Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

Hols, Seigins vai, varbūt, Faulers?

Juris Miņins
Juris Miņins

Hols, Seigins vai, varbūt, Faulers?
NHL augstāk vērtētie debitanti
Foto: AFP/Scanpix

Līdz Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno spēlētāju izvēles ceremonijai jeb draftam, ir atlikušas vien dažas dienas, tāpēc ir pēdējais laiks, lai apskatītos uz šī gada jauno spēlētāju piedāvājumu. Teilors Hols vai Tailers Seigins – tāds ir jautājums!

Šī gada drafts, atšķirībā no iepriekšējo gadu jauno spēlētāju izvēles ceremonijas var izrādīties visai interesants, pie tam interesants ne tikai hokeja ekspertiem, bet arī parastiem līdzjutējiem, jo šogad uz pirmo kopējo numuru vienlīdz reāli pretendē divi spēlētāji – Teilors Hols un Tailers Seigins. Abi Kanādas skolas pārstāvji, abi Ontario hokeja līgas absolventi, taču ar to visas līdzības beidzas. Viens gan ir skaidrs, abi ir NHL līmenim gatavi spēlētāji, kuri jau no pirmajām spēlēm varētu kļūt par pirmā līmeņa zvaigznēm (pretēji tam kā tas bija ar iepriekšējo draftu pirmrindniekiem).

Taču, sakarā ar šo divu spēlētāju fantastisko potenciāla novērtējumu, iespējams nepelnīti, ir aizmirsti citi šī gada drafta kandidāti. Aizsargi Kems Faulers un Eriks Gudbransons, uzbrucēji Brets Konolijs, Aleksandrs Burmistrovs un Nino Nīderreiters, kā arī amerikāņu jaunā cerība starp vārtu stabiem – Džeks Kempbels. Bet nu, par visu pēc kārtas

Teilors Hols, LW, Kanāda

Statistika 09./10. sezonā

KomandaSVPPt
Vindsoras "Spitfires"574066106

Teilors Hols ir, iespējams, šī gada labākais spēlētājs. Ātrs, ar labu "vārtu garšu", labi pārredz laukumu, viņam ir visas nepieciešamās īpašības, lai kādreiz kļūtu par NHL vadošo uzbrucēju. NHL skauti bieži vien atzīmē tieši Hola ātrumu un fizisko sagatavotību, kas ir labāka nekā daudziem viņa vienaudžiem. Atbilde kāpēc tā ir, ir pavisam vienkārša – Teilora tēvs, Stīvs, savā laikā bija amerikāņu futbolists (spēlēja CFL) un Kanādas Olimpiskās izlases bobslejists, tāpēc gēni un pareizā attieksme pret treniņdarbu šim jauneklim ir "ielikta". Pats Teilots arī atzīst, ka viņš trenējas ļoti daudz, īpašu uzmanību pievēršot ķermeņa lejas daļas treniņiem.
Kā otro (bet ne tuvu ne pēdējo) pozitīvo iezīmi skauti ir izcēluši Hola lieliskās līdera spējas, jo viņš ne tikai spēj komandu aizvest līdz panākumiem, bet arī izcelties pats (un otrādi).
Vai Edmontonas komanda, kurai ir pirmās izvēles tiesības, izvēlēsies jauno Vindsoras talantu kā pirmo? Tāda iespēja ir ļoti reāla, ja ņem vērā arī to faktu, ka "Oilers" treneris Pats Kvins ir labi pazīstams ar Holu vēl no junioru izlases laikiem un ir visai pozitīvi izteicies par jaunekļa spējām.

