Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Biķerniekos noskaidros auto slaloma duetu, kas Latviju pārstāvēs FIA "Motorsport Games"

Juris Grīns
Juris Grīns

Biķerniekos noskaidros auto slaloma duetu, kas Latviju pārstāvēs FIA "Motorsport Games"
Foto: FIA

Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) izsludinātajai auto slaloma atlasei pieteicās 25 komandas, kuras 6. maijā Biķernieku trasē cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju rudenī FIA "Motorsport Games". Autosporta olimpiskās spēles norisināsies jau trešo reizi un šogad no 23. līdz 27. oktobrim tiks aizvadītas Valensijā, Spānijā.

LAF organizētajai atlasei varēja pieteikties ikviens, jo vienīgi nosacījumi bija, ka divu cilvēku komandai jāsastāv no sievietes un vīrieša, kā arī abiem dalībniekiem jābūt vismaz 16 gadus veciem. Pieteikumu pieņemšana noslēdzās pagājušajā nedēļas nogalē, līdz ar to jauni pieteikumi vairāk netiek pieņemti. Starp atlases dalībniekiem redzami gan rallijkrosa čempione Maija Stakena un autosprintu laureāts Toms Ozols, kuri Latviju auto slalomā pārstāvēja jau pagājušajās “FIA Motorsport Games”, gan arī vairāki citi autosportā zināmi braucēji un braucējas.

Atlases dalībnieki 6. maijā Biķerniekos savā starpā sacentīsies ar divām identiskām “Škoda” automašīnām no ilggadējā Latvijas Automobiļu federācijas sadarbības partnera “Green Motors”. Atlase iesāksies 10:00 ar treniņbraucieniem, kam sekos kvalifikācija un izslēgšanas braucieni. Izslēgšanas braucienus sākums provizoriski noteikts uz 15:00, savukārt apbalvošana paredzēta ap 19:00. Uzvarētāju noteikšanā tiks ņemti vērā abu dalībnieku rezultāti, līdz ar to intriga par to, kura komanda pārstāvēs Latviju autosporta olimpiskajās spēlēs, saglabāsies līdz pat noslēdzošajam braucienam.

Atgādināsim, ka auto slaloms ir autosporta veids, kas notiek slēgtās trasēs vai speciāli sagatavotos laukumos. Trases konfigurācija parasti izveidota no konusiem, iekļaujot tādus elementus kā “čūsku”, vārtus, 360 vai vairāk grādu apgriešanos, braukšanu atpakaļgaitā u.c. Galvenais uzdevums ir pēc iespējas ātrāk un precīzāk izbraukt tiesnešu izveidoto konfigurāciju un šķēršļus.

“FIA Motorsport Games” šogad no 23. līdz 27. oktobrim norisināsies Valensijā, Spānijā, un šis autosporta olimpiskajām spēlēm būs jau trešais izlaidums. 2022. gadā auto slaloma kategorijā Latviju pārstāvēja Maija Stakena un Toms Ozols, 25 valstu konkurencē izcīnot 8. vietu. Kopumā pagājušajās “FIA Motorsport Games” Latvijas komanda bija pārstāvēta piecās no 16 kategorijām. Kopskaitā seši sportisti – Kristaps Blušs, Andrejs Gubarevs, Reinis Nitišs, Toms Ozols, Maija Stakena un Valters Zviedris – aizstāvēja mūsu valsts godu, augstāko rezultātu sasniedzot Blušam, kurš izcīnīja zelta medaļu drifta disciplīnā.

Dalībnieku saraksts:

Izmantotie resursi:
www.laf.lv