Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Dāvis Bite izcīna iespēju pārstāvēt Latvijas komandu FIA "Motorsport Games"

Juris Grīns
Juris Grīns

Dāvis Bite izcīna iespēju pārstāvēt Latvijas komandu FIA "Motorsport Games"
Foto: FIA Motorsport Games

Šogad Valensijā, Spānijā, norisināsies FIA "Motorsport Games". "Latvia Racing League" rīkoja Latvijas pārstāvja atlasi divās kārtās.

Atlases sacīkstes norisinājās 27. martā un 17. aprīlī, kur piedalījās arī vairāki "GMR Motorsport" e-sporta komandas pārstāvji - Dāvis Bite, Jānis Zvilna, Roberts Binovskis, Sandis Vasiļevskis un Ervīns Līcītis. Abu sacīkšu rezultātā, labākais braucējs pārstāvēs Latviju sacensībās Spānijā. Lieliskus panākumus sarežģītās cīņās guva visi no "GMR Motorsport" braucējiem, kas kopsummā rezultējās sensacionālā Dāvja Bites uzvarā.

27. marta sacensībās bija sīva cīņa par augšgalu, kur mūsu braucēji ieguva godpilnās 3, 4, 5, 8 un 21. vietas. Respektīvi Dāvis Bite 3. vietā, Roberts Binovskis 4. vietā, Jānis Zvilna 5. vietā, Sandis Vasilevskis 8. vietā un Ervins Licitis 21. vietā. Šie panākumi ļāva turpināt cīņu par biļetes iegūšanu nākamajā sacīkstē.

17. aprīļa sacīkstē rezultāti tika vēl vairāk uzlaboti intensīvu treniņu rezultātā. Šī sacīkste bija ļoti svarīga, tā kā braucējiem bija nepieciešami izcili rezultāti, lai cīnītos par iespēju pārstāvēt Latviju FIA "Motorsport Games".

Kvalifikācija noritēja veiksmīgi Dāvim iegūstot 3., Jānim 5., Robertam 6. pozīciju, Sandim 16. un Ervīnam 23. pozīciju. Visas sacīkstes garumā norisinājās intensīvas cīņas, tomēr otrā sacīkstes daļa izvērtās veiksmīga "GMR Motorsport" dalībniekiem. Sacīkste noslēgumā 1. vietā ierindojās Dāvis Bite. 2. vietu ieņēma Kristers Podens un godpilno 3. vietu izcīnīja Roberts Binovskis. Jānis Zvilna finišēja 6. pozīcijā. Sandim nedaudz pietrūka līdz desmitniekam pabeidzot sacīksti 11. pozīcijā un Ervīns iebrauca finišā 23. pozīcijā.

Šie rezultāti kopvērtējumā nozīmē uzvaru Latvijas atlasē Dāvim! Tas arīdzan nozīme, ka Dāvis Bite brauks pārstāvēt Latviju FIA "Motorsport Games" oktobra beigās.

Neliels ieskats notikumos paša Dāvja vārdos:

“Sākotnējais plāns bija piedalīties un likt objektīvi ātrākajiem braucējiem, pielikt kādu papildus pūli un pamaisīt gaisu. Pirmajā sacīkstē starts bija notikumiem bagāts un sapratu, ka šeit dalībnieki ir gatavi izlikt elkoņus, lai tiktu virsotnē. Sapratu ka, tas man kā vienam no sekotāju grupiņas līderiem var pavērt durvis uz kādu iespēju. Pēc starta kontaktiem zināju, ka, iespējams, tiks izdalīti sodi un darīju visu, ko varēju, lai noturētos ''soda'' attālumā. Otrajā sacīkstē, ātrums jau bija līdzīgāks. Startēju piesardzīgi, bet jutu, ka varu turēt tempu. Tad pienāca neveiksmju sērija konkurentiem, un tas man pavēra durvis pārstāvēt Latviju "Motorsport Games". Biju ļoti tuvu, lai tiktu uz šo pasākumu pagājušajā ciklā, tāpēc ir gandarījums, ka šoreiz man tas izdevās.”

Izmantotie resursi:
gmr.lv