Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Matīss Karro noslēdz profesionālo motokrosa karjeru

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Matīss Karro noslēdz profesionālo motokrosa karjeru
Matīss Karro. Foto: Jānis Pastars

Viens no Latvijas labākajiem motokrosa braucējiem Matīss Karro 29 gadu vecumā noslēdzis savu profesionālo motosportista karjeru.

Savas profesionālās karjeras laikā Matīss bijis Latvijas un Anglijas motokrosa čempions, pasaules junioru čempions 125 cm3 klasē, kā arī uzvarējis daudzās starptautiskās sacensībās. No 2007.-2014.gada Matīss startēja pasaules čempionātā MX2 un MXGP klasēs. Labākais rezultāts MX2 tika sasniegts 2010.gadā (16.vieta), bet MXGP labākā sezona bija 2014.gadā, kad tika izcīnīta 13.vieta.

Šobrīd Karro nolēmis noslēgt savu profesionālo motokrosa karjeru. “Gadi iet uz priekšu. Esmu braucis ar motociklu kopš trīsarpus gadu vecuma, daudz ko sasniedzis, uzvarējis, taču tas nevar iet mūžīgi, tāpēc pieņēmu to sportista sāpīgo lēmumu beigt profesionālo sportista karjeru… Lai brauktu un cīnītos par augstākajiem rezultātiem, ir daudz un smagi jāstrādā. Izejot uz starta, es nemāku nobraukt otrais, jo man visu laiku gribas uzvarēt, taču šobrīd apzinos, ka motokrosam nevaru sevi vairs veltīt uz visiem 100%, kā tas bija agrāk. Paralēli tam man jādomā, kā izdzīvot, ko darīt nākotnē, un tas aizņem daudz spēkus. Esmu guvis baudu no motokrosa, bet šobrīd jūtu, ka pietiek, tāpēc, lai arī cik grūti to brīžiem bija apzināties un sev pateikt, taču pieņēmu lēmumu beigt karjeru,” portālam Sportacentrs.com atklāj Matīss Karro, kurš allaž iespēju robežās pārstāvējis arī Latviju Nāciju kausā motokrosā.

“Jā, traumas pa šiem gadiem ir bijušas daudz un arī smagas, bet es par to nepārdzīvoju. Tieši otrādi – tas mani ir tikai rūdījis un ikdienas problēmas šobrīd liekas tikai tādi mazi sīkumi. Pēdējā trauma, kad salauzu sev elkoni un savainoju plecu, lika ļoti aizdomāties. It kā viss kārtībā, bet tāpat tur rokā ir palielas problēmas, tāpēc paies vēl ilgs laiks, kamēr pilnībā viss sadzīs.”

Matīss atklāj, ka šobrīd grūti pierast pie tā, ka brīvdienās jādomā, ko darīt, jo iepriekš visus gadus brīvdienās bija vai nu treniņi vai sacensības, taču šobrīd tas viss nolikts malā.

Kamēr daudzi Matīsa draugi un vienaudži jaunības gados baudīja dzīvi, izklaidējās, Matīsam tas pārsvarā bija liegts, jo profesionālā sportista karjerā bija jātrenējas katru dienu, bet brīvdienās sekoja sacensības. Taču Matīss to nenožēlo, ka viņam vasaras bija savādākas nekā citiem.

“Laiks man tagad to dzīvi ir izbaudīt savādāk. Jā, pa šiem 30 gadiem esmu daudz ko palaidis garām. Kamēr draugi un vienaudži ballējās, apmeklēja dažādus festivālus, tikmēr man bija treniņi vai sacensības, taču es par to absolūti nepārdzīvoju. Man tūlīt būs tikai 30 gadi un arī man būs iespēja to visu vēl izbaudīt. Kamēr citi šeit uz vietas ballējās, es tikmēr esmu izbraukājis tik daudz pa visu pasauli, tik daudz ko redzējis un tik daudz draugus iepazinis, ka domāju, ka lielākā daļa, iespējams, to nepiedzīvos visā savā mūžā. Uzskatu, ka esmu ieguvējs, ka ar motokrosu varēju tik daudz ceļot un redzēt pasauli. Zinu to, ka tagad varu aizbraukt uz jebkuru valsti, kurā esmu bijis, un es tur satikšu kādu draugu, kas, ja vajadzēs, mani arī izguldīs un pabaros. Tā ir tā vērtība, un nevis ballītes.”

Karro atklāj, ka šobrīd viņš negrib kāpt uz motocikla. Jautāts, vai Matīsu redzēsim kādās amatieru sacensībās, sportists pēc garas nopūtas atzina, ka viņš amatieros Latvijā braukt diemžēl nevarēs.

“Šobrīd ir tā, ka brīvdienās aizbraucu līdzi draugiem uz treniņiem. Jā, motocikli rūc, ir benzīna smarža, bet šobrīd nevienā brīdī nav tā, ka man arī gribētos kāpt virsū uz motocikla un braukt. Bet es varu pateikt, ka man būs savs mocītis, kuru tagad taisu un ar kuru es aizbraukšu kopā ar draugiem pavizināties. Diemžēl sacensībās es nepiedalīšos, jo man šobrīd ir parakstīts mūža spriedums – ņemot vērā, ka esmu bijis labs braucējs, kurš sasniedzis augstus rezultātus, es Latvijā amatieru klasē braukt nevarēšu. Tāds ir dažu sportistu un federācijas pieņemtais lēmums…” atklāj Karro.

