Polēns: "Tas laikam ir joks, ka braucējam jāmaksā par vietu rūpnīcas komandā"
MXGP karjeru noslēgušais Gotjē Polēns kritiski izteicies par šī brīža situāciju pasaules motokrosa čempionātā, kad pat rūpnīcu komandu braucējiem dažkārt ir jāpiemaksā, lai varētu iziet uz starta. Šādā situācijā pašlaik atrodas arī Pauls Jonass.
Polēns savu pēdējo sezonu noslēdza piektajā pozīcijā, bet viņa vietā "Monster Energy Yamaha" komandā nākamgad startēs Glens Koldenhofs, kurš šogad vēl pārstāvēja "Standing Construct GasGas". Tieši "GasGas" rūpnīcas vienībā 2021. gadā plāno startēt latviešu motosportists Jonass, taču nav noslēpums, ka pašlaik viņš ir finansējuma meklējumos, jo daļēji savi starti pasaules čempionātā viņam būs jāapmaksā pašam. Neoficiāli zināms, ka līdzīga situācija būs "Monster Energy Kawasaki" vienībā.
"Motokross nav liels, populārs sporta veids, bet cilvēki to atpazīst, kad par to izdzird," saka Polēns. "Vairums braucēju ar motokrosu sāk nodarboties jau būdami bērni. Esam redzējuši, ka motokrosu izmēģina F1 piloti, bet man pašam ir zināmi downhill velosportisti, kas brauc ar motocikliem. Mums ir vajadzīgi braucēji. Redzu, ka daži maksā par to, lai varētu startēt ar rūpnīcas motociklu. Manuprāt, tas ir joks. Tas nekādā gadījumā nav pareizi, turklāt viņi netērē desmitiem, bet simtiem tūkstošus eiro. Nedomāju, ka tas ir pareizi. Zinu, ka dažiem MX2 braucējiem algās maksā mazāk nekā mehāniķiem."
Pašlaik MXGP startē sešas rūpnīcas komandas un vēl 19 oficiāli apstiprinātas vienības, daļa no kurām saņem atbalstu no rūpnīcām. Šobrīd vēl nav nekādas skaidrības, cik komandas uz starta izies 2021. gadā.
Polēns atgādina, ka augstākās klases braucējam ir nepieciešami līdzekļi, lai pilnvērtīgi veidotu sportista karjeru: "Kā sportistam tev ir nepieciešama nauda, lai parūpētos par sevi un sagatavotos sacīkstēm - tā ir ēšana, ceļošana, treniņi. Šim darbam ir nepieciešama kvalitāte. Kad redzu, kādu ceļu tagad iet motokross, uz to ir grūti noskatīties. Protams, "Covid-19" ir devis savu efektu, bet viss negriežas tikai ap vīrusu. Visas komandas, kas šeit startē, grib parādīt labus rezultātus, un šo prioritāti nevajadzētu pazaudēt. Man ir žēl to sportistu, kuriem par saviem startiem ir jāmaksā."
Izmantotie resursi:
GateDrop.com - Get the jump on Motocross &...
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
Gandrīz jebkurš var kļūt par skolotāju (un būsim godīgi, lielākā daļa ir ļoti viduvēji; ja grib būt labāk apmaksāti, tad lai strādā labāk; tagad onlainā cilvēki māca citus un pelna miljonus, ļoti labi apmaksāts darbs, bet jāpiebilst, ka viņi arī ir ieguldījuši vairāk nekā vidējais skolotājs, lai attīstītu savas prasmes), kamēr par elites līmeņa sportistu kļūst vien daži un tur arī tiek daudz ieguldīts.
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Sportistam darba diena nav garāka par 8h? Par tavu aisberga neredzamo daļu - tu zini, kas ir ielikts, lai viņi tiktu tik tālu? Jau kopš pašas bērnības. Tur ir tā aisberga neredzamā daļa. Gulēt 2h pa dienu - viņiem tas ir nepieciešams, lai ķermenis atjaunotos, darba sastāvdaļa.
Lielākajiem motoru sportiem, piemēram, F1, motogp utt. ir sava vērtība, bet piekrītu, ka pārējie jau vairāk hobiju līmenī. Bet naudu jau tāpat viņi saņem tikai no reklāmām, skatītājiem. Ja kādam nebūs izdevīgi, tad savu naudu vairs nedos.
[+] [-]
[+] [-]
Mehāniķis varbūt ntās skolas pabeidzis un ir komanda, kas viņa darbu novērtē. Varbūt bez tāda mehāniķa komandai būtu daudz lielāki izdevumi un tehniski ne tik labi sasniegumi.
-1 [+] [-]
[+] [-]