Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Latvijas ātrumlaivu pilots Ņikita Lijcs izcīna 3.vietu pasaules čempionātā F4 klasē

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Latvijas ātrumlaivu pilots Ņikita Lijcs izcīna 3.vietu pasaules čempionātā F4 klasē
Ņikita Lijcs. Foto: Coony Z Andersson

Latvijas ātrumlaivu pilots, pieckārtējais F4 klases pasaules vicečempions Ņikita Lijcs aizvadītajās brīvdienās Zviedrijā izcīnīja augsto trešo vietu pasaules čempionātā F4 klasē.

Lai arī šogad ātrumlaivu čempionātā F4 klasē bija paredzēts aizvadīt vairākus posmus, Covid-19 pandēmijas dēļ vairāki posmi sākotnēji tika pārcelti, bet vēlāk atcelti. Līdz ar to šogad pasaules čempions F4 klasē tika noskaidrots tikai vienā posmā Zviedrijā, kur braucējiem bija jāaizvada četri braucieni (kopvērtējumā vērā tika ņemti trīs braucieni, bet viens sliktākais rezultāts tika atmests). Uz starta kopā izgāja 15 braucēji, kuru vidū bija arī viens latviešu sportists, 26 gadus vecais Ņikita Lijcs, kurš startēja ar savu komandu un savu ātrumlaivu, taču kurai ir sadarbība ar rūpnīcas pārstāvjiem, kuri palīdz tehniskajā ziņā.

“Šīs bija smagas brīvdienas. Lai arī treniņos uzrādījām labu rezultātu (3.vietu), kvalifikācijā palikām piektie. Pirmajā braucienā, kur mums dzinēja defekta dēļ bija problēmas ar startu, mums izvērtās sīva cīņa ar lietuvieti, taču, cīnoties par ceturto vietu, cīņas karstumā notriecu boju, kas maksāja bargu sodu. Sakumā ieņēmām sesto vietu, taču par notriekto boju tika piešķirts sods – pluss viens aplis, kas beigās finišā deva 11. vietu 15 braucēju konkurencē. Pēc pirmās dienas smagi un ilgi strādājām, lai novērstu dzinēja problēmas, bet diemžēl problēmu novērst neizdevās,” pirmās dienas notikumus komentē Ņikita Lijcs, kurš piebilda, ka tikai nedēļu pirms sacensībām viņš no rūpnīcas saņēma dzinēju, tāpēc bija maz laika testiem.

“Otrajā braucienā no 11.starta pozīcijas aizcīnījos līdz piektajai vietai, taču tad divi no konkurentiem saņēma sodu un mēs pakāpāmies uz trešo pozīciju. Trešajā braucienā finišējām trešie, bet noslēdzošajā braucienā palikām otrajā vietā, kas sākotnēji mums trīs braucienu summā deva ceturto vietu. Taču tad pēc finiša igauņu braucējam pēc tehniskās pārbaudes tika konstatētas neatbilstības, par ko viņš saņēma diskvalifikāciju, kamēr mēs kāpām uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.”

Lijcs atzina, ka mērķis pirms sacensībām bija cīņa par uzvaru, taču šoreiz veiksme nebija sabiedrotā. “Bija smagas brīvdienas, taču darījām visu iespējamo un brīžiem pat neiespējamo, kas beigās vainagojās ar trešo vietu, lai arī mērķis bija uzvara. Šoreiz neveiksme un tehniskas problēmas mums liedza pacīnīties par augstāku rezultātu. Paldies visiem atbalstītājiem par atbalstu.”

Kā atklāja sportists, tad ar šo panākumu viņš nolemj beigt F4 karjeru, tāpēc šobrīd Ņikita aktīvi tiecas pretim savam mērķim pilnīgi pāriet un startēt spēcīgajā F2 pasaules čempionātā. “Jā, šobrīd esmu nolēmis beigt F4 karjeru un pāriet uz spēcīgo F2 pasaules čempionātu, kur jau esmu aizvadījis vairākas sacīkstes. Protams, šobrīd vēlamies piesaistīt atbalstītājus un sponsorus, lai mūsu kopējie ieguldījumi nestu labākus rezultātus un lai Latvijas vārds varētu izskanēt vēl skaļāk un vēl tālāk plašajā pasaulē,” nobeidz Lijcs, kurš pēdējos gados ar F4 formulu paralēli startēja arī F2 čempionātā, kur sportists spēja iebraukt Top 6.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Jankovskis