Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2976, Did:0, useCase: 3

Vārds ekspertiem: ko sagaidīt no Latvijas izlases pasaules čempionātā?

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Vārds ekspertiem: ko sagaidīt no Latvijas izlases pasaules čempionātā?
Kristaps Zīle un Renārs Krastenbergs dodas uz ledus. Foto: Andre Ringuette/IIHF

Piektdienas pēcpusdienā ar maču pret ASV hokejistiem pasaules čempionātu Somijā uzsāks Latvijas izlase. Portāls Sportacentrs.com uzrunāja hokeja lietpratējus Ēriku Miļunu un Jēkabu Rēdlihu, lai noskaidrotu, ko sagaidīt no valstsvienības šajā pasaules čempionātā un ko parādīja pārbaudes spēles.

Ēriks Miļuns, hokeja treneris

"Domāju, ka varam būt turnīra pārsteigums. Noslēdzošie divi pārbaudes mači pret Kazahstānu parādīja, ka mums ir potenciāls un ka mums ir jauns un ambiciozs sastāvs. Arī ar pieredzējušiem spēlētājiem un nobriedušu treneru kolektīvu. Šajā pasaules čempionātā varam sagaidīt arī ko augstu.

Spēcīga apakšgrupa ir tikai uz papīra – citreiz lielās izlases nokož viena otru. Dažreiz tā var tikt pie lielāka labuma, nekā ja esi vieglākā grupā. Septiņās pasaules čempionāta spēlēs paspēsim arī izmainīt vairākumu un to izveidot no jauna. Šajā līmenī komandas visu redz un zina. Vēl pirmajā spēlē ir iespējams pārsteiguma faktors, bet ar katru nākamo cīņu komandas izmanto iepriekšējo spēļu iestrādnes.

Pārbaudes mači parādīja, ka spēlējam pietiekami aktīvi un atbilstoši tam, kāds ir mūsu sastāvs – jauns un agresīvs. Arī nosacīti pieredzējušie hokejisti ir gana kustīgi. Neko jaunu izlases spēlē nesaskatīju, bet sniegums bija pozitīvs, arī tajos mačos, kad rezultāts tāds nebija.

Mums tikai uz pēdējo pārbaudes maču izdevās savākt daļēji optimālu sastāvu. Līdz ar to nopietni jāvērtē tikai otrā spēle pret Kazahstānu, jo pārējās aktuāla bija sastāva atsijāšana. Mums noteikti būs vieglāk ieskrieties nekā amerikāņiem, jo to viņi sāks tikai ar pirmo čempionāta maču. Mēs kopā tomēr kādu gabalu esam noskrējuši."

Jēkabs Rēdlihs, bijušais Latvijas izlases hokejists

"Pārmaiņas vienmēr ir uz labu. Kustībai un rotācijai ir jābūt. Protams, Daugaviņa, Dārziņa, Karsuma, Meijas aiziešana izlasei ir būtisks iztrūkums, bet tādi laiki jau mums ir bijuši, piemēram, kad beidza spēlēt Znaroks un citi hokejisti. Šāda kustība ir neizbēgama, neviens nevar spēlēt mūžīgi.

Pārbaudes spēlēs redzēto ir grūti komentēt, jo pasaules čempionātā tomēr pretī stāsies daudz jaudīgāki pretinieki par Kazahstānu. Mūsu izpildījumā bija saspēle, varbūt gribētos redzēt vēl aktīvāku spēli, taču pārbaudes spēlēs hokejisti laukumā tikai viens ar otru sapazīstas, turklāt savas nianses grib ieviest arī treneri. Pārbaudes mači paredzēti, lai apbružātos un sajustu viens otru.

Amerikāņiem varbūt būs nepieciešams laiks, lai saspēlētos, bet uz turnīra otro pusi jau viņi būs normāli ieskrējušies. Turnīru sākam tieši pret šo izlasi, un tā varētu būt laba iespēja, bet, ja koncentrēsimies tikai tam, ka viņi taču vēl nav ieskrējušies, būs pilnīgas auzas. Iepriekšējie pasaules čempionāti ir pierādījuši, ka varam turnīru labi sākt pret jebkuru komandu – ja to tiešām gribam un spēlējam ar maksimālu pašatdevi."

  +1 [+] [-]

, 2022-05-13 10:10, pirms 4 dienām
Ko ta Guņa nav eksprtu listē?

     [+] [-]

, 2022-05-13 12:02, pirms 4 dienām
huy rakstīja: Ko ta Guņa nav eksprtu listē?
Guņa nav tāpēc, ka viņš slimo ar orālo nesaturēšanu, un pasaules čempionātā slimniekiem nav ko darīt.

  -1 [+] [-]

, 2022-05-13 14:53, pirms 4 dienām
Miļunam interesanta doma par to, ka dažreiz lielās izlases nokož viena otru. Paļauties uz to nevar, bet kā potenciāla izdevība jāpatur prātā.

     [+] [-]

, 2022-05-13 19:21, pirms 4 dienām
Gaidam medaļas.