Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 3

Spīdvejisti trenējas, cer un gaida

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Latvijas spīdvejisti no Daugavpils un Rīgas jau aizvada treniņus, "Lokomotīves" mototrekā jau notika četri pilnvērtīgi treniņi ar startiem (būtu vairāk, ja ļautu laika apstākļi), kuros piedalījās arī Rīgas spīdvejisti (visi Rīgas IK "Auseklis" braucēji ir pieteikti arī "Lokomotīves" sastāvā), taču pagaidām nav zināms, kad varētu notiks pirmās sacensības.

Polijas pēc ranga otrās līgas jeb tagad "eWinner" spīdveja līgas čempionātu paredzēts sākt 11. jūlijā (Ekstralīga startēs jau 12. jūnijā), treniņiem laika vēl ir daudz, taču svarīgi, lai līdz tam laikam varētu aizvadīt kādas treniņsacensības, un vēl svarīgāk, lai būtu vaļā robežas un lai sacensības drīkstētu apmeklēt skatītāji. Kāda pašreiz ir situācija komandā un kad varētu būt pirmās sacensības Latvijā - par to sarunā ar "Lokomotīves" treneri Nikolaju Kokinu.

- Treniņi Daugavpils mototrekā rit jau pilnā sparā. Ko tajos saskatīji?
- Šajā situācijā kaut ko jaunu laikam grūti ieraudzīt... Pirms tam visi trenējās individuāli, brauca motokrosu, trenēja fizisko formu, arī mototrekā sākumā - atbilstoši piesardzības prasībām - bija tikai individuāli treniņi. Treniņi ir treniņi, bet sacensības - sacensības. Varēja redzēt, ka visi ir noilgojušies sacensties kaut vai treniņu apstākļos. Bez pašmāju spīdvejistiem treniņos pie mums piedalījās arī rīdzinieki Ričards Ansviesulis un Francis Gusts, tā ka sanāca diezgan paliels braucēju skaits un varēja redzēt gandrīz visus Latvijas spīdvejistus.

- Franci Gustu, par kuru kā par talantīgu braucēju runāja jau pirms gada, līdz šim biji redzējis ļoti maz. Kāds iespaids?
- Ļoti labs iespaids. Talantīgs puisis. Galvenais, ka viņš brauc "ar galvu" un kontrolē savu braukšanu. Viņš "nepazūd", startēdams kopā ar mūsu labākajiem junioriem un dažreiz pat apsteidz tos. Nav vēl pieredzes braukt ar lielo jeb 500 kub.cm motociklu. Iespējams, ka jau pagājušajā sezonā vajadzēja pilnībā pārsēsties uz "piecsimtnieku" un braukt Polijas junioru komandu čempionātā visu sezonu, taču nekas nav arī nokavēts - Francim ir 17 gadu, viņš nesen parakstīja ar "Lokomotīvi" līgumu uz visu juniora vecuma laiku un ceru, ka viņš jau šosezon reāli cīnīsies par vietu "Lokomotīves" sastāvā. Sekojam arī pārējiem Rīgas spīdvejistiem. Jo lielāka mums būs konkurence starp junioriem, jo labāk - jo vairāk izredžu, ka kāds vai daži no jaunajiem puišiem ar laiku izaugs par lielās komandas līderiem.

- Vienā no pēdējiem treniņiem labākais no junioriem esot bijis Daniils Kolodinskis...
- Tas priecē. Arī talantīgs puisis, kurš dažās sacensībās sevi apliecināja jau pagājušajā sezonā. Taču, kā jau minēju, treniņi ir kaut kas viens, bet sacensības - kaut kas pavisam cits. Mums jau ir bijuši vairāki "treniņu čempioni". Ceru, ka Kolodinskis šosezon izrādīs vēl lielāku konkurenci uz vietu sastāvā.

- Vai šosezon ieraudzīsim arī kādu jaunu seju?
- Nē, šosezon nebūs, jo nevienam no gados vēl jaunākiem puišiem šosezon nepaliek 16 gadi - vienam no viņiem 16 gadi būs rudenī. Vietēja mēroga sacensībās ar vecāku atļauju drīkst piedalīties arī no 15 gadu vecuma, taču Polijā šosezon rēķināsimies tikai ar tiem, kurus jau zinām un redzējām iepriekš. Cerams, ka redzēsim viņus arvien labākus.

