-]

, 2019-05-17 14:40, pirms 4 gadiem
pernambucano rakstīja: Savulaik bija tas gods ar viņu uzspēlēt vienā komandā, šis vīrs zina ko runā!
Nu, nu, kurā komandā tad spēlēji? AK-2?

  +1 [+] [-]

, 2019-05-17 15:12, pirms 4 gadiem
Šindleru Jēkabs rakstīja: Balderis, Žoltoks, Ņiživijs, Kerčš, Dārziņš... Tādi naži mums ir bijuši, ir un vēl būs.
Vēl jau Panteļejevs, Beļavskis, u.c. 90-ajos gados tādi tehniski spēlētāji, kā Dārziņš bija norma, nevis kaut kas īpašs.