Tailers Seigins, C, Kanāda

Statistika 09./10. sezonā

KomandaSVPPt
Plimutas "Whalers"634858106

Seigins šī gada laikā, lielākoties, atradās Teilora Hola ēnā. Kāpēc? Tāpēc, ka Tailers, atšķirībā no Teilora, nav tik "elektrisks" spēlētājs, kurš katrā spēlē paveic ko tādu, par ko varētu runāt nākamo nedēļu. Seigina vērtība ir cita. Viņš ir šī gada drata labākais "plejmeikeris" un, iespējams, gatavākais spēlētājs, lai uzreiz "ielektu" NHL vilcienā. Tiek atzīmēts tas, ka Tailers ir netipiski pieaudzis savam vecumam, ļoti nosvērts.
Taču tajā pašā laikā, kas nav mazsvarīgi draftējot spēlētājus, ir ļoti komunikabls un daudzpusīgs. Seigins spēlē mūzikas instrumentus (klarneti) un dzied. Tāpat, kā jau daudzi Kanādas bērni, viņš ir spēlējis lakrosu un pat apsvēra veidot karjeru šajā sporta veidā, taču izvēlējās hokeju. Kopumā var teikt, ka visas šīs lietas tikai pierāda, ka Tailers Seguins ir ļoti radošs spēlētājs un tieši nestandarta domu gājiens ir tas, kas atšķir labus spēlētājus no izciliem.
Starp citu, ja runā tīri par fiziskajiem parametriem, arī Taileram tēvs ir nodarbojies ar sportu visai augstā līmenī, Vermontas universitātē, NCAA čempionātā, un arī Taileram pret treniņiem attieksme ir visai nopietna, taču viņš vairāk trenē visu ķermeni, nevis kādas konkrētas muskuļu grupas, sevišķi pievēršoties krosu skriešanai. Zīmīgi, ka viņa jau pieminētajam tēvam istabas biedrs augstskolas kopmītnēs bija neviens cits kā Džons Leklērs, 90-to gadu Filadelfijas "Flyers" līderis.

Kems Faulers, D, ASV

Statistika 09./10. sezonā

KomandaSVPPt
Vindsoras "Spitfires"5584755

Bijušais beisbolsits, kurš 17 gados izdomāja no ASV pārcelties uz Kanādu, lai uzlabotu savas iespējas sākt veiksmīgu hokeja profesionāļa karjeru. Tā īsumā varētu raksturot Kemu Fauleru.
Ja paskatās mazliet plašāk, tad Kems ir lielisks aizsargs ar labu slidojumu, labu tehniku un labu laukuma redzējumu, taču... ne visai labu spēka spēli. Tieši kvalitatīvas spēka spēles trūkums ir tas, ko Fauleram kā mīnusu blociņos ir ierakstījuši visi skauti. Cik liels ir šis mīnuss? Katrā gadījumā ne tik liels, lai zaudētu šī gada drafta labākā jaunā aizsarga potenciālo godu.
Jāpiebilst, ka vairāki Ziemeļamerikas hokeja darboņi ir izteikusi šaubas par to, vai Faulera pāriešana no ASV uz Kanādas sistēmu ir bijusi bez "finansiāliem stimuliem". Fauleru ģimene, protams, šādus apvainojumus noraida un norāda, ka Kema māte, Bridžeta, strādā par zobārsti tieši Vindsorā, tāpēc dēla pāriešana uz OHL līgu ir tikai saprotama.

Brets Konolijs, RW, Kanāda
Konolijs, iespējams, varētu sastādīt konkurenci arī Holam un Seiginam, ja vien nebūtu guvis cirkšņa savainojumu, kas rezultātā ļāva spēlētājam šosezon aizvadīt vien 16 mačus. Ja spēlētāja pārstāvji spēs pārliecināt NHL komandu vadītājus, ka šis savainojums vairs nav problēma, tad Brets var pakāpties arī augstāk, ja nē – kāda komanda ar salīdzinoši sliktākām izvēles iespējām var tikt pie laba spēlētāja.

Eriks Gudbransons, D, Kanāda
Pēc daudzu skautu domām tieši Gudbransons ir labākais aizsargs šī gada draftā, daudzi komandu pārstāvji to arī norāda, taču... Kema Faulera labā spēle uzbrukumā aizēno viņa trūkumus aizsardzībā, tāpēc Erikam vajag samierināties, pirmsdrafta prognozēs, ar zemāku vietu, lai gan kopumā viņš ir pilnvērtīgāks "abu virzienu" spēlētājs.

Aleksejs Burmistrovs, C, Krievija
Burmistrovs ir, iespējams, šī gada drafta tehniskākais un talantīgākais spēlētājs, taču viņa augums (180 cm, 67.6 kg) ir lielākais spēlētāja trūkums. Paldies Dievam, tas, tomēr, nav neizlabojams trūkums. Intensīvs darbs svaru zālē un viss būs kārtībā. Pie tam, atšķirībā no citiem Krievijas spēlētājiem Burmistrovs NHL skautiem liekas "drošais variants", t.i., ar savu pārcelšanos uz Kanādu jau junioru vecumā viņš ir parādījis, ka tieši Ziemeļamerikas hokejs ir tas, ko viņš vēlas spēlēt. Vismaz tuvākajos gados.

Brendons Gormlijs, D, Kanāda
Izteikts "aizsardzība pirmajā vietā" tipa spēlētājs. Mierīgs, pamatīgs, prātīgs. Ja kāda komanda grib tikt pie 100% drošas izvēles, tad Gormlijs ir tieši tas spēlētājs, kurš būtu jāizvēlas. Viņa izpildījumā reti kad būs tiešām skaistas un atmiņā paliekošas epizodes, bet tāpat nebūs arī izteiktu "lažu".

Nino Nīderreiters, LW, Šveice
Viens no tiem hokejistiem, kas šogad, iespējams, sacēla vislielāko troksni (ja neskaita drafta pirmos divus numurus). Lieliski aizvadīja U-20 čempionātu, "paspīdēja" WHL čempionātā, un, izskatās, Šveicei varētu parādīties arī kāds pasaules līmeņa uzbrucējs (vārtsargi un aizsargi Šveicei vienmēr ir bijuši līmenī). Nīderreiters, kas nav mazsvarīgi, arī pats vēlas kļūt par labāku hokejistu un tādēļ Šveices čempionāta vietā izvēlējās piedalīties WHL čempionātā.

Niks Bjugstads, C, ASV
Bjugstads ir viens no visaugstāk novērtētajiem koledžu čempionāta spēlētājiem. Cik šis novērtējums ir patiess, rādīs laiks, jo salīdzināt studentu čempionātu ar junioru līgām ir visai nepateicīgi. Lai vai kā viņš ir liels (garumā) spēlētājs, kuram ir jāuzlabo svara rādītāji. Tāpat viņam ir ļoti laba spēles tehnika.

Mikaels Granlunds, C, Somija
Lai arī Granlunda lielākais mīnuss ir augums, skauti uzsver, ka tas var nebūt pārāk liels šķērslis, jo spēka spēlē, kā jau somiem pienākas, Mikaels ir ļoti ass un agresīvs spēlētājs. Viņu jau salīdzina ar Saku Koivu un tas, piekritīsiet, jau kaut ko nozīmē. Tāpat jāpiebilst, ka viņš ir visaugstāk novērtētais jaunais spēlētājs no Eiropas līgām.

Dereks Forborts, D, ASV
Forborts ir liels aizsargs ar labu nūjas tehniku, labi pārvalda ripu un "lasa spēli". Ja šogad draftā nebūti tik daudz aizsargu, tad Dereks, noteikti, būtu augstāk, taču šis, iespējams, ir tas gadījums, kad vieta draftā īsti neatbilst reālajam potenciālam.

Raiens Johansens, C, Kanāda
Spēlētājs, kurš ir labs vairākos spēles aspektos, taču PATIEŠĀM labs – īsti nevienā. Spēlētājs, kuram vēl ir jāatīstās gan spēles ziņā, gan fiziski, jo viņa augšana garumā netiek līdzi augšanai platumā. Ja Johansenam izdosies attīstīties, tad no viņa var sanākt labs 2. maiņas centrs.

Džeks Kempbels, G, ASV
Kempbels ir šī gada drafta labākais vārtsargs. Vārtsargs, kurš noteikti var tikt salīdzināts ar pēdējo gadu "brīnumbērineim" – Marku Andrē Flerī, Keriju Praisu, Stīvu Meisonu. Džeks sevi labi pierādīja U-18 čempionātā, parādot, ka var lieliski spēlēt arī sarežģītās situācijās. Kempbela vieta draftā varētu būt arī augstāka, ja vien kāda no komandām izlems, ka viņiem ir vajadzīgs "komandas vārtsargs" vairākām nākamajām sezonām.

