Maratons populārāks par "Backstreet Boys"
Nordea Rīgas maratons 18. maijā pulcēja vairāk dalībnieku nekā dažas stundas iepriekš notikušais „Backstreet Boys” koncerts.
Neesmu piedalījies Tautasdziesmu maratonos, kas notika 1980-gadu beigās, tāpēc atļaušos apgalvot, ka vakardienas skrējiens bija lielākais tautas sporta pasākums pēdējo desmit gadu laikā.
Piedalīties minimaratonā nolēmu, pateicoties diviem iemesliem. Pirmkārt, skrējienā izaicināja piedalīties virkne sabiedrībā pazīstamu cilvēku, viņu vidū viena no Latvijas labākajām basketbolistēm Ieva Tāre, otrkārt, eSports.lv projektu vadītāja un tenisa apskatnieka Jāņa Cīruļa apņemšanās. Paldies, Ieva un Jāni!
Pozitīvas emocijas varēja sākt smelt jau ilgi pirms paša skrējiena. Kopš pie maratona rīkošanas ķēries Aigars Nords un viņa komanda, sacensību līmenis – un dalībnieku skaits! – strauji audzis. Pēc vakardien pieredzētā Rīga beidzot veidojas par cienīgu vietu Eiropas maratonu kartē. 34 valstu pārstāvju klātbūtne to tikai apliecina un tas nav tikai pateicoties Latvijas dalībai Šengenas telpā.
Par patīkamu notikumu kļuva numura saņemšana. To ceturtdienas vakarā izdevās izdarīt dažu sekunžu laikā, turklāt baudot lielisko skatu no viesnīcas „Alberts” 11. stāva.
Arī tālāk viss noritēja pēc vēlamā scenārija. Treniņprocesa laikā skrēju reizi divās dienās, klāt pievienojot vairākus pārgājienus un dejošanas sacensības. Pēc rīkotāju ieteikuma Olimpiskā sporta centra apkaimē svētdienas rītā biju jau īsi pirms deviņiem un priecājos par ieraudzīto, tostarp satiekot vēl septiņus eSports.lv skrējiena dalībniekus.
Pirms starta neiztika bez kurioza – divpadsmit minūtes pirms pusdesmitiem kāda meitene man jautāja, kur iespējams saņemt dalībnieka numuru... Ceru, ka viņai viss izdevās. Starta koridors ar dalībniekiem izstiepās pārsimts metru garumā, taču par vēlu sākumu nebija jāuztraucas – pie skriešanas apaviem piestiprinātie čipi precīzi fiksēja starta un finiša līnijas šķērsošanas brīžus.
Kopumā izdevās izpildīt pirms skrējiena izvirzītos mērķus – kilometru vidēji veikt mazliet vairāk nekā piecās minūtēs un finišu sasniegt ātrāk nekā pusstundas laikā. Paliku neapmierināts ar skrējiena ritmu – pirmajos trīs kilometros vidējais ātrums bija lielāks par atlikušajos 2360 metros uzrādīto. Taču to pārliecinoši kompensēja skrējiena atmosfēra un sacensību garša, radot vēlmi turpināt iesākto.
Mans rezultāts 5360m distancē 28:48 un 580. vieta 3051 finišētāja vidū.
Tiem, kas tomēr nepiedalījās, man ir labas ziņas. Nav jāgaida līdz 2009. gada 17. maijam, kad notiks nākamais Nordea Rīgas maratons. Sākt skriet var jau šovakar, vai vēlākais, 24. maijā, kad pie Olimpiskā sporta centra Rīgā notiks Olimpiskā skrējēju diena. Uz tikšanos sacensībās!
tik starta bija tads pulis ka nacas iet nevis skriet!! individualais laiks ir 00:27:58
00:29:24.60
un kāds sakars šeit ar BsB koncertu, ja nekādi dati netika doti un autors stāsta par saviem rezultātiem?!
Tāpēc jau tik slikti noskrēji
Sorry.
Joki,joki.
jaa par to es ilgi reecu! viņš vēl piemetināja ka taa var tikai profesionāļi, jo redz kilometrs minūtē ir tomēr respektējams rezultāts!
Tev vispār ir nojausma, cik izmaksā visa šī pasākuma organizēšana? Un dalības maksā tika iekļauta gan ēdināšana, gan ūdens, gan arī čipu īre, dalībnieka numurs un, iespējams, arī kaut kādas kopējās vakariņas (droši nemāku teikt, bet tā vajadzētu būt, vismaz pēc nolikuma). Katrā ziņā stipri šaubos, ka organizētāji baigi uzvārījās, ja vispār bija kāda peļņa.
tikai arēna uz bakstrīšiem bija pustukša
tos dzērieniņus,apelsīnus un citas lietas sagādāja sponsori.Cik es saprotu,savus trīs latus atdevu par čipa īri.Ja gribēja vakariņas,vajadzēja papildus 10Ls maksāt.Katrā ziņā balvu fonds nebija liels,bet tomēr nevar jau gribēt,lai pēkšņi konkurējam ar Bostonas maratonu,kas,ja nemaldos,pirmo reizi notika 19.gadsimta beigās(vai 20.tā sākumā).Mums piedalījās 3k tautas skrējienā,bet lielajos maratonos piedalās daudz,daudz reižu vairāk.
Līdz tādam līmenim vēl tālu,bet pamazām var tiekties.
Pilnībā piekrītu. Jā es jau saprotu, ka organizatori noteikti domā, ka pārējiem izņemot līderus tie rezultāti nav svarīgi, bet tā nav... Kāda velna pēc pirms sacensībām jāklārē, ka neuztarucieties čips precīzi uzskaitīs laiku, bet tad pēkšņi gan Diena, gan Nordea, gan turpat uz staba uzlīmētie rezultāti ir finiša, nevis individuālais laiks.. Kāda tad jēga, vnk piestumies tuvāk klāt startam un jau dabū minūtes handikapu... Man teiksim rezultāts atšķirās aptuveni par 1min (pusmaratonā ap 1:32h), labi man šoreiz tas neizmaksāja daudzas vietas kā dažiem citiem, bet nu tomēr ieteiktu organizatoriem padomāt un nākošgad vērtēt pēc individuālajiem laikiem, nevis finiša, bet ja tomēr nē, tad vismaz argumentēti paskaidrot kādēļ nē...