Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3014, Did:0, useCase: 3

Vītoliņš: "Zviedri nekad nav mīlējuši atbrīvoties no ripas. Viņiem patīk tehnisks hokejs"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Vītoliņš: "Zviedri nekad nav mīlējuši atbrīvoties no ripas. Viņiem patīk tehnisks hokejs"
Harijs Vītoliņš. Foto: IIHF

Šovakar pēc piecu gadu pārtraukuma pasaules čempionāta 1/4 finālu spēli aizvadīs Latvijas izlase, kas pulksten 20:20 spēkosies pret Zviedriju. Galvenais treneris Harijs Vītoliņš atzina, ka viss būs atkarīgs no pašu snieguma aizsardzībā un kvalitātes momentu izmantošanā.

"Zviedri vienmēr bijuši tādi – viņi nemīl atbrīvoties no ripas, viņi spēlē ļoti tehnisku hokeju. Viss būs atkarīgs no mums pašiem. Cik aktīvi spēlēsim, cik labi būsim divcīņās, cik labi atņemsim, cik ātri skriesim pretuzbrukumos," galvenos uzdevumus pirms vakarā gaidāmās spēles nosprauda Harijs Vītoliņš.

Latvijas izlases video trenerim Pēterim Gromam darbs pie Zviedrijas analizēšanas sācies tūdaļ pēc uzvaras pret Šveici. Nākamajā rītā viņš sagatavotos momentus nodevis treneru korpusam, kas atlasījis nepieciešamās un svarīgākās epizodes. Šodien ar tām tiks iepazīstināti arī valstsvienības hokejisti.

"Zviedri ir labi visās līnijās. Mums galvenais ir pieturēties pie sava spēles stila un neļaut zviedriem kaut kur ielīst. Lai viņi slido pa perimetru. Haoss zonā radīsies, jo visas komandas spēlē aktīvi, pieslēdzoties aizsargiem. Citreiz aizsargi ir pat aiz vārtu līnijas. Galvenais – ja pazaudē savu spēlētāju, spēlēt cieši pie vārtiem, ķert ripas uz sevi un mēģināt sadalīt spēlētājus pēc tam. Tas ir pamats, lai neiekristu haosā, lai neizšķīstu katrs uz savu pusi," teica Vītoliņš.

"Jāspēlē disciplinēti, jāpilda spēles uzdevums. Varbūt gribēsies kaut kur spekulēt, bet nevar aizmirst, ka zviedri ir tehniskāki. Mums jāspēlē sava spēle, akcents jāliek uz pretuzbrukumiem un jāizmanto savas iespējas. Iespējas vienmēr parādās, un tur jābūt kvalitātei. Ko parādījām pret Šveici – momentu nebija daudz, bet kvalitatīvi izmantojām," pauda Latvijas izlases galvenais treneris.

Pasaules čempionāta ietvaros pret zviedriem spēlēts 17 reizes. Izcīnīta viena uzvara (2009. gadā 3:2 bullīšos) un vienu reizi spēlēts neizšķirti (1997. gadā 1:1). Divi no dueļiem bijuši 1/4 fināla fāzē. 2004. gadā Prāgā nācās atzīt pretinieku pārākumu ar 1:4, bet 2018. gadā Kopenhāgenā bija 2:3. Vītoliņš izteica cerību, ka mājas sienas un savi līdzjutēji palīdzēs pārvarēt skandināvu sienu.

Noderīgas lietas:

PČ jaunumi, komentāri un viedokļi
PČ kalendārs un rezultāti
MAXIMA prognožu spēle
WILLIAM HILL eksperti un prognozes
TIKKURILA kolorītākais Latvijas hokejists
Baudi PČ hokejā lielākajā sporta bārā Latvijā O'LEARYS

  -2 [+] [-]

, 2023-05-25 12:29, pirms 2 nedēļām
Ja Ķēniņš sāks likt bortos, domāju, ka zviedri varētu piekrist piekāpties spēlē, apmaiņā pret Ķēniņa aktivitāšu samazināšanu.

  +3 [+] [-]

, 2023-05-25 13:06, pirms 2 nedēļām
M rakstīja: Ja Ķēniņš sāks likt bortos, domāju, ka zviedri varētu piekrist piekāpties spēlē, apmaiņā pret Ķēniņa aktivitāšu samazināšanu.
Kēniņam trauma.

  +3 [+] [-]

, 2023-05-25 13:31, pirms 2 nedēļām
Bez Kenina ir ari citi,kas aktivi aizvada speli laukuma,ja Kenins ir iztrukums ko musu komanda jut,bet ir cali ,kas to var kompenset,domaju mes busim noskanojusies pareizi,ja spelesim ka pret Cehiju mes mierigi sitos zara varam nemt,Par uzvaru,Par Latviju!

  -1 [+] [-]

, 2023-05-25 18:07, pirms 2 nedēļām
Pēdējā spēle šovakar!

     [+] [-]

, 2023-05-25 23:48, pirms 2 nedēļām
Jigga48 rakstīja: Bez Kenina ir ari citi,kas aktivi aizvada speli laukuma,ja Kenins ir iztrukums ko musu komanda jut,bet ir cali ,kas to var kompenset,domaju mes busim noskanojusies pareizi,ja spelesim ka pret Cehiju mes mierigi sitos zara varam nemt,Par uzvaru,Par Latviju!
TEv taisnība!