Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2954, Did:0, useCase: 3

Jonass: "Emocijas pavisam noteikti sit augstu vilni"

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Jonass: "Emocijas pavisam noteikti sit augstu vilni"
Pauls Jonass. Foto: MXGP

''Pēc sacīkstēm visi kopā papriecājāmies, nedaudz parunājām, uzēdām kārtīgas vakariņas, bet daudz laika svinībām nebija, jo mehāniķiem jau bija jāsāk gatavoties nākamajam posmam. Arī pats šorīt jau devos uz mājām, lai sāktu gatavoties nākamajam posmam,'' sarunā ar portālu ''Sportacentrs.com'' atklāja Pauls Jonass.

Karjeras vienu no lielākajiem panākumiem svētdien Portugāles trasē MXGP klases čempionāta piektajā posmā sasniedza latvietis Pauls Jonass. Veicot divus stabilus braucienus (abos otrās vietas), viņš izcīnīja uzvaru divu braucienu summā, tādējādi pirmo reizi karjerā uzvarot kādā no posmiem MXGP klasē.

Pēc šī vēsturiskā sasnieguma portāls ''Sportacentrs.com'' aprunājās ar Paulu Jonasu.

Paul, apsveicu ar lielisko rezultātu!
Paldies. Sacīkstes pa visam noteikti ir izdevušās ļoti, ļoti labi. Mana pirmā uzvara MXGP klasē un pirmā uzvara pēc piecarpus gadiem (Iepriekšējā uzvara pasaules čempionātā tika izcīnīta 2018.gadā Lielbritānijas posmā MX2 klasē). Emocijas pavisam noteikti sit augstu vilni.

Izskatās, ka dubļi tev patīk.
Jā, dubļu segums man jau no mazotnes ir paticis. Ja lija lietus, treniņus neatcēlām, bet gājām braukt, tāpēc kaut kā dubļos jūtos komfortabli. Protams, dubļu sacīkstes ir neliela laimes spēle, bet, ja viss izdodas, tad jūtos komfortabli.

Zinot, ka būs dubļu sacīkstes, pirms starta bija sajūtas, ka tās varētu būt tavas sacīkstes?
Nē, tā īsti nav, jo nekad jau nevar zināt, kā izvērtīsies tas brauciens. Protams, lielu lomu spēlē sagatavošanās braucienam. Viens no galvenajiem elementiem ir brilles, kuras kārtīgi jāsagatavo, lai tās brauciena laikā nebūtu jāmet nost. Ja esi kārtīgi sagatavojies, tad to braukšanu var izbaudīt, arī dubļos.

Redzēju, ka tev pie sāniem bija arī dvielītis.
Jā, to es dubļu sacīkstēs ņemu līdzi. Ja gadījumā sanāk nokrist, tad ar to dvielīti var ātri noslaucīt rokturus, cimdus. Labāk pazaudēt tādā veidā laiku, nekā braukt un cīnīties, kad rokturi un cimdi slīd. Tad var sanākt lielākas ziepes.

Pēc sacīkstēm svinības ar komandu arī bija?
Pēc sacīkstēm visi kopā papriecājāmies, nedaudz parunājām, uzēdām kārtīgas vakariņas, bet daudz laika svinībām nebija, jo mehāniķiem jau bija jāsāk gatavoties nākamajam posmam. Arī pats šorīt jau devos uz mājām, lai sāktu gatavoties nākamajam posmam.

Apsveikumus no konkurentiem arī saņēmi?
Daudz papļāpāt ar viņiem nesanāca, bet saņēmu daudz apsveikumus no citu komandu pārstāvjiem, par ko bija liels prieks. Apsveica ne tikai savējie, bet arī citi cilvēki.

Vai starp braucieniem dubļu sacīkstēs motocikli tiek gatavoti savādāk?
Noteikti, ka mehāniķiem šādās sacīkstēs slodze ir lielāka. Pēc pirmā brauciena mehāniķi mocītim ielika citu motoru, lai nebūtu lieki riski, jo pirmajā braucienā daudzviet bija ūdens, tāpēc šeit varēja ieraut ūdeni motorā un tad viss būtu slikti. Tāpēc, jā, mehāniķiem darbs bija vairāk nekā pēc parasta brauciena, jo daudz kas tika mainīts, lai būtu droši, ka varēsim nobraukt līdz galam.

Braukšanas ziņā daudz kas pamainās, kad brauc pa sausu trasi vai dubļainu?
Jā, pavisam noteikti. Ir ļoti jāpiesaudzē motocikls, sajūgs, jo mocītim ir liela slodze. Arī braukšanas ziņā ir jādomā savādāk, kā un pareizāk izbraukt. Protams, ja tu visiem aizbrauc pa priekšu, tad braukt ir vieglāk, jo tādos apstākļos lielu lomu spēlē arī redzamība. Ja tev visu laiku aizmet brilles ar dubļiem, vai citreiz tu pat brauc bez brillēm, tad viegli nav.

Redzēju, ka daudzi pēc kritieniem cīnījās, lai paceltu motociklu. Cik varētu svērt motocikls, kurš ir pilns ar dubļiem?
Ja standartā motocikls sver ap 110 kilogramiem, tad domāju, ka pēc tādām kārtīgām dubļu sacīkstēm svars varētu būt ap 150 kilogramiem. Ja tu nokrīti dubļos, tad pacelt tādu svaru nav viegli. Rokas slīd un tas galīgi nav viegli.

Kā ir ar nogurumu pēc šādām sacīkstēm? Tas ir lielāks?
Grūti saprast. Pavisam noteikti nogurums ir savādāks nekā pēc citām sacīkstēm, jo var just, ka sāp citas muskuļu grupas, jo šeit tās špūres bija lielas, tāpēc tās kājas un potītes ik pa brīdim tika parautas nost. Līdz ar to tu uz mocīša brauc nedaudz savādāk, tāpēc dienas beigās tas nogurums ir savādāks. Tagad būs nedēļa laika, lai atjaunotos un būtu gatavs jau nākamajam posmam.

Kā kopumā vērtē savu sezonas sākumu?
Sezonas sākums ir izvērties diezgan veiksmīgs un pats galvenais – stabils! Braucam bez liekām kļūdām, bez riskiem, un tas atmaksājās. Šobrīd esmu apmierināts ar sezonas sākumu, tāpēc jāturpina braukt tādā pašā garā.

Šis posms veicis izmaiņas kopvērtējuma vadošajā pozīcijā. Pēc Portugāles posma līderis ir Tims Gajsers ar 252 punktiem, kurš par 14 punktiem tagad apsteidz Horhi Prado. Trešais ar 220 punktiem ir Romēns Febvrs, bet Džefrijs Hērlingss (198) atrodas sešus punktus priekšā Jonasam (192).

  +1 [+] [-]

, 2024-05-06 21:54, pirms 2 mēnešiem
Beidzot. LATVIETI NEPADODIES! On to the next one