Jautāts, vai Karro varētu būt treneris, Matīss atklāja, ka šobrīd sevi trenera lomā neredz. “Es varu iedot padomus saviem draugiem, amatieru sportistiem, bet tā strādāt ar jauniešiem es šobrīd nevēlos. Viens var būt treneris, bet es sevi tādā amatā neredzu. Man ir prieks, kad varu iedot savu padomu saviem draugiem, kuri pēc treniņa pienāk klāt un pasaka – paldies, tas tiešām bija noderīgi un tagad jūtos drošāk un labāk. Ja to dzirdu, tad viss, varu kāpt mašīnā un braukt projām, jo zinu, ka mans padoms ir bijis svarīgs un noderīgs. Tā ir tā bauda, kuru tagad gūstu.”

Nobeigumā uz jautājumu, ko Matīss darīs pēc karjeras noslēgšanas, bijušais sportists atzina, ka “Protams, ka motociklu vidē jau būšu iekšā, kur šobrīd sportistiem piedāvāju amortizatorus un amortizatoru servisu. Bet pamata nodarbošanās man būs cita - lai cik varbūt tas interesanti skan, bet darbošos sieviešu kosmētika. Jā, šobrīd man tā ir melna bilde, bet dzīvē viss ir jāpamēģina. Ir jauns izaicinājums un, ja ir iespēja attīstīties, kāpēc to nedarīt. Nevajag kautrēties un ir jāšķir jauna nodaļa dzīvē. Zinu to, ka vienmēr savai meitenei blakus būšu skaists,” smejot nobeidz Karro, kurš pateicās savai ģimenei, atbalstītājiem, draugiem un visiem faniem par atbalstu, kas tika piedzīvots katrās sacensībās jebkurā pasaules malā.

Paldies, Tev, Matīss, par lieliskajām emocijām, kuras tu sniedzi daudziem latviešu motokrosa faniem!

Kā zināms, Karro šobrīd iesaistījies TV projektā "eXi", kurā kopā ar citiem bijušajiem sportistiem dalās pieredzē par piedzīvoto profesionālā sportista karjeras laikā.

  +7 [+] [-]

, 2021-10-18 22:52, pirms 8 mēnešiem
Respekts Matīss!! Laiks rit nemanot! Šķiet tikai nesen skatījos gan klātienē Ķegumā un pa tv kā bliezi! Traumas daudz ko izšķir tik smagā sporta veidā kā motokross! Prieks tevi bija redzēt iebraucam top 10 starp pasaules spēcīgākajiem džekiem!!!

  +2 [+] [-]

, 2021-10-19 10:57, pirms 8 mēnešiem
Domāju ka ir jau beidzis ja exos piedalās
Bet lai izdodas viss nākamajā dzīves posmā. Normāls džeks gan jau nekur nepazudīs

  +2 [+] [-]

, 2021-10-19 11:18, pirms 8 mēnešiem
Paldies par karjeru! Matiss ir un bus DARITAJS!

     [+] [-]

, 2021-10-19 12:45, pirms 8 mēnešiem
Straujiem soļiem ir palidojusi Matīsa karjera, tikko vēl bija super perspektīvs, bet traumas neļāva sasniegt virsotnes, veiksmi Matīsam 91 👍

     [+] [-]

, 2021-10-19 13:43, pirms 8 mēnešiem
"Kamēr draugi un vienaudži ballējās, apmeklēja dažādus festivālus, tikmēr man..."

Vēl viens no daudziem iemesliem, kādēļ pēc Serģa&Rasmaņa dominances Latvijas motosports pilnībā neinteresē! 1960. - 1980.gados dzimušie sportisti spēj novērtēt savus vienaudžus un atrast labās lietas, kuras izcelt, nevis pasniegt tos kā indivīdus, kas nespēj lietderīgi pavadīt laiku, kā redzams šīs 29 gadus jaunās personas piemērā.

     [+] [-]

, 2021-10-19 13:52, pirms 8 mēnešiem
Lai veicas nākamajos izaicinājumos!

     [+] [-]

, 2021-10-19 14:08, pirms 8 mēnešiem
Leitnants rakstīja: "Kamēr draugi un vienaudži ballējās, apmeklēja dažādus festivālus, tikmēr man..."

Vēl viens no daudziem iemesliem, kādēļ pēc Serģa&Rasmaņa dominances Latvijas motosports pilnībā neinteresē! 1960. - 1980.gados dzimušie sportisti spēj novērtēt savus vienaudžus un atrast labās lietas, kuras izcelt, nevis pasniegt tos kā indivīdus, kas nespēj lietderīgi pavadīt laiku, kā redzams šīs 29 gadus jaunās personas piemērā.
Nu jau aizšāvi pilnīgās auzās. ne jau Matīss to tā domāja kā Tu tagad pasniedz
Kad upurēsi vairākus gadus no savas dzīves kaut kādu mērķu sasniegšanai tad sapratīsi par ko iet runa.
Bet par cik dzīvē neko sasniedzis neesi tad nav pat nojausma ko Matīss ar to domāja