Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2976, Did:0, useCase: 3

R. Ābols: "Zinām, ko no amerikāņiem sagaidīt un kā apspēlēt. Atliek izdarīt"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

R. Ābols: "Zinām, ko no amerikāņiem sagaidīt un kā apspēlēt. Atliek izdarīt"
Harijs Vītoliņš, Rodrigo Ābols, Ronalds Ķēniņš, Jānis Jaks. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Pasaules čempionāta atklāšanas spēle klauvē pie durvīm – šodien pulksten 16:20 Latvijas hokejisti pirmajā spēlē tiksies pret Amerikas Savienotajām Valstīm. Komandas kapteiņa pienākumi uzticēti 26 gadus vecajam Rodrigo Ābolam, kurš pēc piektdienas rītā aizvadītā treniņa atzina, ka ar pienākumiem galā tiek labi.

Rodrigo Ābols ar kapteiņa uzšuvi laukumā devās pārbaudes spēlēs pret Šveici un Kazahstānu, un arī pasaules čempionātā tieši viņš vedīs Latvijas izlasi kaujā. 26 gadu un četru mēnešu vecumā viņš ir jaunākais valstsvienības kapteinis pasaules čempionātos. Ābols pievienojies centra uzbrucēju pulkam, kuri bijuši izlases kapteiņi – Herberts Vasiļjevs, Jānis Sprukts, Aleksandrs Semjonovs, Harijs Vītoliņš, Oļegs Znaroks.

Ābols kopš šīs sezonas ir kapteinis arī Zviedrijas klubā "Orebro", un pēc piektdienas treniņa viņš atzina, ka pieredze palīdzējusi. "Var pat teikt, ka šeit jūtos komfortablāk – visi ir savējie. Jūtos diezgan droši," pauda Ābols.

"Savu stilu neesmu mainījis. Kā teicu, kad mani nozīmēja par "Orebro" kapteinis – tam ir savi iemesli, tāpēc necenšos mainīties un tēlot kādu, kas neesmu. Cenšos iet un rādīt ar darbiem. Tā ir vieglāk – parādi un pavelc komandu. Tad arī vieglāk runāt ģērbtuvēs. Ja tikai runā, bet nedari, tad – kā citi to uztvers? Tas ir mans moto," pauda pirmās maiņas centrs. Viņš spēlēs vienā virknējumā ar Rūdolfu Balceru un Ronaldu Ķēniņu.

Ķēniņam slimības dēļ gāja secen pēdējā pārbaudes spēle, tādējādi virknējums kopā nav spēlējis kopš augusta beigām, kad Rīgā notika olimpiskā kvalifikācija. "Žēl, ka tā sanāca. Protams, gribējām aizvadīt kādu spēli kopā, jo liekas, ka bijuši tikai divi trīs treniņi. Bet – tāds ir turnīrs, tādas ir situācijas. Domāju, ka tādas situācijas ir katrā komandā. Mums pluss ir tas, ka agrāk esam spēlējuši kopā. Galvenais ir daudz laukumā runāt," norādīja Ābols.

Viņam šis būs sestais pasaules čempionāts, debiju piedzīvojot 2015. gada 1. maijā pret Kanādu (1:6). Tobrīd 19 gadīgā Ābola virknējums vairākkārt sastapās ar pretinieku kapteiņa Sidnija Krosbija maiņu, un Ābols maču pabeidza ar lietderības koeficientu -3. Tagad viņam kā kapteinim jāpalīdz debitantiem.

"Visi ir diezgan pārliecināti, ir spēlējuši lielos, svarīgos mačos," par debitantu skaitu mierināja Ābols. "Kaut vai – Deniss Smirnovs. Viņš Pekinas olimpiskajās spēlēs aizvadīja četrus mačus, bet šeit ir debitants. Protams, ja redzēšu kādā satraukumu, tad runāšu, bet – visi ir pārliecināti par saviem spēkiem un visi ir gatavi."

Treniņā Latvijas valstsvienība rūpīgi slīpēja skaitlisko vairākumu, un pirmās brigādes centrā ir tieši Ābols, ap kuru izvietojušies Balcers, Ķēniņš, Nikolajs Jeļisejevs un labrocis uz zilās līnijas Jānis Jaks. "Skaidrība ir, bet – tas vēl ir jāizdara," par vairākuma detaļām sacīja Ābols. "Esam paskatījušies video no amerikāņu vienīgās spēles. Zinām, ko no viņiem sagaidīt un kā to apspēlēt. Atliek to izdarīt."

Vakar pēc pirmā Tamperē aizvadītā treniņa gan treneri, gan spēlētāji sūdzējās par slikto ledus kvalitāti, bet šodien tā bijusi krietni labāka, vērtēja Ābols. "Nezinu, ko viņi pa nakti izdarīja. Likās, ka ir vēsāks. Vairs nebija tik sniegains."

"Arī pašiem jāspēlē ātri. Vēl būs pieci pret pieci sapulce, bet gaidām klasisku Ziemeļamerikas komandu – tāpat kā pirms gada. Ātra un agresīva, bet mums jāspēlē vienkārši un gudri. Jāmēģina viņus noķert reizēs, kad viņi pārāk agresīvi skrien virsū un nogriež kādu stūri," formulu tam, lai pasaules čempionātu sāktu ar uzvaru, deva Ābols.

     [+] [-]

, 2022-05-13 12:30, pirms 5 dienām
kāds var pateikt priekšā, kur var redzēt komandu vidējos rādītājus - vecums, svars, augums? Paldies!

  -1 [+] [-]

, 2022-05-13 13:40, pirms 5 dienām
Calvin rakstīja: kāds var pateikt priekšā, kur var redzēt komandu vidējos rādītājus - vecums, svars, augums? Paldies!
Katra spēlētāja parametri ir IIHF mājas lapā - atliek tikai saskaitīt un izdalīt

     [+] [-]

, 2022-05-13 14:46, pirms 5 dienām
Calvin rakstīja: kāds var pateikt priekšā, kur var redzēt komandu vidējos rādītājus - vecums, svars, augums? Paldies!
te:

https://www.eliteprospects.com/leag...