Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Miks Rasmanis Vācijā piedzīvo debiju Eiropas čempionātā enduro

Reinis Aumeisters
Reinis Aumeisters

Miks Rasmanis Vācijā piedzīvo debiju Eiropas čempionātā enduro
Miks Rasmanis. Foto: sportista personiskais arhīvs, lamsf.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vācijā norisinājās Eiropas čempionāta enduro noslēdzošais ceturtais posms. Tajā startēja arī šī gada Latvijas čempionāta un kausa enduro E1 čempions Miks Rasmanis (''Orange Racing'').

Eiropas čempionātā enduro Vācijā Miks Rasmanis startēja ''juniori 1'' klasē, kurā konkurence bijusi diezgan sīva. Gan pirmajā, gan arī otrajā sacensību dienā Miks no 17 ''juniori 1'' ieskaites dalībniekiem ierindojās 14. vietā.

''Laikapstākļi bija ļoti labi. Bija silts un patīkams laiks. Piektdien treniņbraucienā nokritu, sasitu elkoni un tas diezgan sāpēja. Cerēju, ka viss būs labi. Sestdien cēlos, starts bija agri - jau astoņos no rīta, bet bija liels azarts un gribēju braukt. Braucot kalnā, nebiju pamanījis vienu koka zaru, kas bija aptuveni divus metrus virs kalna virsotnes. Pirmajā aplī, pirmajā testā, bija knapi pagājušas pirmās piecas sacensību minūtes, kad lēcienā ar koka zaru dabūju pa galvu. Pirmajā mirklī pat nesapratu, kas notika. Tikai pēc tam mans tētis Jānis Rasmanis pateica, ka ar galvu trāpīju zarā. Piecēlos, galva bija dulla, bet bija jāturpina sacensības. Pirmajā dienā piedzīvoju vēl dažus kritienus,'' stāsta Miks Rasmanis.

Mikam šī bija jauna pieredze, jo pa tik kalnainu trasi nebija braucis. ''Bija grūti, bet biju gaidījis, ka būs vēl grūtāk. Kopumā braukšana pa kalniem padevās labi. Pārbrauciens bija līdzīgs kā Cross Country - pa lentām. Bija pa kalniem augšā, lejā, bija bedres, arī kočkas, baļķi vēl salikti, pa asfaltu bija jābrauc maksimums divi kilometri. Bija liels karjers.''

''Kopā bija trīs ātrumposmi. Pirmais tests bija pa mežu - tas bija īsākais. Otrs bija pa pļavu, elektrolīniju. Trešais - visgarākais, seši kilometri, 13 minūtes viens tests. Tur bija jābrauc pa kalnu augšā, lejā, bija akmeņi, bija viena peļķe. Bija interesanti, testi man patika. Bija forši, bet kaut kā šoreiz neveicās šajās sacensībās. Nevarēju uzrādīt tik labus apļa laikus, kā vēlējos. Piedzīvoju kritienus, it kā nekas tāds, bet vienā no tiem sasitu kāju. Kopumā kritieni bija sāpīgi. Sacensības pabeidzu, pieredze ir iegūta, tas ir galvenais. Konkurence bija spēcīga. Tagad zinu uz ko tiekties. Liels paldies komandai ''KTM Orange Racing'', kas palīdzēja šogad izpildīt vienus no maniem mazajiem mērķiem,'' tā Miks Rasmanis, kurš kopvērtējumā no visiem 94 dalībniekiem ierindojās 65. vietā.

Pilnie sacensību rezultāti: ŠEIT

Izmantotie resursi:
https://www.lamsf.lv/miks-rasmanis-...