Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

LČ motokrosa 1.posmā MX1 klasē Macuks pārspēj Sabuli un Karro

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

LČ motokrosa 1.posmā MX1 klasē Macuks pārspēj Sabuli un Karro
MX1 klases trīs ātrākie braucēji
Foto: MX Moduls

2. augustā Alojā, laikapstākļiem lutinot kā sacensību organizatorus, tā sportistus un publiku, norisinājās 1. Latvijas čempionāta motokrosā posms. Alojā bija pulcējušies vairāk nekā 140 sportistu, līdz ar pandēmiju novēlotajam sezonas atklāšanas posmam esot kupli apmeklētam.

MX85 klasē pārliecinošu uzvaru izcīnīja “Kristera Serģa Motoklubu” pārstāvošais Jānis Mārtiņš Reišulis, posma kopvērtējumā izcīnot 100 punktus. Reišulim sekoja Tomass Šaicāns (Salacas kauss) un Martins Platkēvičs (Rodeo MX), kurš izcīnīja tādu pat punktu skaitu, kā Romeo Pikand (EST), taču vieta uz goda pjedestāla pienācās Platkēvičam, jo divu braucienu summā izcīnītās pozīcijas bija augstākas nekā igauņu sportistam. MX85 B uzvaras laurus plūca vēl viens “Kristera Serģa Motokluba” pārstāvis Jēkabs Kubuliņš, apsteidzot tuvākos konkurentus Raivo Laicānu (Mārupes AMK Bieriņi) un Emīlu Solovjevu (Salacas kauss).

Nedaudz vecāko un pieredzējušāko sportistu MX125 klasē ātrākais bija Kārlis Alberts Reišulis (KTM Motofavorīts), kurš pēc diviem perfekti aizvadītiem braucieniem izvirzījās arī čempionāta kopvērtējuma vadībā. 2. un 3. vietu uz goda pjedestāla Alojā izcīnīja Romeo Karu (EST) un Roberts Lūsis (Motokurzeme). MX2 J ieskaitē sezonas 1. posmā meistarīgākais izrādījās Toms Virpačevs (Salacas kauss), kura tuvākie konkurenti bija Liutauras Maciulevicus (LTU) un Kristers Žigalovs-Marķitāns (LAT).

Alojas kausa ietvaros MX40+ klasē uzvaras laurus plūca Urmas Heliste (EST), pirmo trijnieku papildinot Artim Eglem (Mārupes AMK Bieriņi) un Intaram Lesniekam (VV Moto Racing Team), savukārt MX45+ triumfēja pieredzējušais sportists un motokrosa entuziasts Leons Kozlovskis (MX Ādaži), jau no brīža, kad krita starta barjera, uzņemoties līdera lomu abu braucienu garumā. Kozlovska tuvākie konkurenti Alojā bija Raivo Freibergs (LAT) un Intars Janbergs (Saldus motoklubs). Jānis Mironovs (CAMK Latgale) palika nepārspēts MX50+ ieskaitē, uz goda pjedestāla viņam pievienojoties Arvim Sanderam, kurš gan pārstāv, gan vada klubu “Rodeo MX”, un Romualdam Vaitišķim (MX Jaunpils).

MX2 sacensību dienas noslēgumā uz goda pjedestāla tika pārstāvētas visas trīs Baltijas valstis. Uzvaru svinēja igauņu sportists Prīts Ratseps (Rodeo MX), kurš jau iepriekš ieradis startēt arī Latvijas čempionātā. Igaunis izcēlās ar diviem lieliskiem braucieniem, noslēdzot sacensību dienu ar 100 iekrātiem punktiem. 2.vietu Alojā izcīnīja Rainers Žuks (Motokurzeme), savukārt 3. pozīcijā ierindojās Eriandas Mackonis (LTU).

Sacensību “saldais ēdiens”, kā ierasts, bija MX1 klases smagsvaru spēkošanās. Pēc diviem iespaidīgiem braucieniem, čempionāta dalībnieku sarakstu rotājot tādu sportistu vārdiem kā Matīss Karro, Kārlis Sabulis, Tanels Leoks, Toms Macuks un Kristers Drevinskis, uzvaru izcīnīja aizvadītā gada čempions Macuks (Rodeo MX). 2. vietā ierindojās Sabulis (MX Moduls), bet 3. – Matīss Karro, visiem trim sportistiem ieņemot attiecīgās vietas arī abos braucienos. Macuks pēc aizvadītajām sacensībām sociālajos tīklos atzina, ka ir gandarīts par aizvadītajām sacīkstēm, paužot prieku par abiem uzvarētajiem braucieniem.

Kvadru Amatieru ieskaitē ātrākais bija Jānis Saveļjevs (JTSC Eriņi), kamēr Veterānu vidū uzvaras laurus plūca Evaldas Bujamauskas (LTU). Kvadru Open klasē sīvu cīņu ietvaros uzvaru svinēja Reinis Bicāns (Salacas kauss), kurš pēc izcīnītas 2. un 1. vietas braucienos triumfēja arī posma kopvērtējumā. Reinim sekoja Atis Breds (Gulbenes Moto) un Matīss Palēvics (Salacas kauss), abiem izcīnot 84 punktus, taču, tā kā Breds braucienos ierindojās augstākās pozīcijās, posmā 2. vietu izcīnīja viņš.

Daniels Lielbārdis un Kaspars Krievs (Salacas kauss) bija meistarīgākais blakusvāģu Amatieru klases duets, savukārt Veterānu kopvērtējumā 1. vietu izcīnīja Liutauras Variakojis un Dovydas Ausiejus (LTU/LTU). Blakusvāģu klases kopvērtējumā uzvaru svinēja jau ierasta ekipāža – brāļi Daideri, kuri, aizvadot divus teicamus braucienus, pārspēja tuvākos konkurentus Māri Rupeiku un Kasparu Liepiņu (Salacas kauss), kā arī Rytis un Mantas Kisunas (LTU/LTU).

Alojā sagatavotā trase bija lieliski piemērota kā jaunākajiem atlētiem, tā dienas izskaņā startējošajiem sportistiem. Arī laikapstākļi lutināja kā sportistus, tā līdzjutējus, ļaujot sezonas 1. posmu aizvadīt uz pacilātas nots. Jāpiebilst, ka tiem interesentiem, kuri nevarēja posmu apmeklēt klātienē, Alojas sacensības visas dienas garumā bija iespējams vērot tiešraidē Helio interaktīvajā televīzijā (400. kanāls), Helio virszemes televīzijā (33. kanāls) un lietotnē Shortcut.

2. Latvijas čempionāta posms motokrosā gaidāms mēneša izskaņā,30. augustā Apē.

Informāciju sagatavoja:
Motokrosa komisija

     [+] [-]

, 2020-08-03 15:15, pirms 8 mēnešiem
Negaidīti rezultāti mx1.