Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

El-Atija negodīgo noteikumu dēļ draud vairs nestartēt Dakaras rallijā

Juris Grīns
Juris Grīns

El-Atija negodīgo noteikumu dēļ draud vairs nestartēt Dakaras rallijā
Nāsirs El-Atija. Foto: Toyota Gazoo Racing South Africa

Trīskārtējais Dakaras rallija uzvarētājs Nāsirs El-Atija paziņojis, ka nav ieinteresēts turpināt startēt šajās sacīkstēs, ja netiks mainīti noteikumi, kas šobrīd priekšrocības sniedz bagiju braucējiem.

Ar pilnpiedziņas “Toyota” pikapu startējošais El-Atija otro gadu pēc kārtas piekāpās kādam no “X-raid” vienības sportistiem, kuri startē ar aizmugurējās piedziņas “Mini” bagijiem. Pērn viņš atzina Karlosa Sainsa pārspēku, bet šogad 15 minūtes zaudēja Stefanam Petranselam, atkal paliekot otrajā vietā. Ekipāžas, kas startē ar bagijiem, uzvarējušas piecās no aizvadītajām sešām sacīkstēm.

Jau iepriekš El-Atija kritizējis noteikumus, kas šobrīd bagiju braucējiem sniedz vairāk priekšrocības, bet tagad katarietis pavēstījis, ka vairs nestartēs Dakaras rallijā, ja tas netiks mainīts.

“Varu būt apmierināts ar paša paveikto,” pēc šī gada sacīkstēm stāsta El-Atija. “Mēs strādājam smagi un kļūdas nepieļāvu ne es, ne stūrmanis, ne komanda. Bet ko gan mēs vēl varam izdarīt? Šis ir otrais gads pēc kārtas, kad cīnāmies un atkal zaudējam bagijiem. Ir nepieciešami godīgi noteikumi. Lai cik ātri mēs necenstos braukt, ar ātrumu vien nepietiek. Piecus gadus bagiji uzvar cīņā ar 4×4 mašīnām, jo noteikumi ir tiem par labu. Ceru, ka organizatori to mainīs, citādi es neesmu ieinteresēts atgriezties.”

Viņš turpina: “Jautājums nav par to, ar ko bagiji ir labāki un, ar ko 4×4 mašīnas ir labākas. Vienkārši ir tā, ka noteikumi nav godīgi. Riepas nav vienīgās, ir arī citas lietas. “Peugeot” uzvarēja trīs reizes, tagad “Mini” vēl divas reizes. Mēs braucam ar 4×4 mašīnu un daudz pārplēšam riepas.”

Jāpiebilst, ka, pateicoties “Toyota” lobijam, FIA šogad Dakarā ieviesa maksimālā ātruma robežu visiem T1 klases automobiļiem, nosakot to 180 km/h robežās. Tikmēr bagijiem aizvien ir platākas riepas, pamatīgāka amortizācija, kā arī riepu gaisa spiediena regulēšana, kas kontrolējama no salona.

“Ir jāsāk ar riepām,” vēlamās noteikumu izmaiņas komentē El-Atija. “Mūsu komandas trim mašīnām tika saplēstas 106 riepas. Šie skaitļi runā paši par sevi. Bagijiem riepu malas ir augstākas un tās daudz labāk iztur akmeņainā apvidū. Es nevaru runāt komandas vārdā par noteikumu izmaiņām, bet viņi pie tā strādā.”

FIA pārstāve Juta Kleinšmite, kura savulaik kļuva par pirmo un vienīgo Dakaras rallijā uzvarējušo sievieti, sola, ka uz 2022. gada sacensībām izmaiņas notiks. Viņa atzīst, ka cīņa starp bagijiem un 4×4 mašīnām šobrīd patiešām neesot līdzvērtīga, tādēļ jau šobrīd šis jautājums, vismaz riepu sakarā, tiekot risināts.

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati

     [+] [-]

, 2021-01-21 12:27, pirms 3 mēnešiem
Lai izdala atsevišķu klasi.