Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource641), Fid:3002, Did:0, useCase: 1

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts ar Kristapu Valteru

Valteru dinastija ir īpašs fenomens Latvijas basketbola vēsturē. Sākot jau ar Valdi Valteru, kurš pēc savas izcilās karjeras uzņemts FIBA slavas zālē. Valda panākumu un slavas ēnā uzauga viņa dēli Sandis un Kristaps, kuri basketbola apcirkņos nesa ģimenes vārdu tālāk. Protams, spēcīgām un individuālām personībām, kādi ir Valteru ģimenes pārstāvji – neiztikt arī bez attiecīgām raksturam īpašībām, kas gan palīdzējis atvērt, gan aizcirst aiz sevis daudzas durvis. Jaunākais no brāļiem Valteriem – Kristaps pēc spēlētāja karjeras no basketbola nekur nav aizgājis. Ar krietni vien nosvērtāku skatu uz dzīvi viņš soli pa solim iesoļo trenera ampluā. Durvis vairs netiek cirstas, bet gan pārdomāti vērtas vaļā.
Mārcis Krasovskis (pa kreisi)

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts: ''Panthers" latvietis Mārcis Krasovskis

Mārcis Krasovskis Rīgā bija cilvēks orķestris, kurš veidoja grafisko saturu "Arēnā Rīga" un Rīgas "Dinamo". Sākot no filmēšanas līdz pat video montāžai un grafiskai apstrādei. Latvijā viņš bija sasniedzies iespējami augstāko līmeni un šķietami visas virsotnes bija sasniegtas. Tomēr liktenis nereti mēdz pārsteigt, piespēlējot negaidītus izaicinājumus. Ar savu darbu Mārcis bija nokļuvis NHL, vienas no ambiciozākās, komandas redzeslokā. Floridas "Panthers" saskatīja Mārcī to cilvēku, kurš spētu atnest jaunas vēsmas un pacelt līmeni jau tā iespaidīgajā organizācijā. Zem Floridas saules izsitušies jau divi latvieši.

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts: Raivis Pelšs par PK organizēšanu Katarā

Latvietis Raivis Pelšs no 2017. - 2020.g. strādāja Katarā, kā viens no Pasaules kausa futbolā organizatoriem. Viņš bija testēšanas un gatavības vecākais inženieris. Brīdī, kad kovid noteikumi kļuva pārāk drastiski, viņš pārtrauca strādāt Katarā, bet pēc pāris dienām atkal dosies turp, lai strādātu Pasaules kausā nu jau citā ampluā.Raivis Pelšs lielo sporta pasākumu organizēšanā piedalās vairāk kā 13 gadus. Pirmais forums bija Vankūveras Olimpiskās spēles 2010.g. Pēc tam sekoja Londonas OS 2012.g., Soču ziemas Olimpiskās spēles 2014.g., Eiropas spēles Azerbaidžānā 2015.g., Rallijkrosa PČ posmi Rīgā un PK organizēšana Katarā.Šobrīd Raivis strādā “Discovery sports events” un ir atbildīgs par Spīdveja GP posmu loģistiku. Raivim jāplāno un jārealizē katru sacensību infrastruktūras pielāgošana, lai to paveiktu uz katru posmu dodas septiņas lielās kravas automašīnas. Šo darbu Pelšs ar prieku pieņēma, jo vismaz daļēji var strādāt no mājām.

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts: Latvijas sporta līgas strupceļā (diskusija)

Latvijas sporta spēļu augstākās līgas ir zaudējušas vairākas komandas, kas līdz šim tikušas uzskatītas par stūrakmeņiem konkrētā sporta veida būvē. Hokejā tā ir Liepāja, futbolā Ventspils, volejbolā – Jelgava. Energoresursu cenas un kopējā ekonomiskā situācija, nemainīgi mazā tirgus specifika turpina apdraudēt gan klubu, gan sporta spēļu līgu dzīvotspēju. Kādu pretimnākšanu dažādos līmeņos ir pamats gaidīt no valsts, vai bez pašvaldību būtiskas iesaistes klubi var pastāvēt un vai pašu klubu rīcība veicina tā iespējas nopelnīt. Par to “Sporta studija” podkāstā debatēja - BK Ventspils ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics, Latvijas volejbola federācijas ģenerālsekretārs Arnis Tunte, HK Kurbads ģenerālmenedžeris Denijs Romanovskis, komandu sporta spēļu asociācijas izpilddirektors Kaspars Gorkšs un IZM valsts sekretāra vietnieks Edgars Severs.
Mārtiņš Blūms. Foto: CST PostNL Bafang

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts ar Mārtiņu Blūmu

MTB XCO riteņbraucējs Mārtiņš Blūms par augsta līmeņa sasniegšanu vidē, kur latvieši nav gaidīti. Blūms pērn tika atzīts par Latvijas labāko riteņbraucēju. Tas nebija pārsteigums, jo EČ viņš ieņēma ceturto vietu. Šosezon Blūmam visu laiku labākais sasniegums Latvijas vēsturē – 11. vieta PČ. Tas MTB jeb kalnu riteņbraukšanas Olimpiskajā disciplīnā XCO krosā, jeb Olimpiskajā krosā. Viņš ir vienīgais latvietis šajā riteņbraukšanas disciplīnā.

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts ar Miķeli Lībieti

Miķelis Lībietis par skaudro tenisista dzīvi esot ārpus TOP100, tenisa psiholoģiju un tā neredzamo daļu.
Tomass Dukurs. Foto: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts ar Tomasu Dukuru

Piedāvājam "Sporta studijas" podkāsta epizodi, kurā viesojas Latvijas skeletonists Tomass Dukurs. Saruna ne tikai par skeletonu...

