Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3, Did:0, useCase: 3

Merzļikina mammas sapņa piepildījums – tiks atklāta viņas personālizstāde "Vēlreiz uz ledus"

Jānis Celmiņš

Merzļikina mammas sapņa piepildījums – tiks atklāta viņas personālizstāde "Vēlreiz uz ledus"
Elvis Merzļikins ar mammu Sandru. Foto: no ģimenes arhīva

27. janvārī tiks atklāta Latvijas hokeja vārtsarga Elvja Merzļikina mammas Sandras Vanagas pirmā mākslas darbu personālizstāde “Vēlreiz uz ledus”. Izstāde tiks atklāta ar performanci, kas notiks uz ledus, taču pati izstāde būs skatāma “Volvo” ledus halles otrajā stāvā, kur apmeklētājiem tā būs pieejama līdz 10.februārim.

Sandra Vanaga ir hokeja vārtsarga Elvja Merzļikina mamma, un savu māksliniecisko sapni sāka pilnveidot pirms diviem gadiem, vēl “kovida laikā”. Kā pati atzīst, arī agrāk māksla nav bijusi sveša, taču tikai tagad ir izdevies tai pievērsties pilnvērtīgi. Savu pirmo personālizstādi māksliniece ieplānojusi atklāt ar performanci uz ledus Optibet Hokeja līgas spēles starplaikā starp “Prizma” un “Mogo/LSPA” komandām. Izstādē būs skatāmi 20 mākslas darbi, kas veidoti impasto tehnikā, kur katrs otas triepiens ir ne vien redzams, bet šķietami sataustāms. Katrs darbs tapis mākslinieces domu, emociju un sajūtu iespaidā. Darbos dominē abstrakcija, melanholiska noskaņa, vieglums un dabas motīvi.

Ideja par performanci uz ledus ir kas neredzēts Eiropā, bet, laikam, ir likumsakarīga viņas dzīvē, tāpat kā izstādei dotais nosaukums “Vēlreiz uz ledus”. Daudzi gadi aizvadīti uz ledus ar dēlu treniņos, vērojot hokeja spēles, un lieki piebilst, ka hokejs savā būtībā maigumu nepazīst, taču mākslas darbi, kuriem tas mākslinieci iedvesmojis, caurstrāvo maigums, ziemas gaišie, vēsie toņi. Kā stāsta Sandra, vēl viena norāde uz saistību ar ledu, ir domas un saikne ar Skandināviju – skarbu, tajā pašā laikā iedvesmojošu. “Performances laikā būs klausāmi skaņdarbi, kuri mani iedvesmo, dod enerģiju, spēku un izjūtu radīt”, stāsta Sandra. “Skandināvu tautu folkloras tradīcijās veidotā mūzika senā valodā fascinē tās klausītāju. Šo mūziku bieži klausos, kad gleznoju, tāpēc arī performances interpretācijas laikā uz ledus klātesošie varēs baudīt to mākslas visuma mirdzumu, to mistiski burvīgo melodiju, tās ritmu, telpas vēsumu un mākslas enerģiju.”

“Es ļoti vēlētos, lai Elvis varētu būt klāt izstādes atklāšanā, taču tas šobrīd nav iespējams. Līgums NHL viņam uzliek pienākumus pret klubu, kas jāpilda. Esmu pateicīga Ērikam Miļunam, kurš savulaik atstājis nozīmīgu nospiedumu Elvja karjerā, kā arī Volvo hallei par iespēju organizēt šo pasākumu un izstādīt mākslas darbus,” sarunā ar portālu Sportacentrs.com teic Sandra.

Izstādes atklāšanai veltītā performance notiks sestdien no plkst.13.00-15.00, “Volvo" halles B laukumā.

Izstāde brīvi pieejama apmeklētājiem no 28.01. līdz 10.02., katru dienu no plkst.16.00 līdz 20.00, “Volvo" halles 2.stāvā.

Izstāde būs pieejama arī hokeja spēles laikā, izstādes atklāšanas dienā. Visi izstādē eksponētie darbi būs ne vien skatāmi, bet tos būs iespēja arī iegādāties. “Aicinu izstādes apmeklētājus ieskatīties manos darbos. Varbūt arī jūs saskatīsiet to vienu īpašo gleznu, kas jūs uzrunās,” saka Merzļikina mamma.

Ieeja pasākumā un izstādes apmeklējums bez maksas.

     [+] [-]

, 2024-01-26 23:41, pirms pusgada
Nu, ja dēls NHL pelna labu naudu, tad dzīvē pēkšņi var atļauties taisīt mākslu un izstādes.

varbūt pat rīt sanāks apskatīt un novērtēt.