Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Štolcermanis soli no pjedestāla otrajā braucienā, vēlreiz uzvar debitantu ieskaitē

Juris Grīns
Juris Grīns

Štolcermanis soli no pjedestāla otrajā braucienā, vēlreiz uzvar debitantu ieskaitē
Foto: Italian F4

Tomass Štolcermanis aizvadījis lielisku otro braucienu Itālijas F4 čempionāta posmā Imolas trasē, finišējot uzreiz aiz pirmā trijnieka, bet debitantu ieskaitē sasniedzot vēl vienu uzvaru.

"Prema Racing" komandas pilots Štolcermanis sacensību laikā pakāpās uz augšu par piecām pozīcijām. Cīņu uzsācis no devītās vietas, jau startā viņš apdzina komandas biedru Kīnu Nakamuru-Bertu, kurš visu turpmāko apļu garumā palika latviešu braucējam aizmugurē.

Trešajā aplī otro sacīksti pēc kārtas bez priekšējā antispārna palika "Prema" pilots Alekss Pauvels. Šoreiz notika sadursme cīņā par sesto vietu ar Džanmarko Pradelu, kurš savukārt izstājās ar bojātu aizmugurējo riteni. Štolcermanis situāciju sekmīgi izmantoja un tā rezultātā pakāpās jau uz sesto vietu.

Nākamos apļus Tomass brauca cieši aiz komandas biedra Diona Govdas. Vēl viens incidents notika 11. aplī, kad čempionāta līderis Fredijs Sleiters septītajā aplī uzbruka trešajā pozīcijā braucošajam Džekam Bītonam, abu mašīnas sadūrās un saslīdēja. Trasē izbrauca drošības auto, bet Štolcermanim tā bija iespēja nokļūt jau ceturtajā vietā.

Sacensībām atsākoties, bija veicams vēl viens aplis. Štolcermanis uzbruka Govdam, tomēr atkāpās uz ceturto vietu, kurā arī finišēja. Tas sportistam ir līdzšinējās karjeras augstākais rezultāts Itālijas F4 čempionātā. Turklāt vēlreiz gūta uzvara starp debitantiem - otro vietu šajā vērtējumā sasniedza Nakamura-Berta, bet trešais bija Emanuele Olivjeri.

Štolcermanis debijas sezonā pagaidām spējis progresēt ar katru nākamo sacīksti. Pirmajā posmā Misano tika gūta devītā, astotā un septītā vieta, ko gan pēc soda sekunžu saņemšanas toreiz latvietis pazaudēja. Vakar pirmajā braucienā Tomass finišēja sestais, taču vēlāk pacēlās uz piekto vietu, jo par priekšējā antispārna neatbilstību noteikumiem tika diskvalificēts uzvarētājs Sleiters. Pirmo vietu piešķīra Hiju Jamakoši.

Arī otrajā braucienā uzvarēja "Van Amersfoort Racing" pilots Jakamoši, kurš startēja no pole position un parādīja pārliecinošu sniegumu visu 17 apļu garumā. Finišā otrais iebrauca Akšajs Bohra, bet trešais bija Govda, kuram tikai pavisam nedaudz piekāpās Štolcermanis.

Sacīkstes Imolā tiešraidē vērojamas Itālijas F4 čempionāta “Facebook” un “Youtube” kontos. Tiešsaistes rezultāti, programma un cita informācija atrodama čempionāta mājaslapā. Noslēdzošā brauciena sākums plkst. 16:30 pēc Latvijas laika.

2. brauciens: