Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 3

NHL drafta departamenta sarakstos četri latvieši

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

NHL drafta departamenta sarakstos četri latvieši
Sandis Vilmanis. Foto: IIHF

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Centrālais skautošanas departaments nācis klajā ar pēdējo rangu pirms jūlijā gaidāmā drafta. Iekļauti četri latvieši – viens vārtsargs, divi aizsargi un viens uzbrucējs.

Saraksti sadalīti četrās daļās – Ziemeļamerikā spēlējošie vārtsargi, Ziemeļamerikā spēlējošie laukuma spēlētāji, Eiropā spēlējošie vārtsargi un Eiropā spēlējošie laukuma spēlētāji.

Starp desmit Eiropas vārtsargiem piektajā vietā atrodams Kārlis Mežsargs, kurš šosezon kļuva par HK "Rīga" pirmo numuru, iekšējā konkurencē parādot labāku sniegumu nekā pirms gada Latvijas zeltu izcīnījušais Rūdolfs Lazdiņš. Mežsargs tika uzaicināts uz Latvijas izlases treniņnometnes sākumu.

39. vietu Eiropas laukuma spēlētāju vidū ieņem uzbrucējs Sandis Vilmanis, kurš nule pārstāvēja Latvijas U18 izlasi pasaules čempionātā, piecos mačos izceļoties ar diviem vārtiem un trim punktiem. Ikdienā Vilmanis spēlē Zviedrijas klubā "Lulea". Iepriekšējā sarakstu versijā, kas tika publicēta janvāra vidū, Vilmanis bija atrodams 74. vietā, tādējādi veicis pamatīgu lēcienu.

Savukārt starp Ziemeļamerikas laukuma spēlētājiem ir divi latviešu aizsargi – Niks Feņenko un Bogdans Hodass. Kvebekas līgas klubā "Baie-Comeau Drakkar" spēlējošais Feņenko izlikts ar 124. numuru, bet gadu vecākais Hodass atrodams 181. vietā. Viņš spēlē Rietumu Hokeja līgas klubā "Medicine Hat Tigers".

NHL drafts 7. un 8. jūlijā norisināsies Monreālā. Starp galvenajiem favorītiem ir kanādiešu centra uzbrucējs Šeins Raits un slovāks Jurajs Slafkovskis, kurš uguņoja Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Izmantotie resursi:
https://www.nhl.com/news/nhl-releas...

     [+] [-]

, 2022-05-05 23:16, pirms 2 mēnešiem
Feņenko un Vilmanis krietni pacēlušies - attiecīgi par 65. un 35. vietām uz augšu, nu jau viņi abi ir stabili drafta kandiāti (kāda 4.-6. kārta, Vilmanism varbūt pat 3. kārtas beigas), ja netiks šogad draftēti, tā jau būs ļoti liela vilšanās.
Hodasam 8 vietu kritums - drīzāk (visticamāk) viņu nedraftēs nekā draftēs.
Mežsargs - lielākā mīkla priekš manis - #5 no Eiropas vārtsargiem, taču uz U18 PČ vispār neaizbrauca...

Interesanti (drīzāk bēdīgi), ka pēc U18 pč neviens no mūsējiem šajā sarakstā nav nokļuvis, kamēr vāciešiem un šveiciešiem ir...

     [+] [-]

, 2022-05-06 03:37, pirms 2 mēnešiem
Abrags rakstīja: Mežsargs - lielākā mīkla priekš manis - #5 no Eiropas vārtsargiem, taču uz U18 PČ vispār neaizbrauca...