Vladimirs Kuzņecovs, RW, Krievija
Kā ir atzinis ne viens vien NHL skauts, tad ja Kuzņecovs būtu ziemeļamerikānis, vai Rietumeiropas spēlētājs, tad viņš, noteikti, draftā atrastos augstāk, bet tā kā ar Krievijas spēlētājiem NHL komandām ir zināms problēmas, Vladimira iespējas tikt draftētam augstu ir visai zemas, drīzāk, viņa vieta draftā būs zemāka, taču ne jau spēles kvalitātes dēļ (kas pēc skautu atzinuma ir TOP10 līmenī, bet klubu piesardzības dēļ.

Ostins Vatsons, RW, ASV
Ostina Vatsona aizvadītās sezonas galvenais notikums bija viņa aizmainīšana no talantiem pārbagātās Vindsoras uz Pīterboro komandu, kurā malējais uzbrucējs kļuva par līderi, "atvērās" punktu gūšanas ziņā (vidēji spēlē divi punkti) un krietni pacēla savas akcijas.

Latvijas hokejs un NHL drafts

Jau pirms gada, kad rakstīju šo sadaļu, bija jāatzīst, ka īsti rakstīt nav par ko. Šogad ir ļoti līdzīgi. Roberts Bukarts ir vienīgais, kas +/- reāli var pretendēt uz vietu NHL draftā, taču arī kā 83. labākais Eiropas hokejists... . Tāpēc var teikt, ka ja Roberts tiks draftēts, tas būs ja ne pārsteigums, tad visai negaidīti gan.
Diemžēl, tas arī viss.

2010. gada NHL drafta izvēles kārtība.

Nr.KomandaNr.Komanda
1.Edmontonas "Oilers"16.Otavas "Senators"
2.Bostonas "Bruins"17.Kolorado "Avalanche"
3.Floridas "Panthers"18.Nešvilas "Predators"
4.Kolumbusas "Blue Jackets"19.Losandželosas "Kings"
5.Ņujorkas "Islanders"20.Pitsburgas "Penguins"
6.Tampabejas "Lightning"21.Detritas "Red Wings"
7.Karolīnas "Hurricanes"22.Fīniksas "Coyotes"
8.Atlantas "Thrashers"23.Bufalo "Sabres"
9.Minesotas "Wild"24.Atlantas "Thrashers"
10.Ņujorkas "Rangers"25.Vankūveras "Canucks"
11.Dalasas "Stars"26.Vašingtonas "Capitals"
12.Anaheimas "Ducks"27.Monreālas "Canadiens"
13.Fīniksas "Coyotes"28.Sanhosē "Sharks"
14.Sentluisas "Blues"29.Anaheimas "Ducks"
15.Bostonas "Bruins"30.Čikāgas "Blackhawks"

NHL drafta kandidāti darbībā

Kurš būs NHL drafta pirmais numurs?

  • 74

  • 25

  • 6

  • 16


  +1 [+] [-]

, 2010-06-20 19:48, pirms 11 gadiem
Domāju ka viennozīmīgi pirmajam vajadzētu būt Seiginam!

  +3 [+] [-]

, 2010-06-20 19:48, pirms 11 gadiem
"Latvijas hokejs un NHL drafts
Jau pirms gada, kad rakstīju šo sadaļu, bija jāatzīst, ka īsti rakstīt nav par ko".

Jā, tas ir bēdīgi... Bet tad Jāgaida kamēr Zemgus Girgensons sasniedz attiecīgo vecumu!
Slēpts komentārs: arayo

 +21 [+] [-]

, 2010-06-20 19:59, pirms 11 gadiem
Vladimirs Kuzņecovs, RW, Krievija
Kā ir atzinis ne viens vien NHL skauts, tad ja Tarasenko būtu ziemeļamerikānis, vai Rietumeiropas spēlētājs, tad viņš, noteikti, draftā atrastos augstāk [...]

Kuzņecovs ir Tarasaenko otrais es ? vai kā?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2010-06-20 20:01, pirms 11 gadiem
Juri bet ir tā ka Oilers un Bruins GM apspriežas lai zinātu ko kurš ņems?

