Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1281, Did:0, useCase: 3

"Vienotības kilometrs" – distance cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Jānis Celmiņš

"Vienotības kilometrs" – distance cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
Foto: AP/Scanpix

Jau otro gadu pēc kārtas Nordea Rīgas maratonā tiek piedāvāta distance cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Arī šogad pasākuma iniciatore ir Lielbritānijas vēstniecība Latvijā, kas piesaistot Nīderlandes vēstniecību Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un citus atbalstītājus, kopā ar Nordea Rīgas maratona organizatoriem ir radusi iespēju 23.maija pasākumā izveidot īpašu trasi arī cilvēkiem ratiņkrēslos un citām personām ar īpašām vajadzībām.

„Vienotības kilometra” ideja ir pārņemta no Londonas un citu pasaules lielo maratonu pieredzes, kur katru gadu tiek organizēts īpašs starts dalībniekiem ratiņkrēslos. „Vienotības kilometrs” pirmo reizi notika jau 2009.gadā, kurā tika aicināti piedalīties jebkurš cilvēks ar invaliditāti, ne tikai ratiņkrēslu lietotāji.

„Vienotības kilometra” dalībnieki startā pulcēsies kopā ar visiem Nordea Rīgas maratona dalībniekiem un tieši šīs distances starts 23.maijā plkst. 9:00 atklās Nordea Rīgas maratonu. Distance kopējais garums plānots apmēram 1km garumā, ar startu un finišu 11.Novembra krastmalā.

Šogad „Vienotības kilometrā” tiek aicinātas piedalīties 150 personas ar invaliditāti, kuru katru atbalsta viens asistents. Tiek aicināts pieteikties ikviens cilvēks ar invaliditāti, kas neļauj pilnvērtīgi piedalīties citās Nordea Rīgas maratona distancēs. „Vienotības kilometra” galvenā ideja būs nevis sacensība, bet gan piedalīšanās. Ikviens dalībnieks par savu dalību saņems pasākuma piemiņas medaļu.

„Vienotības kilometrs” ir liels izaicinājums ne tikai tā dalībniekiem, bet arī organizatoriem, lai nodrošinātu nevainojamu servisu dalībniekiem. Tādēļ organizatori aicina visus „Vienotības kilometra” dalībniekus ierasties uz startu kopā ar asistentu, kas varēs palīdzēt pirms-starta burzmā, gan arī tālāk distancē, lai veiksmīgi nokļūtu līdz finišam.
Trase

Starts 11.Novembra krastmalā, trase pa Eksporta ielu ar finišu 11.Novembra krastmalā. Kopējais trases garums ~ 1 km. Trases segums 100% ir asfalts.
Reģistrācija „Vienotības kilometram”

Reģistrācija pasākumam aizpildot pieteikuma anketu. Piesakoties anketā nepieciešams norādīt savus personas datus, kā arī informāciju par asistentu. Visa anketā norādītā informācija ir konfidenciāla un publiskoti tiks tikai dalībnieku vārds, uzvārds, dzimšanas datums un pārstāvētā organizācija. Pieteikuma anketā minētā informācija tiks izmantota tikai organizatoriskām vajadzībām un publiskota netiks.

Informāciju sagatavoja:
Inese Ķīkule
Projektu vadītāja
Nords Event Communications