Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:455, Did:0, useCase: 3

Sieviešu lakrosa izlase Eiropas čempionātā izcīna devīto vietu

Andrejs Siliņš

Sieviešu lakrosa izlase Eiropas čempionātā izcīna devīto vietu
Latvijas sieviešu lakrosa izlase. Foto: Līga Nutter

LETA. Latvijas sieviešu lakrosa izlase ceturtdien Izraēlā notiekošajā Eiropas čempionātā izcīnīja augsto devīto vietu, gandrīz atkārtojot 2015.gada sasniegumu, kad tika iegūta astotā vieta.

Apakšgrupu turnīrā Latvijas izlase pirmajā spēlē ar 10:7 uzvarēja Itāliju, turpinājumā ar 5:12 piedzīvots zaudējums Nīderlandei, tālāk ar 7:9 kapitulēts Norvēģijas izlasei, bet noslēdzošajā mačā ar 9:8 papildlaikā pieveikta Šveice. Tikmēr izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pirmdien ar 16:4 tika sagrauta Somijas izlase, bet trešdienas spēlē par 9.-12.vietu izcīnīta minimāla uzvara ar 8:7 pār Austriju.

Zīmīgi, ka latvietes spēlē pret Austriju vienubrīd bija iedzinējos ar 1:4, bet mača gaitā izdevās atspēlēties, gūstot uzvaru, kas nodrošināja cīņu par devīto vietu ar Norvēģijas izlasi. Lai arī pirmajā komandu tikšanās reizē norvēģietēm izdevās izcīnīt panākumu, ceturtdienas mačā latvietes pēc divām ceturtdaļām atradās vadībā ar 6:5, bet atlikušajās divās izdevās nosargāt minimālo pārsvaru, izcīnot godpilno devīto vietu.

Kopumā čempionātā piedalījās 16 izlases, bet Latvijas valstsvienība labāko rezultātu sasniedza pirms četriem gadiem, kad izdevās ierindoties starp astoņām labākajām Eiropas komandām. Tikmēr 2017.gadā Eiropas meistarsacīkstēs izcīnīta 17.vieta.

Pamatturnīrā komandas tika sadalītas trijās apakšgrupās. A grupu veidoja 2015.gada sešas labākās valstsvienības, kamēr atlikušās desmit tika sadalītas B un C grupā. No nomināli vājākajām divām grupām tikai četras labākās izlases izcīnīja iespēju cīnīties par godalgotām vietām, tikmēr atlikušās komandas aizvadīja cīņas par devīto vietu.

Latvijas komandas sastāvs: Laura Baltmane, Krista Brīdiņa, Elīna Cēbura, Valērija Druzjaka, Zane Jaundžeikare, Nensija Kalniņa, Rebeka Koroļonoka, Reičela Lasda, Laura Liepiņa, Eiženija Matiļeviča, Linda Nutere, Ieva Opoļska, Agrita Ose, Nikola Petrovskis, Elīna Ruperte, Esterte Urbančika, Ieva Vilks, Līga Vilks.

Izmantotie resursi:
LETA