Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Krievu pilotam Mazepinam ar grūtībām izdevies iekļūt ASV

Juris Grīns
Juris Grīns

Krievu pilotam Mazepinam ar grūtībām izdevies iekļūt ASV
Ņikita Mazepins. Foto: Haas F1 Team

"Formula 1" pilotam Ņikitam Mazepinam ne bez sarežģījumiem izdevies iekļūt ASV, kur šonedēļ norisināsies pasaules čempionāta sezonas kārtējais posms. Tikmēr krievu sportistei Irinai Sidorkovai, kurai šajā valstī šonedēļ bija paredzēta dalība noslēdzošajos divos "W Series" čempionāta posmos, robežas šķērsošana tika liegta.

Sidorkova ir vienīgā Krievijas sportiste, kura šosezon piedalās īpaši sievietēm paredzētajā formulu čempionātā "W Series". Debijas sezonā viņa guvusi vienu pjedestālu un kopvērtējumā pašlaik ir septītā, taču pozīcijas zaudēs, jo viņai liegta iespēja startēt pēdējos divos posmos Ostinas trasē "Circuit of the Amerikas".

"Mana sezona ir beigusies, man nepiešķīra vīzu," viņa skaidro. "Vispirms to noraidīja intervijā ASV vēstniecībā Omānā, un tad atkal, kad "W Series" un "Formula 1" pārstāvji, kā arī kongresmenis centās problēmu atrisināt līdz pēdējam brīdim. Šādi ar mani noticis pirmo reizi dzīvē. Gribu pateikt, ka esmu autosportiste no Krievijas un lepojos ar to. Es turpināšu iesākto, lai ko tas arī nemaksātu."

Problēmas bijušas arī F1 pilotam Mazepinam, kurš pārstāv amerikāņu komandu "Haas", taču viņš valstī tomēr iekļuvis, lai arī ne pa taisnāko maršrutu.

"Labprāt būtu palicis mājās ilgāk pirms tik gara ceļojuma, bet, līdzīgi kā citiem Krievijas autosportistiem, man bija problēmas ar ASV vīzas iegūšanu," skaidro Mazepins. "Centos to dabūt Meksikā, kas no ceļošanas viedokļa nebija ne tuvu izdevīgākais variants."

Pat "Alfa Romeo" komandas viens no vadītājiem, Bīts Cenders saskāries ar problēmām, tostarp atceltiem reisiem, kad gribējis no Šveices ieceļot ASV: "Tas bija mans garākais ceļojums - kopumā 38 stundas, un galamērķī ierados dienu vēlāk nekā plānots."

F1 pasaules čempionāta 17. posms norisināsies Teksasas pilsētā Ostinā. Jau šovakar risināsies pirmie treniņbraucieni, kvalifikācijas sākums paredzēts sestdien tiešu pusnaktī pēc Latvijas laika, bet sacensību starts tiks dots svētdien plkst. 22:00 vakarā.

Izmantotie resursi:
grandpx.news