Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:455, Did:0, useCase: 3

Druvas lakrosisti septīto reizi triumfē Latvijas čempionātā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Druvas lakrosisti septīto reizi triumfē Latvijas čempionātā
Latvijas čempionvienība Druvas "Dynamite"
Foto: llf.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē ar Druvas "Dynamite" uzvaru noslēdzās Latvijas lakrosa čempionāts vīriešiem. Šis klubs jau septīto reizi ieguva valsts čempionu titulu.

Sezonas pēdējā spēlē Druvas "Dynamite", kas jau nodrošinājuši čempionu titulu arī šajā sezonā, tikās pret Rīgas "Archer Lacrosse", mačs noslēdzās ar rezultātu 10:7.

Spēles sākums bija lēnāks kā parasti un abas komandas spēlēja kontrolēti, nepārkāpjot noteikumus. Pirmos uzbrukumus pozicionāli izspēlēja Druvas komanda, kas arī izvirzījās vadībā ar 2:0. "Archer Lacrosse" izlīdzināja rezultātu, bet pēc neilga laika atkal nonāca iedzinējos ar 2:3. Līdz puslaika pārtraukumam rīdzinieki spēja izvirzīties vadībā ar 6:3. Spēles otrajā pusē, karsto laika apstākļu dēļ, tiesneši nolēma komandām piešķirt ūdens pauzes. Pēc puslaika pārtraukuma, ar pozicionālu uzbrukumu atkal iesāka "Dynamite". Divi gūti vārti samazināja rezultāta starpību un deva iespēju turpināt cīnīties par uzvaru spēlē. Otrajā puslaikā uz septiņiem precīziem Druvas komandas raidījumiem, "Archer Lacrosse" spēlētāji spēja atbildēt ar vienu. Līdz ar to Druvas "Dynamite" svinēja uzvaru ar 10:7.

Druvas "Dynamite" ieguva kārtējo Latvijas čempionu godu, bet Rīgas "Archer Lacrosse" sezonu noslēdza otrajā vietā, bronzas medaļas nopelnīja Jelgavas "Mītava", bet pēdējā (4.) vietā palika Rīgas RJTC.

Lakross ir komandu spēle, ko spēlē ar speciālām nūjām un bumbiņu. Spēles mērķis ir, piespēlējot bumbiņu pa gaisu, to raidīt vārtos. Lakross ir Kanādas nacionālais sporta veids, kurš ir populārs arī citās angliski runājošās valstīs, piemēram, ASV, Austrālijā, Lielbritānijā. Pēdējos gados lakross iegūst arvien lielāku popularitāti arī Eiropas valstīs. Pirmais Pasaules čempionāts lakrosā notika 1967.gadā, pirmais Eiropas čempionāts – 1995.gadā.

Izmantotie resursi:
www.llf.lv