Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Jonass: "Ja man apkārt ir tādi labi un zinoši cilvēki, tad nav, par ko sūdzēties"

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Jonass: "Ja man apkārt ir tādi labi un zinoši cilvēki, tad nav, par ko sūdzēties"
Pauls Jonass

Jau šajās brīvdienās Lielbritānijā startēs jaunā MXGP sezona, kurā MXGP klasē redzēsim arī latviešu braucēju Paulu Jonasu, kurš šogad startēs "Standing Construct Husqvarna Factory Racing" sastāvā.

"Standing Construct" sastāvā Jonass pirmo MXGP sezonu aizvadīja pērn, kad tā bija "GasGas" rūpnīcas komanda. Savukārt šogad šī komanda apkalpos "Husqvarna" rūpnīcas motociklus, un ar vienu no tiem trasē būs redzams arī Jonass. Paula komandas biedrs būs Braiens Bogers, kurš šajā komandā brauca iepriekšējā sezonā, startējot ar "GasGas" motociklu.

Sarunā ar portālu ''Sportacentrs.com'' Pauls Jonass stāsta, ka arī šogad viņam apkārt ir tā pati komanda, kas esot bijis ļoti svarīgi lēmuma pieņemšanā.

''Komanda paliek tā pati, un tā netiek mainīta. Man ar KTM grupu (Pierer Mobility) bija divu gadu līgums, un zem šīs KTM grupas atrodas KTM, "GasGas" un "Husqvarna". Runājot mašīnu valodā, tas ir kā VW grupa, zem kuras atrodas Škoda, Audi un Seat (smejas). Uz šo gadu KTM grupā notika lielas pārmaiņas, kā rezultātā man piedāvāja iet uz citu GasGas komandu, bet, ņemot vērā, ka man ļoti patika šī komanda, kuras sastāvā startēju pagājušajā gadā, tad nekur negribēju iet prom un turpināt strādāt ar šiem cilvēkiem, kuri ļoti labi prot pielāgot motociklu tā, kā man to vajag. Pēc sarunām ar komandu un rūpnīcu tika pieņemts lēmums startēt "Standing Construct Husqvarna" rūpnīcas komandas sastāvā,” stāsta Pauls Jonass.

Jautāts, vai atšķirība starp "Husqvarna" un "GasGas" ir liela, Pauls atklāja, ka atšķirība starp "Husqvarna" un pagājušā gada "GasGas" motociklu ir diezgan liela. "Tieši uz šo gadu rūpnīcas komandai iznāca jauns "Husqvarna" modelis, kas pārdošanā būs tikai 2023.gadā. Šim motociklam būs jauns motors, citādāks rāmis u.t.t. Cik esmu braucis, man ļoti patika.”

“Motocikla marka varbūt šoreiz nav tā svarīgākā, cik svarīgi ir tie cilvēki, kas man ir apkārt. Pirmajos treniņos braukšana ar jauno mocīti varbūt ne pārāk labi patika, bet, izstāstot savas vēlmes, nedēļas laikā man bija jauns motors un braukšana bija pavisam citāda, daudz labāka. Šajā līmenī, kur mēs braucam, katram braucējam tas motocikls tiek regulēts pavisam citādi, un nav tā, ja esi ātrs ar vienu motociklu, tad būsi ātrs ar citu. Katrs braucējs motociklu pielāgo savām vajadzībām, niansēm, sīkumiem, kas viņam atvieglo braukšanu. Līdz ar to, ja man apkārt ir tādi labi un zinoši cilvēki, tad man nav par ko sūdzēties. Viss būs pašu rokās.”

Pauls jaunajai sezonai sāka gatavoties novembra beigās. “Kad novembra vidū beidzās sezona, netrenējos divas nedēļas, bet jau novembra beigās sāku gatavoties jaunajai sezonai. Decembrī uz trīs nedēļām biju Itālijā uz slēpošanas nometni, bet janvārī aizvadījām treniņus Spānijā.”

