Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Dakaras rallija zvaigzne smagas slimības dēļ pārtrauc karjeru

Juris Grīns
Juris Grīns

Dakaras rallija zvaigzne smagas slimības dēļ pārtrauc karjeru
Nani Roma. Foto: Dakar.com

Divkārtējais Dakaras rallija uzvarētājs Nani Roma paziņojis, ka šobrīd cīnās ar smagu slimību. Prognozes esot labas, taču vismaz turpmāko pusgadu viņš sacensībās piedalīties nevarēs.

“Pirms dažām dienām sajutu sāpes mugurā, devos uz slimnīcu, un viņi manā ķermenī atrada audzēju,” sociālajos tīklos pavēstījis 50 gadus vecais spāņu autosportists. “Tas bija smagi, kas izdzirdēju šo vārdu, bet tāda ir realitāte. Pēc tam ārsts visu izanalizēja, un beigās tā izrādījās problēma, kas ir risināma.”

Roma paziņojis, ka turpmāko pusgadu sacīkstēs nepiedalīsies: “Tagad dažus mēnešus pavadīšu ārpus sacīkšu mašīnas, ārpus sacīkstēm un cīnīšos ar šo problēmu.”

Nani Roma ir viens no vadošajiem rallijreida braucējiem. Karjeru viņš sāka jau deviņdesmito gadu sākumā, sākotnēji startējot ar motociklu. No 1996. līdz 2004. gadam Roma deviņas reizes piedalījās Dakaras rallijā motociklu kategorijā, pēdējā piegājienā arī sasniedzot uzvaru. Savukārt kopš 2005. gada viņš brauc automobiļu klasē, kur 2014. gadā ar “X-Raid Mini” arī uzvarēja, bet 2012. un 2019. gadā izcīnīja otro vietu.

Kopš pagājušā gada Roma pārstāv “Prodrive” rūpnīcas komandu “Bahrain Raid Xtreme”, kurā startē arī leģendārais Sebstjēns Lēbs. Pērn Dakaras rallijā Roma ieņēma piekto vietu, bet šogad pēc neveiksmes ceturtajā ātrumposmā par augstām vietām sacensties nevarēja.

Jūnijā Roma bija plānojis piedalīties pasaules rallijreida čempionāta trešajā posmā “Andalucia Rally”, kas notiks Spānijā, taču viņam šīs sacīkstes ies secen.

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati