Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2976, Did:0, useCase: 3

Kalvītis par 2023. gada PČ: straujš lēmums, biļetes - rudens jautājums

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Kalvītis par 2023. gada PČ: straujš lēmums, biļetes - rudens jautājums
Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Šodien Starptautiskās ledus hokeja federācijas (IIHF) kongresā tika apstiprināts, ka 2023. gada pasaules čempionātu uzņems Rīga un Tampere. Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis sarunā ar portālu Sportacentrs.com ieskicēja nākamos soļus un norādīja, ka biļešu nonākšana tirdzniecībā varētu būt rudens jautājums.

Sākotnēji tiesības uzņemt 2023. gada pasaules čempionātu hokejā ieguva Sanktpēterburga, taču pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā tiesības tika atņemtas. Rīgas un Tamperes apvienotā kandidatūra bija vienīgā, un IIHF kongresā tā saņēmusi vienbalsīgu atbalstu, norādīja Aigars Kalvītis. Rīga pasaules čempionātu uzņēma pērn, bet Tamperē tas norisinās pašlaik.

Simboliski, ka Latvija un Somija, kas konkurēja par 2021. gada pasaules čempionāta rīkošanu, šoreiz apvienojās vienā piedāvājumā. "Toreiz uzvarējām ar vienas balss pārsvaru, un tas, protams, bija ļoti sarežģīti. Darba apjoms, kas tika ieguldīts, bija pusgada garumā. Braucu uz Āzijas sporta spēlēm, lai satiktos ar Āzijas pārstāvjiem. Šoreiz viss bija krietni citādi," pauda Kalvītis.

"Jau olimpiskajās spēlēs ievadīju sarunas ar IIHF, ka no pērnā pasaules čempionātu Latvijas hokeja attīstībai nekādus līdzekļus neieguvām. No federācijas viedokļa turnīrs bija pa nullēm, ja ne ar nelieliem zaudējumiem. Runājām par 2027., 2028. gada kandidatūru. Sākoties karam Ukrainā, bija skaidrs, ka Krievijā 2023. gada pasaules čempionāts nenotiks. Pieņēmām strauju lēmumu rīkoties un sākām sarunas ar partneriem," sacīja Latvijas Hokeja federācijas prezidents.

"Tuvākie partneri mums bija somi, jo viņiem viss jau ir gatavs. Parasti pasaules čempionāta sarīkošana nav viena gada jautājums. No malas izskatās vienkāršāk. Parasti vajag divus trīs gadus, lai vienotos ar sponsoriem un nokārtotu citus jautājumus," sadarbības saknes atklāja Kalvītis.

Sākumā Rīgas un Tamperes kandidatūrai bija viena oficiāla konkurente – Budapešta (Ungārija) un Ļubļana (Slovēnija). Tomēr pēdējā brīža neskaidrības lika IIHF nepieņemt šo kandidatūru. "Diemžēl viņi neizpildīja kritērijus. Tad atsauca, tad atkal pieteicās. Beigās palikām kā vienīgie kandidāti, un kongresā neviena valsts neiebilda, līdz ar to mums tika tiesības."

Kalvītis pauda, ka tuvākais solis ir līguma noslēgšana ar IIHF par pasaules čempionāta rīkošanu. "Jānokārto visi finansiālie aspekti. Pēc tam ar Somiju savstarpēji jāvienojas, kā sadalīsim pienākumus."

Hokeja federācijas prezidents atzina, ka biļetes tirdzniecībā varētu nonākt rudenī. "Pēc dažām dienām taps skaidrs, kuras komandas spēlēs Rīgā, kuras – Tamperē. Tad ar visām astoņām federācijām jāvienojas par kalendāru, kas ir ļoti sarežģīts darbs. Katra valsts nāk ar savām cerībām, bet mums jāpanāk kompromiss."

Vienošanās vēl nav noslēgtas, bet Kalvītis sacīja, ka neredz aizķeršanos ar orgkomitejas sastāvu Latvijas pusē – vadību atkal uzņemsies "Hokeja Akadēmijas" priekšnieks Edgars Buncis, kurš rīkoja arī pērn notikušo pasaules čempionātu. "Visi cilvēki, kas mums palīdzēja, ir pieejami, nekas būtiski nav mainījies," pauda Kalvītis.

Pasaules čempionāts nākamgad norisināsies no 12. līdz 28. maijam. Rīga pasaules čempionātu uzņems trešo reizi. Gan 2006., gan 2021. gadā pie mums notika visas spēles, bet nākamajā gadā Rīgā paredzēta viena apakšgrupa un divi ceturtdaļfināli, kamēr pusfinālus un medaļu spēles uzņems Tampere.

  +1 [+] [-]

, 2022-05-27 17:00, pirms 2 gadiem
Biļešu cenas būs kosmiksas, bet arēna būs pārpildīta! Nevaru sagiadīt!

  -1 [+] [-]

, 2022-05-27 18:38, pirms 2 gadiem
Nost ar Cūkmeni !

     [+] [-]

, 2022-05-27 19:53, pirms 2 gadiem
rihardilio rakstīja: Biļešu cenas būs kosmiksas, bet arēna būs pārpildīta! Nevaru sagiadīt!
tā kā rīko kopā ar somiem, pieļauju, ka cenas būs stipri līdzīgas kā šogad Tamperē...

     [+] [-]

, 2022-05-28 05:13, pirms 2 gadiem
Klusībā tomēr gribējās hokeja svētkus visiem. Ungārijā un Slovēnijā. Mūsu hokeja biznesmeņi droši ka berzē rokas un pacentīsies vēl 2021 covidčempionāta bezfanu iekrātos mīnusus "atsist" uz fanu rēķina. + Ja tas tiešām būtu baigi saldais pīrāgs bez ļoti iespējamajiem riskiem.. Šībrīža situācijā, kad covid visdrīzāk var atgriezties jau rudenī un ievilkties līdz pat vasaras sākumam, mūsu valstij kura dzīvo uz svešas naudas aizņēmumiem bija tiešām jābūt pašai pirmajai, kurai visaktīvāk jāpiesakās rīkot tik atbildīgu pasākumu.

     [+] [-]

, 2022-05-28 07:39, pirms 2 gadiem
Bonzoo rakstīja: Klusībā tomēr gribējās hokeja svētkus visiem. Ungārijā un Slovēnijā. Mūsu hokeja biznesmeņi droši ka berzē rokas un pacentīsies vēl 2021 covidčempionāta bezfanu iekrātos mīnusus "atsist" uz fanu rēķina. + Ja tas tiešām būtu baigi saldais pīrāgs bez ļoti iespējamajiem riskiem.. Šībrīža situācijā, kad covid visdrīzāk var atgriezties jau rudenī un ievilkties līdz pat vasaras sākumam, mūsu valstij kura dzīvo uz svešas naudas aizņēmumiem bija tiešām jābūt pašai pirmajai, kurai visaktīvāk jāpiesakās rīkot tik atbildīgu pasākumu.
Skatos baigais gudrinieks esi. Painteresējies kāds citām valstīm ir ārējais parāds pirms klabini pa tastatūru.

     [+] [-]

, 2022-05-28 18:12, pirms 2 gadiem
Gāzprom, Cūkmeni !

  -2 [+] [-]

, 2022-05-29 10:03, pirms 2 gadiem
Kas tas muusu LHF par mazveertiibas kompleksu, ka esam gatavi, visos kopiigi riikotajos turniiros, finaalspeeles atdot otri organizeetaaju pusei ??? Kaadaa sakaraa ??? Mums ir normaala areena ar normaalu ietilpiibu un apmekleejumu ... Kaadaa sakaraa taada piekaapshanaas ???

  +1 [+] [-]

, 2022-05-29 10:15, pirms 2 gadiem
relax81 rakstīja: Kas tas muusu LHF par mazveertiibas kompleksu, ka esam gatavi, visos kopiigi riikotajos turniiros, finaalspeeles atdot otri organizeetaaju pusei ??? Kaadaa sakaraa ??? Mums ir normaala areena ar normaalu ietilpiibu un apmekleejumu ... Kaadaa sakaraa taada piekaapshanaas ???
Tas droši vien bija Somu noteikums un mūsējie arī pragmātiski piekrita Padomā loģiski, Somi uz 90% spēlēs 1/4 fināla, mēs, būsim, reālisti, uz kādiem 10%, ne vairāk Baigais kaifs viņiem un viņu faniem būtu perties uz Rīgu cīņā par medāļiem

  -1 [+] [-]

, 2022-05-29 10:26, pirms 2 gadiem
A Burts pareizais rakstīja: Tas droši vien bija Somu noteikums un mūsējie arī pragmātiski piekrita Padomā loģiski, Somi uz 90% spēlēs 1/4 fināla, mēs, būsim, reālisti, uz kādiem 10%, ne vairāk Baigais kaifs viņiem un viņu faniem būtu perties uz Rīgu cīņā par medāļiem
Kad uz tirgu?

     [+] [-]

, 2022-05-29 11:55, pirms 2 gadiem
A Burts pareizais rakstīja: Tas droši vien bija Somu noteikums un mūsējie arī pragmātiski piekrita Padomā loģiski, Somi uz 90% spēlēs 1/4 fināla, mēs, būsim, reālisti, uz kādiem 10%, ne vairāk Baigais kaifs viņiem un viņu faniem būtu perties uz Rīgu cīņā par medāļiem
Ņemot vērā alus cenu diferenci, somi atpertos gan ...

     [+] [-]

, 2022-05-29 13:54, pirms 2 gadiem
relax81 rakstīja: Kas tas muusu LHF par mazveertiibas kompleksu, ka esam gatavi, visos kopiigi riikotajos turniiros, finaalspeeles atdot otri organizeetaaju pusei ??? Kaadaa sakaraa ??? Mums ir normaala areena ar normaalu ietilpiibu un apmekleejumu ... Kaadaa sakaraa taada piekaapshanaas ???
Kādā sakarā jārīko otro PČ trīs gadu laikā? Naudas pašiem no krieviem vairs nebūs, atkal prasīs valstij.