Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Ar spraigām cīņām un negaisu aizvadīts Latvijas-Lietuvas rallijkrosa otrais posms

Juris Grīns
Juris Grīns

Ar spraigām cīņām un negaisu aizvadīts Latvijas-Lietuvas rallijkrosa otrais posms
Foto: Raimonds Volonts

Jau trešo gadu pēc kārtas Jēkabpils novada Biržos uz gaidītāko pasākumu autotrasē "Baroni" pulcējās rallijkrosa braucēji un autosporta entuziasti no visas Baltijas, kur aizvadīts Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrais posms.

Gan sportisti, gan organizatori teic, ka sacensību diena bijusi pārsteigumiem bagāta, sākot ar nedaudz mainīto "joker" apļa izeju, kas braucienu gaitu padarīja dinamiskāku un ātrāku, gan arī pērkona negaisu, kas "Baronu" auto trasi pārvērta līdz nepazīšanai, svarīgi minēt, ka pēdējo desmit gadu laikā ne reizi Biržos nebija bijušas sacensības slapjos laikapstākļos.

"Savā karjerā esmu uzvarējis vien divās sacensībās un abas reizes sakritis tā, ka tas noticis tieši "Baronu" trasē. Protams, tas ir īpaši patīkami iegūt pirmo vietu mājas trasē, man par to ir milzīgs prieks un gandarījums. Šoreiz uzvaru izdevās gūt varbūt ne tik lielā konkurencē, bet šī uzvara devusi pārliecību un stimulu startēt nākamajos posmos un sasniegt arvien labākus rezultātus," tā pēc sacensībām teic "Supercar" klases uzvarētājs Ivars Joelis.

"Baroni" trase ir šaura un tehniska, kas prasa sportistu spēju pielāgoties apstākļiem un iespējām izcīnīt augstākās pozīcijas uz pjedestāla. Kā īpašs izaicinājums šajā posmā, sākoties pēdējās cerības braucieniem, bija pērkona negaiss ar krusu, kas visus pārsteidza negaidīti.

Kopumā sacensībās septiņās klasēs startēja dalībnieki no visas Baltijas, šoreiz uz starta līnijas izpaliekot "Xtreme" klases braucējiem.

"Yaris 1000" klasē, kur startēja 16 mazākie sacensību dalībnieki, uzvaras laurus plūca braucējs no Lietuvas Darvidas Šarkūnas, aiz sevis atstājot Kernius Šulinskas un Tomu Bumbieru. "Yaris 1300" klasē pirmo vietu izcīnīja Ričards Laukšteins, otrajā vietā ierindojās Kristo Muru, Nikitam Iljinam paliekot trešajā vietā. LADA RX klasē pjedestāla augstākajā pakāpienā kāpa Andris Krastiņš, otrajā vietā paliekot Nikam Mežiņam un trešajā – Rolands Bružāns. "Super 1600" klasē šoreiz vien divi braucēji, pirmo vietu izcīnot Modrim Žentiņam un otro vietu igaunim Albert Ako Kokk. Jaudīgajā "Super 2000" klasē pirmajā vietā Jānis Saulīte, otrais Kristaps Kasparovičs un trešajā vietā Lenards Patriks Lepsis. Sacensību visplašāk pārstāvētajā BMW klasē ļoti intensīvās cīņās pirmo vietu ieguva Kristaps Kronbergs, otrajā vietā atstājot Martinu Jēkabsonu, trešajā vietā - Kaspars Fricsons. Ātrākajā sacensību klasē "Supercar" pirmajā vietā jēkabpilietis Ivars Joelis, otrajā vietā Bruno Blumbergs, trešajā vietā Vilmantas Padegimas.

Nākamais, trešais Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms Vilkiču trasē Lietuvā šī gada 30. jūnijā.