Interesanti (drīzāk bēdīgi), ka pēc U18 pč neviens no mūsējiem šajā sarakstā nav nokļuvis, kamēr vāciešiem un šveiciešiem ir...
Varbūt man nepaveicās trāpīt uz īstajiem mačiem, bet tās dažas spēles, kuras skatījos, Mežsargs vārtos bija katastrofa

  +1 [+] [-]

, 2022-05-06 08:30, pirms 2 mēnešiem
Abrags rakstīja: Feņenko un Vilmanis krietni pacēlušies - attiecīgi par 65. un 35. vietām uz augšu, nu jau viņi abi ir stabili drafta kandiāti (kāda 4.-6. kārta, Vilmanism varbūt pat 3. kārtas beigas), ja netiks šogad draftēti, tā jau būs ļoti liela vilšanās.
Hodasam 8 vietu kritums - drīzāk (visticamāk) viņu nedraftēs nekā draftēs.
Mežsargs - lielākā mīkla priekš manis - #5 no Eiropas vārtsargiem, taču uz U18 PČ vispār neaizbrauca...

Interesanti (drīzāk bēdīgi), ka pēc U18 pč neviens no mūsējiem šajā sarakstā nav nokļuvis, kamēr vāciešiem un šveiciešiem ir...
Mežsargs ir 2003. gads un bija U18 pagājušogad. Arī pagājušogad pēc U18 neviens netika NHL draftā.

     [+] [-]

, 2022-05-06 08:37, pirms 2 mēnešiem
Uviss rakstīja: Mežsargs ir 2003. gads un bija U18 pagājušogad. Arī pagājušogad pēc U18 neviens netika NHL draftā.
sorry, jā, pats safisos dzimšanas gada ciparos
bet nu jā, Mežsargs ziemā U20 PČ jau arī bija tikai back-up goalie...

     [+] [-]

, 2022-05-06 08:39, pirms 2 mēnešiem
Hodasam un Feņenko kā aizsargiem laba statistika,bet viņu spēle nav redzēta. Bet tik cik redzēts TV - HK Riga spēlēs Mežsargs, māc šaubas ! Par Vilmani, jā statistika Zviedrijā pieklājīga, bet redzētais U20 un U18 nesen - nepārliecināja ! Bet tas ka ir labs un interesants materiāls - nenoliedzami !

     [+] [-]

, 2022-05-06 08:59, pirms 2 mēnešiem
Šarlatāns rakstīja: Hodasam un Feņenko kā aizsargiem laba statistika,bet viņu spēle nav redzēta. Bet tik cik redzēts TV - HK Riga spēlēs Mežsargs, māc šaubas ! Par Vilmani, jā statistika Zviedrijā pieklājīga, bet redzētais U20 un U18 nesen - nepārliecināja ! Bet tas ka ir labs un interesants materiāls - nenoliedzami !
Nepiekritīšu, tieši U20 pārliecināja un pie tam kārtīgi, U18 gan prasījās vairāk. Vēl jau nebrīnīšos, ka Ločmelis kāda blokos kaut kur figurē, bet cik reāli viņam tikt draftētam - nezinu. Tāpat, lieki piebilst, ka šie cipari maz ko nozīmē - pirmās kārtas hokejistu prognoze ir diezgan precīza, otrās - jau krietni mazāk. Sākot ar trešo - tur visādi brīnumi mēdz būt.

     [+] [-]

, 2022-05-06 09:35, pirms 2 mēnešiem
zata rakstīja: Nepiekritīšu, tieši U20 pārliecināja un pie tam kārtīgi, U18 gan prasījās vairāk. Vēl jau nebrīnīšos, ka Ločmelis kāda blokos kaut kur figurē, bet cik reāli viņam tikt draftētam - nezinu. Tāpat, lieki piebilst, ka šie cipari maz ko nozīmē - pirmās kārtas hokejistu prognoze ir diezgan precīza, otrās - jau krietni mazāk. Sākot ar trešo - tur visādi brīnumi mēdz būt.
nu, tik slikti jau arī nav... vot, piefiksē šitos sarakstus un pēc tam salīdzini ar reālo draftu - tik slikti jau nemaz nebūs, lielākā daļa draftā arī būs, maz būs tādu, kas draftēti, bet nebūs šajā sarakstā bijuši...