Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Tosts: "Ja F1 darbiniekiem kaut kas nepatīk, viņi var šeit nestrādāt"

Juris Grīns
Juris Grīns

Šogad F1 čempionātā plānoti 22 posmi, bet nākamgad to skaits palielināts līdz 23 sacīkstēm. Čempionvienības "Mercedes" boss Toto Volfs par to nav lielā sajūsmā, kamēr pretējs viedoklis ir "Red Bull" un "AlphaTauri" komandu vadītājiem.

"Formula 1" pirmajā sezonā 1950. gadā čempionātā bija tikai septiņi posmi, nepilnu desmitgadi vēlāk to skaits pirmo reizi bija mērāms ar diviem cipariem, bet tikai septiņdesmitajos gados posmu skaits pieauga līdz pat 17. Tāds tas ar izmaiņām turējās ilgu laiku, bet 2012. gadā pirmo reizi sezona sastāvēja jau no 20 sacīkstēm, kamēr pēdējos gados atkal kalendārs nedaudz paplašināts. Nākamgad tajā iekļautie 23 posmi ir jauns rekords, un tas nozīmē lielāku slodzi gan sportistiem, gan pārējiem komandas darbiniekiem.

"AlphaTauri" vadītājs Francs Tosts stāsta, ka par saviem darbiniekiem rūpējas, un tie var būt laimīgi par iespēju strādāt "Formulā 1".

"Par saviem darbiniekiem mēs rūpējamies," viņš saka. "Piemēram, pēc sacīkšu nedēļas nogales mehāniķiem ir brīvas trīs, četras dienas, ko viņi var pavadīt mājās. Arī sabiedrisko attiecību, mārketinga un tamlīdzīgu jomu darbiniekiem parasti ir dažas atpūtas dienas pēc katrām sacīkstēm. Inženieriem ir mazliet grūtāk, bet es atceros no pagātnes, ka senāk pēc katra posma notika testi, kas nozīmē, ka viņiem arī tolaik bija daudz jāstrādā. Domāju, mēs visi varam būt laimīgi, ka varam strādāt F1 čempionātā un, ka tiek organizētas 23 sacīkstes. Ja tev kaut kas nepatīk, vari doties prom."

Arī "Red Bull" vadītājs Kristians Horners atzīst, ka agrāk posmu bija mazāk, taču testi netika ierobežoti, līdz ar to tehniskais personāls, iespējams, bija pat vairāk noslogots nekā šobrīd.

"Dzīvē katrs pats var izdarīt savu izvēli," saka Horners. "Tu vari iet strādāt F2 čempionātā un tad būs tikai 12 posmi, bet arī alga - divas reizes mazāka. Domāju, daudzi jau ir aizmirsuši, ka pirms desmit vai piecpadsmit gadiem testi sākās jau janvārī, bet pēc tam braucēji un viņu inženieri uz izmēģinājumu braucieniem devās pēc katra posma."

Tikmēr "Mercedes" bosa Toto Volfa viedoklis atšķiras: "23 sacīkstes un vairāki periodi ar trim sacīkstēm ik pēc nedēļas, tas prasa savu. Var jau būt vecmodīgs un teikt, "priecājies, ka esi F1 čempionātā, bet, ja nespēj tikt ar to galā, dari kaut ko citu". Taču tas ir pretrunā ar veidu, kā strādāju es. Mums ir vajadzīga vide, kas spēj pastāvēt ilgtermiņā."

Izmantotie resursi:
The fastest and most complete Formula 1 news blog!

Kāds ir Tavs viedoklis par F1 posmu skaitu?

  • 4

  • 21

  • 72