Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 0

Koziols: "Redzot, kas notiek pasaulē, decembrī pārbaudes spēļu droši vien nebūs"

Rolands Eliņš

Koziols: "Redzot, kas notiek pasaulē, decembrī pārbaudes spēļu droši vien nebūs"
Viesturs Koziols Latvijas izlases treniņā pirms došanās uz Vāciju. Foto: Agris Bricis/LHF

Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols sarunā ar portālu Sportacentrs.com norādīja, ka Šveices lēmums par pārbaudes turnīra atcelšanu decembrī nav bijis pārsteigums, taču, visticamāk, atstājis Latvijas hokeja izlasi bez iespējām šogad vēl aizvadīt pārbaudes spēles.

"Redzot to, kas šobrīd notiek pasaulē, domāju, ka Latvijas izlasei būs ļoti grūti kaut ko atrast decembrī," izteicās Viesturs Koziols par šodienas Šveices Hokeja federācijas paziņojumu, ka decembra vidū plānotais turnīrs Šveicē nenotiks. "Nekādu citu plānu mums par decembri arī nav, droši vien neko arī īpaši nemeklēsim un vienkārši sarīkosim izlases kandidātiem koptreniņus."

Koziols norādīja, ka Šveices puses lēmums par turnīra atcelšanu nav bijis pārsteigums: "Mēs jau regulāri ar viņiem komunicējām, zinājām, kāda ir situācija Šveicē, tāpēc arī par to, ka viss velk šajā virzienā, bijām informēti."

LHF ģenerālsekretārs paskaidroja, ka Šveice minēto turnīru, kurā bija paredzēts piedalīties arī Slovākijai un Norvēģijai, cer sarīkot pavasarī un ir devusi Latvijai solījumu, ka mūsu izlase uz pārbaudes spēlēm Šveicē būs aicināta arī pavasarī. Šveice savā paziņojumā vēstīja, ka plāno šosezon aizvadīt pārbaudes spēles tikai pirms PČ2021, bet Koziols norādīja, ka izlases mazās spēļu prakses dēļ cer, ka Latvijai būs arī citas pārbaudes, nevis tikai pavasarī pirms paša pasaules čempionāta, un viņš centīsies parūpēties, lai izlases kalendārā ir papildus pasākumi arī februārī.

Koziols gan pilnībā neizslēdza iespēju, ka decembrī izlase pārbaudes mačus neaizvadīs, jo no sportiskā viedokļa viņš to uzskatītu par vērtīgu notikumu, līdzīgi kā nesen Vācijā aizvadīto "Deutschland Cup", kuru novērtēja ļoti pozitīvi un pauda izbrīnu par jautājumu: "Līdz šim neesmu dzirdējis nevienu negatīvu atsauksmi par šo turnīru."

Taču līdz izlašu logam palicis mazāk nekā mēnesis, un atrast pārbaudes spēļu pretiniekus šādā termiņā nebūtu bijis viegli arī ierastos apstākļos, kamēr pandēmijas laikā starptautisku spēļu organizēšana ir vēl sarežģītāka. "Tā pilnībā es šādu iespēju neizslēdzu, un, kas zina, pēdējā brīdī varbūt uzradīsies kāds piedāvājums, ko tad arī varēsim apsvērt," teica Koziols.

Decembrī starptautiskais izlašu logs paredzēts no 14. līdz 20. datumam, bet sezonas ceturtais un pēdējais izlašu logs noteikts no astotā līdz 14. februārim.

Latvijas izlasei novembra pirmajā pusē bija iespēja piedalīties Vācijas kausa izcīņā, kur mūsu izlase bija vienīgā komanda no ārzemēm un trīs komandu turnīrā sacentās ar Vācijas izlasi un Vācijas olimpisko izlasi, izcīnot uzvaru finālā. "Deutschland Cup" tradicionāli ir prestižs pārbaudes turnīrs izlasēm, kurā pārsvarā piedalās mājinieki vācieši un šveicieši, kā arī vēl divas citas augstākā līmeņa izlases, taču Covid-19 situācijas un ierobežojumu dēļ atteica gan Šveice, gan vairākas citas aicinātās izlases, kamēr Latvija uzaicinājumam atsaucās.

     [+] [-]

, 2020-11-19 15:11, pirms pusgada
Redzot, kas notiek pasaulē- PČ 2021 Latvijā nenotiksies. Bada laikos svarīgāk ir parūpēties par saviem iedzīvotājiem.