     [+] [-]

, 2010-06-20 20:09, pirms 11 gadiem
ja jau reiz raksta tik garu rakstu, nav jau grūti katram video pielikt klāt
youtube.com: YouTube
- nhldraftvideo's Channel

  +5 [+] [-]

, 2010-06-20 20:10, pirms 11 gadiem
AndrisC rakstīja: 13. numurs un 22.numurs abas ir Fīniksas "Coyotes" ! Cik redzams tad trūkst Flyers!
Prondžera darījumā Flyers izvēle tika aizsūtīta uz Anaheimu.
Koijoti 13. dabūja pirms gada ap šo laiku, kad no Kalgari pārcēlās arī Jokinens.
Vēl 1. raundā arī 24. tika Atlantai Kovalčuka darījumā, un, protams, 2. Bostonai Kessela maiņā.

  +5 [+] [-]

, 2010-06-20 20:11, pirms 11 gadiem
AndrisC rakstīja: 13. numurs un 22.numurs abas ir Fīniksas "Coyotes" ! Cik redzams tad trūkst Flyers!
Ja pirmās kārtas izvēles tiesības ir aizmainītas, tad, protams, ka trūkst.

Vynilz,

Apspriežas visi, Oilers un Bruins GM, jo sevišķi. Bet pagaidām izskatās, ka viss jau ir nolemts. 1. - Hols, 2. - Seigins

     [+] [-]

, 2010-06-20 20:26, pirms 11 gadiem
kaut Atlanta neizdomātu ņemt Gormliju, jo tas varētu apgrūtināt Kuldam nostiptrināties NHL
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2010-06-20 21:39, pirms 11 gadiem
trakais v.4 rakstīja: a iedomājies prikolu,šos abus tipus neizvēlās ātrāk par kādu 3.nummuru piemēram,Oilers ierauga Bukartu un acis kvadrātā
Nu, lai arī fantāzija man ir neslikta (līdz šim sūdzējies neesmu, katrā gadījumā) kko tādu iedomāties nevaru, kur nu vēl Bukartu (visu cieņu, bet nu tomēr...) viņu vietā.

     [+] [-]

, 2010-06-21 00:28, pirms 11 gadiem
starp eiropā spēlējošajiem bukarts nav pat pirmajā simtā

     [+] [-]

, 2010-06-21 08:23, pirms 11 gadiem
Man šķiet, ka šajā sarakstā trūkst Džefs Skiners, kurš izcili aizvadīja OHL PO turnīru, tādējādi ievērojami paceļot savas akcijas. Vienīgais, arī viņam mīnus ir augums.

     [+] [-]

, 2010-06-21 11:01, pirms 11 gadiem
kino rakstīja: Man šķiet, ka šajā sarakstā trūkst Džefs Skiners, kurš izcili aizvadīja OHL PO turnīru, tādējādi ievērojami paceļot savas akcijas. Vienīgais, arī viņam mīnus ir augums.
Saraksts +/- ir TOP15 drafta kandidāti, pie tam tīri subjektīvi. Ta ka, īstenībā, te vēl daudzu nav no tādiem, par kuriem varētu uzdrukāt kko interesantu.

     [+] [-]

, 2010-06-21 11:17, pirms 11 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Saraksts +/- ir TOP15 drafta kandidāti, pie tam tīri subjektīvi. Ta ka, īstenībā, te vēl daudzu nav no tādiem, par kuriem varētu uzdrukāt kko interesantu.
Pēc pēdējām prognozēm Skiners varētu būt ap 10. vietu.

     [+] [-]

, 2010-06-21 11:17, pirms 11 gadiem
kino rakstīja: Man šķiet, ka šajā sarakstā trūkst Džefs Skiners, kurš izcili aizvadīja OHL PO turnīru, tādējādi ievērojami paceļot savas akcijas. Vienīgais, arī viņam mīnus ir augums.
varētu Tev piekrist, jo Skineru ISS nu jau ierindo kā #9 starp kandidātiem: hockeysfuture.com: ISS Top 30 2010 prospects, June - Hockey's Future .

 +12 [+] [-]

, 2010-06-21 16:40, pirms 11 gadiem
Visi izskataas talantiigi un taadi kuri butu gatavi kljuut par savu komandu liideriem jau no pirmaas sezonas, bet vairak tomer sliecos uz Holu
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja