Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

"Formulā 2" startēs pilots, kurš karjeru sāka ar datorspēlēm

Juris Grīns
Juris Grīns

"Formulā 2" startēs pilots, kurš karjeru sāka ar datorspēlēm
Cems Bolukbasi. Foto: F3 Asia

Turku braucējs Cems Bolukbasi ir parakstījis līgumu ar "Charouz Racing System" komandu un tās sastāvā šogad aizvadīs pilnu sezonu "Formula 2" čempionātā. Uz pilnu slodzi autosportam viņš pievērsās tikai pagājušajā gadā, bet pirms tam savu pieredzi guva ar datorspēļu palīdzību.

Ar motoru sportu Bolukbasi ir saistīts jau kopš bērnības, jo piecu gadu vecumā sāka startēt motokrosā un gadu vēlāk pat kļuva par Turcijas čempionu. Savukārt karjeru autosportā viņš sāka kartingā un ar datorspēļu palīdzību, 2017. gadā kļūstot par šīs jomas profesionāli. Viņš piedalījās "Formula One eSports" seriālā, 2017. gadā izcīnot piekto vietu, bet 2020. gadā kļuva par "Formula Renault Esport" čempionu.

Pirmā pasaules mēroga pieredze ar reālo autosportu viņam bija vien 2019. gada maijā, kad viņš izgāja uz starta Eiropas GT4 čempionāta sacensībās, savukārt tā paša gada oktobrī debitēja "Formula Renault Eurocup". Vien pērn Bolukbasi aizvadīja pirmo pilno sezonu autosportā - gada sākumā viņš piedalījās Āzijas F3 čempionātā, kur guva devīto vietu un bija otrais labākais starp debitantiem, bet pēc tam veica piecus no astoņiem posmiem "Euroformula Open" čempionātā, kur guva divas uzvaras un kopvērtējumā sasniedza piekto vietu.

Tagad Bolukbasi būs iespēja sevi pierādīt "Formulā 2", kas ir pēdējais pakāpiens pirms F1 pasaules čempionāta.

"Esmu smagi strādājis, lai tiktu pie šādas iespējas, un vispirms gribu pateikties "Charouz" komandai par noticēšanu man," saka 23 gadus vecais Bolukbasi. "Es darīšu visu, lai to atmaksātu. Pagājušajā gadā testēju vecu GP2 formulu, bet tagad ar nepacietību gaidu, kad sāksies F2 testi. Šī mašīna ir tuvākais, kas ir "Formulai 1", un esmu apņēmies par 110% mācīties un pierādīt savu potenciālu kā autosportists."

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...