- Par "Lokomotīves" piedalīšanos "eWinner" līgā viss ir skaidrs - uz Pilas treku Polijā nepārcelsimies, brauksim savā mototrekā, ja vien būs vaļā robežas. Kādi ir pēdējie jaunumi?
- Tādi droši vien būs otrdien, kad paredzēja telefonkonference starp līgas pārstāvjiem. Ekstralīgā līdz ar otro kārtu tribīnēs drīkstēs būt 25 procenti no iespējamā skatītāju skaita, par mūsu līgu vēl lems, taču mēs esam atkarīgi no Latvijas valdības lēmumiem, turklāt līdz ar laiku lēmumi arī mainās. Par pārcelšanos šosezon uz Pilas mototreku mēs pat nedomājām un šādu iespēju neizskatījām. Mums pārāk svarīgi ir mūsu līdzjutēji, turklāt - kāpēc lai pilsētai būtu mūs jāatbalsta, ja mēs visi sezonu brauktu ārzemēs... Ceram, ka drīz būs vaļā robežas, ceram, ka līdz jūlijam spīdveja sacensības drīkstēs apmeklēt skatītāji. Iznāk diezgan jocīgi - tirgus, veikali, tramvaji pilni cilvēku un tur nav nekāda riska, bet stadiona tribīnēs ir liels risks... Lai būtu prasība lietot aizsargmaskas, to mēs viegli varam kontrolēt, taču sacensībām jābūt ar skatītājiem. Mums tas ir ļoti būtiski un būtiskāk nekā daudziem Polijas klubiem, kuriem ir bagāti ģenerālsponsori, jo mūsu līdzjutēji ir arī mūsu atbalstītāji finansiālā ziņā - uz katru "Lokomotīves" maču taču atnāk četri līdz pieci tūkstoši, bet dažreiz pat vairāk līdzjutēju.

- Kāda situācija ir ar leģionāriem - Krievijas čempionu Andreju Kudrjašovu un zviedriem Pontusu Aspgrenu un Linusu Sundstrēmu?
- Kudrjašovs pašreiz ir Polijā un tiklīdz robeža būs vaļā, tā būs klāt pie mums uz treniņiem. Abi zviedri ir savās mājās, iespēju robežās trenējas un arī gaida iespēju ierasties uz komandas treniņiem.

- Sudstrēmam pagājušajā sezonā bija smags savainojums, bet tagad viņš papildus fiziskajiem treniņiem esot devies strādāt celtniecībā, lai uzturētu sevi labā fiziskā formā...
- Savainojums bija patiešām ļoti smags, visādas runas bija šajā sakarā, taču nebija, par laimi, tik traki, kā sākumā likās. Jau decembrī Sundstrēms pilnvērtīgi trenējās, jau marta beigās cerēja uzsākt braukšanas treniņus, taču visiem zināmu iemeslu dēļ nācās iepauzēt. Jā, lasīju, ka viņš devies strādāt celtniecībā, lai uzturētu sevi labākā fiziskā formā. Katrā ziņā mēs rēķināmies ar visiem trim leģionāriem. Ir mums pieteikumā vēl pāris jauni talantīgi ārzemnieki, taču tieši šis trio šosezon būs "Lokomotīves" "ārzemju spēks".

- Jau jūnijā iecerēts sarīkot Latvijas čempionātu...
- Vēlāk nebūs iespēju to sarīkot, jo Polijas "eWinner" līgas čempionāta mači būs katru nedēļas nogali līdz pat rudenim, droši vien pat līdz oktobra beigām, plus vēl septembra beigās pie mums notiks abi Nāciju kausa pusfināli. Ir divi varianti - 14. vai 20. jūnijs. Viss atkarīgs no valdības lēmumiem un no robežām. Gribētos, lai var piedalīties arī Andžejs Ļebedevs, kurš nedēļas nogalē jau aizvadīja pirmos braukšanas treniņus Ribņikas ROW komandā. Gribētos, lai sacensības notiek ar skatājiem - lai arī ar prasību lietot aizsargmaskas, bet ar skatītājiem. Pašmāju braucēji, plus trīs leģionāri, varbūt vēl kāds no Somijas vai Polijas un sanāks labas sacensības, kas turklāt ļoti noderēs arī pirms "eWinner" līgas starta. Ja neizdosies sapulcēt 16 braucējus, tad mums jau pietiek arī Latvijas spīdvejistu, lai sarīkotu sacensības pēc 13 braucēju tabulas. Pagaidām mēs varam tikai turpināt trenēties un cerēt. Visi plāni pagaidām ir ieceru līmenī, bet mēs būsim gatavi tos īstenot, tiklīdz radīsies tāda iespēja.

Kjasts Puodžuks, Jevgeņijs Kostigovs, Oļegs Mihailovs, Artjoms Trofimovs, Daniils Kolodinskis, Ernests Matjušonoks, Elvis Avgucevičs no "Lokomotīves", Ričards Ansviesulis, Francis Gusts, Rūdolfs Sproģis un Kristers Lumanis no Rīgas IK "Auseklis", plus Andžejs Ļebedevs un jau sanāk 12 braucēji (Dāvis Kurmis ir beidzis karjeru spīdvejā). Jācer, ka jau 20. jūnijā Daugavpils "Lokomotīves" mototrekā "ātrais ceļš" būs vaļā pa īstam - ar Latvijas čempionātu kā šīs sezonas pirmajām sacensībām.

     [+] [-]

, 2020-06-01 12:36, pirms 3 gadiem
Kurmi atgriezies!!!

     [+] [-]

, 2020-06-01 13:17, pirms 3 gadiem
erred rakstīja: Kurmi atgriezies!!!
Man arī žēl par Kurmi!!!

     [+] [-]

, 2020-06-01 16:58, pirms 3 gadiem
Kas tad noticis ar Kurmi?!