Baumanis pēc pirmās dienas devītajā vietā PČ posmā Biķerniekos
Biķernieku trasē notiekošajā pasaules čempionāta posmā rallijkrosā aizvadīti pirmie divi kvalifikācijas braucieni. Prestižākajā „Supercar” klasē Jānis Baumanis pēc pirmās sacensību dienas ieņem devīto vietu, kamēr EČ ieskaitē Reinis Nitišs spēris pārliecinošus soļus Eiropas čempiona titula virzienā.
Pirmajā braucienā Jānis Baumanis uzrādīja 12. labāko rezultātu. Viņš startēja trešajā grupā, kurā ieņēma trešo vietu piecu sportistu konkurencē, piekāpjoties Timijam Hansenam un Niko Milleram, taču apsteidzot bijušo „Formula 1” pilotu Aleksu Vurcu.
Pirmajā braucienā ļoti sīvu cīņu kopvērtējuma līderis Jūhans Kristofešsons un Sebastiens Lēbs, kuru rezultāta starpība bija tikai 0.009 sekundes par labu zviedram.
Otrajā braucienā Baumanis spēja pakāpties un uzrādīja astoto labāko rezultātu, apsteidzot gan savu tuvāko konkurentu kopvērtējumā Timerzjanovu, gan Lēbu, kurš šoreiz palika tikai 11. vietā. Baumanis ieņēma astoto vietu un ar 68 punktiem pēc pirmās sacensību dienas ir devītajā pozīcijā.
Tikmēr pārliecinošā vadībā ir Kristofešsons, kurš uzvarēja arī otrajā braucienā, šoreiz gan to paveicot daudz pārliecinošāk. Viņš pirmajā dienā ieguva maksimālos 100 punktus, kamēr otrais ar 87 punktiem ir Matiass Ekstrēms. Jāpiemin, ka Baumani no labāko sešinieka šķir tikai seši punkti.
Rītdien tiks aizvadīti divi atlikušie kvalifikācijas braucieni, pēc kuriem tiks noteikti 12 pusfināla dalībnieki, kas cīnīsies par vietu fināla braucienā. Jāatgādina, ka pirms gada Jānis Baumanis tieši Latvijas posmā guva savu lielāko panākumu, ierindojoties piektajā vietā, bet šajā sezonā kopvērtējumā pirms Rīgas posma ieņēma devīto vietu.
Tikmēr Eiropas čempionāta „Supercar” ieskaitē, kur uz čempiona titula nodrošināšanu stabili tēmē Reinis Nitišs, pēc pirmās dienas vadībā ir Antons Marklunds, kurš uzvarēja pirmajā braucienā un bija otrais otrajā braucienā. Nitišs tikmēr spēra drošus soļus uz iekļūšanu pusfinālā, šobrīd ar 92 punktiem ieņemot otro vietu. Tikai milzīga neveiksme rītdienas kvalifikācijas braucienos var liegt tikšanu pusfinālā, kas garantēs Eiropas čempiona titulu.
Savukārt Eiropas čempionāta „Super 1600” klasē Artis Braumanis abos pirmajos kvalifikācijas braucienos ieņēma ceturto vietu, kurā ir arī posma kopvērtējumā. Bet Arnis Odiņš ieguva attiecīgi 13. un 16. vietu, kopvērtējumā atrodoties 15. vietā, taču tikai vienu punktu no pusfināla zonas.
PČ posms ”Supercar” klasē, pēc diviem braucieniem
V. | Sportists | Punkti |
---|---|---|
1. | J. Kristofešsons | 100 |
2. | M. Ekstrēms | 87 |
3. | P. Sūlbergs | 82 |
4. | A. Bakeruds | 78 |
5. | S. Lēbs | 78 |
6. | N. Gronholms | 74 |
7. | T. Heikinens | 72 |
8. | T. Timerzjanovs | 69 |
9. | J. Baumanis | 68 |
10. | G. Čičerits | 67 |
Izmantotie resursi:
FIA World Rallycross Championship
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]