Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Dakaras uzvarētājs Sainss tuvu līgumam ar "Ford" komandu

Juris Grīns
Juris Grīns

Dakaras uzvarētājs Sainss tuvu līgumam ar "Ford" komandu
Foto: M-Sport

Lai gan pasaules rallijreida čempionāta posmā Portugālē Karloss Sainss pārstāvēja "X-Radi Mini" komandu, jau maijā, pēc paša sportista vārdiem, varētu tikt parakstīts līgums ar "Ford" rūpnīcas vienību.

Sainss pēdējos gadus Dakaras rallijā startēja "Audi" komandā, šogad sasniedzot uzvaru, bet Vācijas autoražotājs savu rallijreida programmu ir slēdzis. Uz pasaules čempionāta trešo posmu spāņu veterāns bija pievienojies "X-Raid Mini" vienībai un guva ceturto vietu, taču tās sastāvā neplāno braukt ilgstoši. Jau pavisam drīz sportists plāno pievienoties "Ford" nometnei.

"Radās iespēja startēt Portugālē un nolēmu, kāpēc gan to neizmantot? Tas dod man svaigu ieskatu T1+ klasē," saka Sainss. "Ja došos uz "Ford" komandu, tā arī būs bijusi laba iespēja pirms tam iepazīt, kāda ir cita mašīna. Esmu tuvu līgumam un šobrīd notiek padziļinātas sarunas. Ceru, ka drīz parakstīšu līgumu."

Šogad "Ford" rūpnīca pirmo reizi startēja Dakaras rallijā ar T1+ klases "Ranger" pikapu, kas tika izgatavot sadarbojoties "M-Sport" un "Neil Woolridge Motorsports". Tās sastāvā brauca Nani Roma un Garets Vūlridžs. Finiša rezultātos Roma ieņēma 44. vietu, bet Vūlridžs ierindojās 46. vietā. Šobrīd tiek attīstīts jauns rallijreida auto uz "Raptor" pikapa bāzes, ar mērķi 2025. gada Dakarā jau cīnīties par uzvaru.

Jautāts, kāda ir iespējamība viņa pārejai uz "Ford" nometni, Sainss sacīja: "Vairāk kā 50 pret 50, daudz vairāk. Tagad jānoslēdz līgums, ko cerams izdosies izdarīt nākammēnes. Tiklīdz mašīna būs gatava, sāksim testus."

Tiek ziņots, ka pirmās sacīkstes ar jauno "Ford Ranger" Sainss varētu aizvadīt oktobrī gaidāmajā Marokas rallijā, kas tradicionāli ir kā iesildīšanās pirms janvārī notiekošā Dakaras rallija.

Sainss pavēstījis, ka ceturtajā posmā Argentīnā, kas notiks jūnijā, neplāno piedalīties. Marokas rallijs būs sezonas noslēdzošais, piektais posms.

Izmantotie resursi:
All rallying. One source. – DirtFish