Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Kjusi: "Biju izvirzījies vadībā, bet tad notika neparedzētais"

Juris Grīns
Juris Grīns

Kjusi: "Biju izvirzījies vadībā, bet tad notika neparedzētais"
Stefano Kjusi. Foto: Africa Eco Race

No 30. decembra līdz 14. janvārim divu nedēļu garumā aizvadītas 15. Āfrikas sacensības jeb “Africa Eco Race” no Monaco līdz Dakārai. Jelgavnieks Stefano Kjusi pēc divu nedēļu garā, sūrā un grūtā brauciena sasniedz Dakāru un 450+ klasē izcīna godalgoto otro vietu.

Rallija braucēji mēroja 6000 km garu ceļu, lai sasniegtu Dakāru, šķērsojot Franciju, Maroku, Mauritāniju un Senegāli. Šis joprojām ir visgrūtākais un smagākais rallijreids pasaulē, kurā par uzvaru cīnās “Yamaha” un “Aprilia” rūpnīcas komandas. Šogad uzvarēja Itālijas čempions Džakopo Ceruti, otrais Alesandro Boturi ar “Yamaha”, trešais Pols Taress ar “Yamaha”.

Arī šogad Latviju un Latvijas Motosporta federāciju (LaMSF) ar godu pārstāvēja Stefano Kjusi no Jelgavas, kurš šajās sacensībās brauca ar savu “Husqvarna” 500 Rally Evo 6 markas motociklu, ar starta numurs 107. Startējot smagajā “Motul Xtreme” klasē, iegūstot augsto 2. vietu 450 + klasē, Stefano saka, ka “tas tik un tā ir rūgtāks par saldu.”

Pieredzes bagātais rallijbraucējs šogad sacensības sāka ar lielu pārliecību. “Man ir labs ātrums, lieliskas navigācijas prasmes, tāpēc sapratu, ka ar pareizu stratēģiju varu sasniegt augstus rezultātus. Neticami labi noslēdzu pirmos trīs posmus 3. vieta, 2. vieta un trešajā dienā “MOTUL Xtreme” klasē es izvirzījos vadībā. Tā līdz 8. posmam turpināju palielināt starpību pār citiem konkurentiem. Biju labi izvirzījies vadībā, bet tad notika neparedzētais. Manā motociklā tika ielieta degviela ar ūdens piejaukumu, tas strauji aizsprostoja dzinēju. Karstajā saulē, piecas reizes mazgāju filtru, pazaudēju vairākas stundas, kā rezultātā beidzās “baterija”. Par zaudēto posmu saņēmu soda stundas. Tajā brīdī manas sacensības par uzvaru bija beigušās,” saka sportists.

Atlikušie četri posmi Stefano Kjusi bija smagi, cīnoties par motocikla tehnisko stāvokli, negulētās naktis. Sportistu piemeklēja arī veselības problēmas, paaugstināta ķermeņa temperatūra un slikta pašsajūta. “Es nevarēju ne elpot, ne gulēt, acis asaroja, tā bija īsta drāma. Neskatoties uz visu piedzīvoto, 450 + klasē es tomēr pakāpos atpakaļ uz 2. vietu, taču sajūta, sasniedzot Dakāru, bija tāda, ka man ir nozagta labi pelnīta uzvara gan “MOTUL Xtreme”, gan 450 + klasē. Motocikls bija lieliskā kārtībā, nekas netika salauzts, nolauzts. Viss bija lieliski līdz brīdim, kad bākā tika ieliets netīrs benzīns. Vesels gads, kas tika ieguldīts gatavojoties šim braucienam, tas ir neticami, visi centieni pazuda nebūtībā. Tik un tā sacensības bija labas, šogad tās bija ļoti ātras, kopumā skaists piedzīvojums ar fantastiskiem cilvēkiem un elpu aizraujošu dabu un esmu priecīgs, ka man no četrām reizēm, trešo reizi izdevās sasniegt Dakāru. Sākotnējais mērķis ir sasniegts. Tagad dodos atpūsties un drīz jau tiekamies Latvijā Cross Country sacensības, kuras man tik ļoti patīk,” tā par piedzīvoto 15. Āfrikas rallija sacensībās stāsta Stefano Kjusi .

Atgādinām, ka pieredzējušais Dakāras rallija braucējs Stefano Kjusi pirmo reizi 2016. gadā 450+ klasē izcīnīja 1. vietu, bet 2022. gadā 2. vietu. Šī bija Stefano Kjusi ceturtā reize “Africa Eco Race” sacensībās. Kādreiz šīs sacensības tika dēvētas par Parīze-Dakāra, tagad tās nosaukums ir no Monako līdz Dakārai.

Informāciju sagatavoja:
Luīze Vīksna
LaMSF preses sekretāre

     [+] [-]

, 2024-01-23 13:49, pirms 4 mēnešiem
Kādā veidā pie benzīna gadījās ūdens piejaukums?

     [+] [-]

, 2024-01-23 14:49, pirms 4 mēnešiem
Kāds 100g benďžu būs iešāvās rīklē un, lai nepanītu piemočija klāt Jelgavas dzeramo ūdeni