Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 0

Laviņš: "Gribasspēks un iespējas bija, bet neguvām pietiekami daudz vārtu"

Tomass Neuss Lucs
Tomass Neuss Lucs

Laviņš: "Gribasspēks un iespējas bija, bet neguvām pietiekami daudz vārtu"
Foto: IIHF

Pēc zaudējuma spēlē pret Šveices vienaudžiem, Latvijas U18 izlases spēlētāji Martins Rodrigo Laviņš un Darels Dukurs atbildēja uz jautājumiem pēcspēles preses konferencē. Pēc viņiem uz preses jautājumiem atbildēja arī Latvijas U18 izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins.

Kā zināms, 2021. gada U18 pasaules čempionātu hokejā Dalasas piepilsētā Pleino ar zaudējumu pirmajā spēlē uzsāka Latvijas jauniešu izlase, kas nespēja atspēlēties no graujoša 0:4 un piedzīvoja zaudējumu Šveicei ar rezultātu 2:4.

Iepriekš Latvija vairāk ir spēlējusi 1. divīzijas nevis elites divīzijas turnīros. Vai Jūs šim čempionātam pieejat citādāk kā iepriekš un kādi ir komandas mērķi, zinot, ka šogad neviena komanda neatstās elites grupu?

Martins Rodrigo Laviņš: "Mēs esam šeit, lai mēģinātu iet pēc iespējas tālāk, tāpēc, lai arī šodien zaudējām, tomēr turam galvu augšā un ejam uz priekšu."

Darels Dukurs: "Mēs šodien zaudējām, bet komandas gars ir liels un mums nepieciešams turpināt piespiest sevi un uzvarēt nākošās spēles."

Jūsu komandai bija nelieli sabrukumi pirmajā periodā, kad īsā laikā ielaidāt divus ātrus vārtus, taču bija arī labās lietas - kuras no tām paņemsiet uz nākošo spēli?

M.R. Laviņš: "Divās reizes mēs pieļāvām divus ātrus vārtus, un tas vienkārši nevar notikt, bet visu cieņu komandas biedriem, gribasspēks bija, iespējas bija, bet mēs neguvām pietiekami daudz vārtu, un tas ir vissvarīgākais hokejā."

D.Dukurs: "Viņi bija nedaudz veiksmīgāki, nākošreiz mēs gūsim vairāk vārtu nekā pretinieks."

Vai Jūs šim turnīram pieejat nedaudz citādāk vai ar lielākām cerībām, ņemot vērā, ka šogad neviena izlase nepametīs elites divīziju un komandai nav jāizjūt papildus spiediens?

Oļegs Sorokins: "Tas neko daudz nemaina, pagājušoreiz mēs spēlējām ceturtdaļfinālā pret Kanādu, piekāpjoties tikai spēles beigās, kad noņēmām vārtsargu un pretinieks guva vārtus ar metienu tukšos vārtos. Šogad mēs sev izvirzījām daudz augstākus mērķus un vēlamies tikt vēl tālāk, tad nu redzēsim kā mums ies, jo nekas vēl nav beidzies."

Jūs šodien izdarījāt daudz metienu pa vārtiem, bet divreiz sabrukāt pirmajā un otrajā periodā, kad zaudējāt vārtus. Kas ir tās lietas uz kurām koncentrēsieties nākošreiz, lai gūtu vairāk, bet ielaistu mazāk vārtus?

O. Sorokins: "Mums nepieciešams vairāk koncentrēties uz mazajām lietām, atgriešanos aizsardzībā un uzdevumu izpildi, jāredz un jāspēlē ar pretinieku spēlētājiem, kuri pieslēdzas uzbrukumam. Mēs analizēsim spēli un skatīsimies, kas būtu jāpamaina. Es nedomāju, ka mums būtu jāmaina daudz, mums jābūt nedaudz gudrākiem un nevajadzētu ar visiem spēkiem rauties uzbrukumā, kad mums nav ripas. Tas bija viens no iemesliem, kādēļ iekritām pretuzbrukumos pirmajā periodā un ielaidām vārtus."

Vai šogad ir grūtāk un šis turnīrs ir lielāks izaicinājums, jo pagājušogad tas nenotika? Visi puiši izlasē ir pavisam jauni un nav pieredzējušo spēlētāju no iepriekšējiem gadiem.

O. Sorokins: "Es zinu visus mūsu puišus ļoti labi, mēs sākām strādāt jau iepriekšējā vasarā. Esmu labi iepazinis visus spēlētājus, es domāju viņi ir spējīgi paveikt lielas, nozīmīgas lietas un uzvarēt spēles. Šodien mums tas beigās vienkārši pietrūka. Es saku beigās, jo mums bija daudz vairāk vārtu gūšanas iespēju nekā pretieniekiem. Lai gan es vēlos apsveikt Šveices izlasi ar lielisku sniegumu aizsardzībā un spēli pie saviem vārtiem."

Ko Jūs domājiet par savu komandu - vai tā ir vairāk aizsardzības tipa komanda, vai tā ir komanda, kas var gūt daudz vārtu, vai arī paļaujieties uz vārtsargu spēli? Kā Jūs skaidrotu, kāda komanda ir Latvijas izlase?

O. Sorokins: "Mums ir diezgan labs uzbrukuma spēks, es domāju šie puiši hokejā tiks tālu. Šodien mums pietrūka tieši vārtu gūšana. Tie ir jauni puiši un, kad nonāc iedzinējos, tad 17-18 gadu vecumā vēlas piespiest sevi doties uz priekšu un aizmirstās citas lietas, kā , piemēram, spēle aizsardzībā."

Nākamā spēle Latvijas jauniešu izlasei paredzēta 4:00 naktī uz ceturtdienu, kad būs jāspēkojas ar kanādiešiem. Savukārt pēc tam tiks aizvadītas spēles pret Zviedrijas un Baltkrievijas izlasēm. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Latvijas U18 izlases kalendārs

DatumsLaiksPretinieksRezultāts
27. aprīlis4:00Šveice 2:4
29. aprīlis4:00Kanāda
30. aprīlis4:00Baltkrievija
2. maijs0:00Zviedrija

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Hokeja federācija (LHF)

     [+] [-]

, 2021-04-27 13:34, pirms 2 nedēļām
Jāsakārto aizsardzība un būs labi, vienīgi aizsargs ar 3 numuru krīt arā.