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts ar Edgaru Bunci

Piedāvājam "Sporta studijas podkāstu ar "Zemgale / LLU" hokeja komandas ģenerālmenedžeri Edgaru Bunci.

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts ar Patriku Gailumu

Piedāvājam "Sporta studijas" podkāstu, kurā Raimonds Gekišs sarunājas ar Latvijas šķēpmetēju Patriku Gailumu.

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts ar Mārtiņu Pļaviņu

Starptautiskā pludmales volejbola sezona pārsniegusi ekvatoru, bet Latvijas čempionātā atlicis vairs tikai finālposms Jūrmalā augusta izskaņā. Tomēr, šajā brīdī savu sezonu cer iesākt Mārtiņš Pļaviņš, kuram janvārī veica komplicētu labā ceļgala operāciju. Pārvarējis smagāko rehabilitācijas posmu, Mārtiņš gatavs atgriezties smiltīs un beidzot iespēlēties ar savu jauno pārinieku – Mihailu Samoilovu. "Sporta studijas" podkāsta viesis šoreiz Mārtiņš Pļaviņš.

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts: žurnālistu un sportistu attiecību ietekme uz saturu medijos

3x3 basketbolists Agnis Čavars, biatloniste Baiba Bendika un vieglatlēte Sindija Bukša pievienojas Latvijas Televīzijas žurnālistiem Raimondam Gekišam un Dāvidam Ernštreitam sarunu festivālā LAMPA, lai apspriestu žurnālistu un sportistu profesionālās dilemmas, robežas kritiskās situācijās un redakcionālo izvēļu principus.
Jānis Blūms. Foto: FIBA

Klausītava | "Sporta studijas" podkāsts ar Jāni Blūmu

Sporta Studijas podkāstā ilggadējais Latvijas basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms. Spēlē pret Lietuvu Blūmam teiks paldies par daudzajiem gadiem Latvijas izlasē. Podkāstā Jānis stāsta par jauno pieredzi kā VEF Rīga valdes priekšsēdētājam, karjeras līkločiem un savu skatījumu uz šī brīža Latvijas izlases modeli, treneri Banki un latviešu NBA spēlētāju iesaisti izlases spēlēs.

Klausītava | Sporta studijas podkāsts: Francis Lācis: Mans elks ir Biedriņš

Francis Lācis pērn lika par sevi manīt, jo kopā ar ''Oral Roberts University'' iekļuva NCAA ''Marta Trakumā''. Šogad Francis beidza studijas universitāte un uzsāks profesionāla basketbolista gaitas. Viņa bakalaura darbs bija ļoti tuvu ''Oskara'' balvas nominācijai. Par studentu dzīvi, izglītību un mūziku "Sporta studijas" podkāstā.

Klausītava | Sporta studijas podkāsts ar Kasparu Reišuli

Šajā Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāstā viesos Kārļa un Jāņa Reišuļa tēvs Kaspars Reišulis. Saruna par to, kā abi talantīgie motobraucēji nonāca motokrosā un kādas šobrīd ir abu brāļu izredzes nonākt rūpnīcu komandās.
6

Klausītava | Sporta studijas podkāsts ar Guntaru Pasti

Šajā Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāstā viesos "Dinamo Rīga'' ģenerālmenedžera palīgs un daudzu hokejistu palīgs aģentu un klubu lietās Guntars Paste.
Māra Mote. Foto: RSU sporta klubs

Klausītava | Sporta studijas podkāsts: NCAA "Final 4" un studentu basketbola īpatnības

Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāstā viesos bijusī ''Arizonas'' universitātes basketboliste Māra Mote, kura pērn kā pirmā latviete spēlēja NCAA ''Marta Trakuma'' Final 4. Tikmēr Liene Meļņika (agrāk Priede) dalijās ar savu pieredzi ''Misouri'' universitātē.

Klausītava | Sporta studijas podkāsts ar Aleksandru Samoilovu

Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāstā viesos Aleksandrs Samoilovs. Podkāsta ieraksta dienā Aleksandrs svin savu 37. jubileju, pludmales volejbolists nav tikai sportists, viņš organizē nometnes, šobrīd iegūst jau savu 3. augstāko izglītību. Samoilovam sieva ir no Pēterburgas, mamma dzīves lielāko daļu dzīvojusi Ukrainā, kur Saša pavadījis ļoti daudz laika, bet tēva radinieki ir no Krievijas pilsētas Orenburgas. Emocionāls kokteilis kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Klausītava | Sporta studijas podkāsts ar šāvējiem Strautmani un Vasermani

Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" podkāstā viesos Lauris Strautmanis un Emīls Vasermanis. Abi šāvēji tikko kā atgriezušies no Eiropas čempionāta Norvēģijā, kur komandu sacensībās izcīnīja sudraba medaļas. Abi sportisti šobrīd ir arī militārajā dienestā, ieskicēja ieguvumus no Latvijas zemessardzes un arī kādi šobrīd apstākļi ir Latvijas armijā.
Haralds Silovs. Foto: LOK/Edijs Pālens/LETA

Klausītava | Sporta studijas podkāsts ar Haraldu Silovu

Sporta studijas podkāstā ciemos ātrslidotājs Haralds Silovs, kurš pēc dalības savās ceturtajās olimpiskajās spēlēs noslēdza sportista karjeru.

Klausītava | Sporta studijas podkāsts: bēgšana no kara Ukrainā - Sprukts un Maksimovs

Sporta Studijas podkāstā viesojās Doņeckas “Donbass” hokejists Gatis Sprukts un florbola treneris Kaspars Maksimovs, kurš trenēja komandu Ļvivā. Abi atradās Ukrainā, kad Krievija sāka karadarbību ar Ukrainu.