Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2918, Did:0, useCase: 0

Noslēgusies pirmā "Sportacentrs.com Jauno žurnālistu akadēmija"

Sportacentrs

Ar boulinga spēli un sarunām nepiespiestā atmosfērā šonedēļ tika likts punkts pirmajai “Sportacentrs.com Jauno žurnālistu akadēmijai”. Februāra otrajā pusē dalību projektā uzsāka 15 tā dalībnieki, no kuriem 13 saņēma sertifikātus par akadēmijas beigšanu.

Portāls Sportacentrs.com ir unikāls ar to, ka savā pulkā esam gatavi uzņemt ikvienu, kurš izrāda interesi un, kas būtiskākais - pašiniciatīvu, kļūt par sporta žurnālistu. Esam gatavi dot iespēju sevi apliecināt arī mazāk pieredzējušiem un jauniem sporta apskatniekiem. To apliecināja arī šis projekts, kura ietvaros pie Sportacentrs.com autoru statusa jaunieši tika jau pēc pirmajām divām nodarbībām, uzsākot darbu portāla redakcijā.

Divu mēnešu garumā “Sportacentrs.com Jauno žurnālistu akadēmijas” dalībnieki lekcijās uzklausīja gan vieslektoru (Anatolijs Kreipāns, Jānis Matulis, Dāvids Ernštreits), gan Sportacentrs.com autoru (Agris Suveizda, Jānis Freimanis, Krišs Upenieks, Rolands Eliņš) stāstīto par sporta žurnālista darbu, gan devās uz vairākiem sporta pasākumiem klātienē. Jauniešiem bija iespēja apmeklēt un aktīvi darboties dažādās preses konferencēs Rīgas “Dinamo” un “VEF Rīga” spēlēs, kā arī apmeklēt Optibet Hokeja līgas finālsērijas un Latvijas hokeja izlases pārbaudes cīņas. Paralēli ikdienas darbiem portāla redakcijā jaunie autori veica savas pirmās lielās intervijas ar Latvijas sportistiem. Vienā no nodarbībām jauniešiem bija iespēja piedalīties sporta erudīcijas spēlē, tādējādi palielinot arī savas zināšanas par un ap Latvijas un pasaules sportu.

Sportacentrs.com solīto akadēmijas stipendiju godam nopelnīja Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 12. klases skolnieks Kārlis Ozols, kurš apliecināja sevi visdaudzpusīgāk un viskvalitatīvāk. Viņš tādējādi kļūs par nepilnas slodzes autoru ar konkrētiem darba uzdevumiem un pienākumiem. Pārējiem akadēmijas dalībniekiem būs iespēja turpināt darboties portāla redakcijā kā ārštata autoriem.

“Jau pirmajā nodarbībā teicu akadēmijas dalībniekiem, ka nevēlamies veidot skolotāju un skolnieku attiecības, bet gan centāmies šo pasākumu organizēt kā draudzīgu kopā būšanu. Noslēguma pasākumā no jauniešiem sadzirdēju, ka esam paveikuši labu darbu, un gandrīz visi no klātesošajiem pauda, ka līdzīgam projektam pieteiktos arī tagad. Ļoti ceru, ka ļāvām jauniešiem kaut nedaudz saprast sporta žurnālistikas darba specifiku, sekmējot pirmo soļu speršanu šajā arodā. Izdarīsim pareizos secinājumus, ieklausīsimies akadēmijas dalībnieku ieteikumos, pilnveidosimies un arī turpmāk organizēsim līdzīgus projektus,” pēc projekta beigām saka portāla galvenais redaktors Jānis Celmiņš.

  +5 [+] [-]

, 2019-05-05 10:29, pirms 2 gadiem
Tāda kvalitatīva ievadapmācība derētu arī esošajiem rakstītājiem un ziņu punlivētājiem.

  +2 [+] [-]

, 2019-05-05 12:19, pirms 2 gadiem
Labu laiku atpakaļ, pirms šī projekta, tā pat pieteicos uz žurnālista vietu. Sazinājās ar mani caur epastu. Lika uzrakstīt rakstu par sportu uz 1-2 a4 lpp. Nosūtīju - jau pus gadu gaidu atbildi...

  +4 [+] [-]

, 2019-05-05 13:43, pirms 2 gadiem
Pieredzējušajiem būtu jāpamacās pašiem - gan Kārlim, gan es pat teiktu vairāk meitenei, kas bija starp tiem akadēmijas dalībniekiem raksti nereti bija kvalitatīvāki kā "vecajiem bukiem"

     [+] [-]

, 2019-05-06 03:52, pirms 2 gadiem
rezgalis007 rakstīja: Labu laiku atpakaļ, pirms šī projekta, tā pat pieteicos uz žurnālista vietu. Sazinājās ar mani caur epastu. Lika uzrakstīt rakstu par sportu uz 1-2 a4 lpp. Nosūtīju - jau pus gadu gaidu atbildi...
Vēl lasa.