Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

WRC leģenda Sainss iesaka veidu, kā atgriezt čempionātam agrāko popularitāti

Juris Grīns
Juris Grīns

WRC leģenda Sainss iesaka veidu, kā atgriezt čempionātam agrāko popularitāti
Foto: wrc.com

Divkārtējais pasaules rallija čempions Karloss Sainss uzskata, ka labākais laiks čempionāta vēsturē bija A grupas ēra. Šobrīd, kad WRC piedzīvo ne to vieglāko periodu un tiek plānotas lielas izmaiņas tehniskajos noteikumos, aizvien nav skaidrs, kāda būs nākotne.

WRC sacensībās Sainss startēja no 1987. līdz 2005. gadam, kopumā piedaloties 196 posmos, izcīnot 26 uzvaras, 97 pjedestālus un divus titulus 1990. un 1992. gadā. Savā karjerā spānis pārstāvēja tādu rūpnīcu komandas kā "Ford", "Toyota", "Lancia", "Subaru" un "Citroën".

Tagad pievērsies rallijreidam, kur turpina gūt panākumus, viņš atceras, ka A grupas ēra, kas aizsākās astoņdesmitajos gados un pastāvēja līdz deviņdesmitajiem, bija labs piemērs, kādai jābūt konkurencei WRC.

"Man labākais laiks WRC vēsturē ir, kad braucām ar A grupas mašīnām," saka Sainss. "Tas bija laiks, kad visos nacionālajos čempionātos tika izmantotas tādas pašas mašīnas kā pasaules čempionātā. Braucām startēt posmos dažādās valstīs un vietējie puiši varēja izrādīt konkurenci rūpnīcas komandām un pārsteigt. Tas bija labs laiks, kad daudzas nacionālo čempionātu mašīnas pievienojās WRC."

Sainss prāto, ka kaut kas līdzīgs būtu vislabākā izvēle arī šobrīd.

"Manuprāt, tā ir laba formula, ja vietējos čempionātos startē ar tādām pašām mašīnām kā WRC," uzskata Sainss. "Atceros, ka Lielbritānijā cīnījāmies pret Marku Higinsu un Gvindafu Evansu, tad devāmies uz Itāliju un tur bija Franko Kuniko. Tāpat Francijā un citur bija līdzīga līmeņa mašīnas."

Kā piemēru var minēt Itālijas čempionāta braucēja Kuniko uzvaru 1993. gada WRC posmā "Rally Sanremo".

Izmantotie resursi:
www.4rati.lv

     [+] [-]

, 2024-04-19 16:06, pirms mēneša
Neticu, ka ir iespējams atgriezt tādus rallija "romantikas" laikus, jo visam apakšā ir komercija. Plus vēl visas zaļo vēsmas ar hibrīdiem un elektro.

  +1 [+] [-]

, 2024-04-19 16:15, pirms mēneša
Tieši to WRC grasās darīt. Likvidēt rally1 klasi, lai Seskam nav jādomā, kur raut brīvu rally1 auto uz WRC posmu, bet var startēt ar savu rally2 auto un cīnīties par uzvaru. Es teiktu, jā, jālikvidē rally1 auto un jāapgreido rally2 auto ar visiem rally1 auto apjomīgajiem spoileriem, kurus šobrīd neļauj izmantot rally2 auto.

     [+] [-]

, 2024-04-19 17:23, pirms mēneša
Vienkāršība un brutalitāte. Tas cilvēkiem autosportā patīk.

     [+] [-]

, 2024-04-19 20:16, pirms mēneša
jāatsakās , jāierobežo kosmosa tehnoloģijas. Jā, skatītāju drošība pirmajā vietā, bet patreiz tiek darīts viss lai trases malā nebūtu skatītāji!!! Un tie nežēlīgi pārbraucieni lai varētu skatīties ralliju, vienkārši iespārda...!!! Cik izmaksā ģimenei apmeklēt ralliju un cik var paspēt redzēt...!!!???

     [+] [-]

, 2024-04-19 23:42, pirms mēneša
Vajag atgriezties 80-tajos, kad bija grupa B…tad rallijs bija mega populārs. Audi sport quattro S1 vēl tagad varētu turēt līdz👍 https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gro...