Diemžēl pirms neilga laika Pauls iedzīvojās nelielā rokas savainojumā, taču tas neliegs viņam doties uz starta sezonas pirmajā posmā. ''Līdz janvāra vidum viss tiešām noritēja ļoti labi, taču kādā no treniņiem, nepiedzīvojot kritienu, no pārslodzes iekaisa rokai cīpsla, kas mani atsēdināja uz kādu brīdi atpakaļ. Bet kopumā jūtos labi un treniņos pastrādāts ir ļoti labi. Ar komandu esam gatavi jaunajai sezonai. Jā, iespējams, sezonas sākums nebūs tāds, kādu mēs gribētu, bet sezona ir gara un visam jābūt kārtībā. Nelielās traumas dēļ neesmu uz motocikla pavadījis tik daudz laika, cik gribētos, bet kopumā esmu apmierināts. Jau šobrīd zinu, pie kā man būs jāpiestrādā, kas prasīs zināmu laiku,” turpina Jonass, kurš atklāja, ka komandai bāze ir Beļģijā, kur arī tiek pavadīts sezonas lielākais laiks.

Nobeigumā jautājot, kāds šogad solās būt čempionāts, Jonass atklāja, ka ''Sastāvs, kā jau ik katru gadu, ir ļoti jaudīgs. Jā, Antonio Kairolī beidzis karjeru, sezonas pirmajos posmos neredzēsim Džefriju Herlingsu, bet pārējie konkurenti visi būs ierindā un gatavi cīnīties, tāpēc sezona solās būt aizraujoša.''

     [+] [-]

, 2022-02-15 21:35, pirms 5 mēnešiem
Patiesība tāda, ka zem 2023 gada modeļa slēpjas tas pats ktm tik ar huša uzrakstiem, gluži tas pats attiecināms uz gas gas. Pauls MVP intervijā Jursonam par to stāstija.

     [+] [-]

, 2022-02-15 21:39, pirms 5 mēnešiem
Nebūs Kairoli,nebūs Herlings,nebūs Fevre....
Pirmajos posmos vajadzētu iebraukt pirmajā trijniekā...

     [+] [-]

, 2022-02-15 21:47, pirms 5 mēnešiem
Ir forši, kad beidzot skaidrība. Jo atšķirībā no citām komandām, apstiprinājums par Paulu bija diezgan pēdējā brīdī...

     [+] [-]

, 2022-02-15 21:58, pirms 5 mēnešiem
terex rakstīja: Nebūs Kairoli,nebūs Herlings,nebūs Fevre....
Pirmajos posmos vajadzētu iebraukt pirmajā trijniekā...
Pauls kā reiz minēja, ka sezonas sākumā nebūs īsti gatavs , būtu labi ja izdotos tureties sešiniekā

     [+] [-]

, 2022-02-16 07:20, pirms 5 mēnešiem
Ja jau tiek pieminēts, ka varēja ar gas gas braukt, tad sanāk, ka piedāvāja pie deCarli iet un kopā ar Prado komandā braukt..

     [+] [-]

, 2022-02-16 07:22, pirms 5 mēnešiem
Šim arī patīk runāt un mazāk iznāk izdarīt!

  -4 [+] [-]

, 2022-02-16 07:50, pirms 5 mēnešiem
fuuuuuuu to Husqvarna,cik var...visi ar to raikonenu ir sacakareejusi karjeras...somu dzeeraajs ibio

  +1 [+] [-]

, 2022-02-16 08:18, pirms 5 mēnešiem
ingars31 rakstīja: fuuuuuuu to Husqvarna,cik var...visi ar to raikonenu ir sacakareejusi karjeras...somu dzeeraajs ibio
šī vairs nav Raikonena komanda. Raikonenam tagad ir Kawasaki

  +1 [+] [-]

, 2022-02-16 11:43, pirms 5 mēnešiem
Beidzot Jonasam konkurētspējīgs mocis !

     [+] [-]

, 2022-02-16 15:53, pirms 5 mēnešiem
Pauls ir DARITAJS! TUR rezultats vienozimigi BUS!