Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Petransels: "El-Atija man zaudēja pats sava egoisma dēļ"

Juris Grīns
Juris Grīns

Petransels: "El-Atija man zaudēja pats sava egoisma dēļ"
Stefans Petransels. Foto: X-raid Team

Dakaras rallija uzvarētājs Stefans Petransels uzskata, ka viņa spēcīgākais sāncensis Nāsirs El-Atija šogad piedzīvoja zaudējumu, jo bijis pārāk egoistiski noskaņots.

Visā sacensību garumā abi pieredzējušie sportisti sacentās par pirmo pozīciju, taču “X-raid Mini” komandas pilots Petransels allaž bija priekšā, pēc tam jau nostiprinoties pārliecinošākā vadībā un galu galā uzvarot ar 15 minūšu pārsvaru. Tā ir piektā reize pēdējo sešu gadu laikā, kad par uzvarētāju kļūst sportists, kurš startē ar bagiju – tikai 2019. gadā Peru uzvarēja El-Atija, kurš startēja un aizvien startē ar “Toyota” pikapu.

El-Atija žurnālistiem neslēpa savu sašutumu par to, cik lielas priekšrocības ir bagijiem, sakot, ka tiem ļauts izmantot lielākas riepas, ko akmeņainā apvidū daudz grūtāk saplēst. Tas arī, pēc braucēja vārdiem, esot galvenais iemesls, kāpēc viņš nespēja izrādīt Petranselam pienācīgu pretestību. Tikmēr Petransels uzskata, ka El-Atija šajās sacīkstēs zaudēja jau prologā, kad sasniedza ātrāko rezultātu. Tas nozīmēja, ka pirmajā posmā viņam bija jābrauc visiem pa priekšu un jau tobrīd katarietis pazaudēja 12 minūtes.

“Es to ļoti negribu komentēt, jo viņi sūdzas jau gadiem,” saka Petransels. “Kad mēs neuzvaram, mēs neraudam. Runa ir par egoismu. Ja viņam ego būtu citāds, viņš būtu šajā Dakarā uzvarējis, bet viņa ego bija sasniedzis tādu līmeni, ka viņš gribēja uzvarēt jau prologā, un, manuprāt, tieši tajā brīdī viņš zaudēja šajās sacīkstēs.”

Petransels uzvarēja tikai vienā no 12 posmiem, kamēr El-Atija kopumā bija ātrākais piecos, taču francūzis bija daudz stabilāks, nevienā dienā nezaudējot sāncensim vairāk par piecām minūtēm.

Tagad Petranselam automobiļu klasē izdevies uzvarēt jau astoņas reizes, bet visā karjerā, ieskaitot motociklu klasē sasniegto, šī ir jau 14. uzvara. Lieki piebilst, ka nevienam citam nav tik daudz uzvaru visā Dakaras rallija vēsturē.

“Katru reizi ir liels spiediens, un katru reizi ir ļoti grūti izcīnīt uzvaru,” komentē Petransels. “Vajag atdot visus spēkus, vajag parādīt labu sniegumu, jābūt labai komandai un labai mašīnai, kā arī, protams, stūrmanim. Neskatoties uz visu, kļūdas ir dabiska lieta, tās ir iespējams pieļaut ļoti ātri. Man šī uzvara bija ļoti svarīga, jo tagad pagājuši tieši 30 gadi kopš 1991. gadā izcīnīju savu pirmo uzvaru. Manuprāt, es esmu vienīgais, kurš Dakarā uzvarējis visos trīs kontinentos.”

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati