Dienvidkoreja naturalizē ASV hokejistu Testvuidu
Dienvidkorejas hokeja izlase ieguvusi papildinājumu ASV hokejista Maika Testvuida personā, kuram oficiāli piešķirta Dienvidkorejas pilsonība un viņš varēs pārstāvēt to jau gaidāmajā pasaules čempionātā pirmās divīzijas B grupā, kas notiks aprīļa vidū.
Maiks Testvuids ir 28 gadus vecs uzbrucējs, kurš dzimis Kolorado un bijis Kolorado koledžas kapteinis NCAA. NHL draftā viņš netika izraudzīts, taču četrus gadus pavadīja Filadelfijas "Flyers" sistēmā, pārstāvot tās fārmklubu AHL. 170 spēlēs šajā līgā Testvuids guva 73 punktus (34+39), bet pēc tam pārcēlās uz Dienvidkoreju, kur divās sezonās "Anyang Halla" sastāvā Āzijas līgā sakrājis 115 punktus 88 spēlēs.
Šajā sezonā Testvuids bija Āzijas līgas trešais rezultatīvākais spēlētājs, un viņam priekšā bija Broks Radunske, 31 gadu vecs kanādiešu uzbrucējs, kuru Dienvidkoreja naturalizēja jau pirms diviem gadiem, un viņš jau aizvadījis divus pasaules čempionāts tās sastāvā. Šogad viņam varēs palīdzēt arī Testvuids, kurš saņēmis Dienvidkorejas pilsonību.
Dienvidkoreja spēlē pirmās divīzijas B grupā, kuras turnīrs šogad tiks izspēlēts Eindhovenā un tajā piedalīsies mājiniece Nīderlande, Horvātija, Lielbritānija, kā arī divas Baltijas valstis - Lietuva un Igaunija. Dienvidkorejas izlasē nu varētu būt jau četri naturalizēti spēlētāji, jo tajā ir arī Kanādā dzimušie brālēni Maikls Svifts un Braiens Jangs. Šī valsts hokeja ziņā īpaši sasparojusies, gatavojoties 2018. gada olimpiskajām spēlēm, kur tai kā mājiniecei piešķirta viena no 12 vietām hokeja turnīrā.
Dienvidkorejas pilsonību ieguvusi arī 26 gadus vecā hokejiste Karolīna Parka, kura dzimusi Kanādā. Viņa iepriekš strādājusi šīs valsts sieviešu izlases treneru kolektīvā un nākotnē varētu piedalīties tās spēlēs kā hokejiste.
Izmantotie resursi:
Two Koreans naturalized
[+] [-]
P.S Autor, izlasi, lūdzu, vēlreiz 1. teikumu, neliela kļūda.
+4 [+] [-]
+4 [+] [-]
Bēt jā, ja es būtu vidusmēra ASV/Kanādas hokejists, kam līdz savai izlasei kā līdz mēnesim, es ar labprāt izmantotu šādu opciju, jo olimpiāde ir olimpiāde, tas ir katra sportista sapnis. Protams, patīkamāk jau vienmēr pārstāvēt savu valsti, bet nu ja nevar ta nevar, neviens neliedz meklēt variantus citur
-3 [+] [-]
+7 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Pašlaik tie, kas jau tajā laikā bija dzimuši un varēja jau sākt trenēties ir 20-22 gadus veci, t.i., tikai tagad tā pa nopietno sāk sevi pieteikt pieaugušo hokejā.
Ja mēs apskatāmies kā Japānas izlasei ir veicies pēc tā kā viņi zaudēja savu garantēto vietu PČ Elitē - sāka viņi ar 25. vietu pasaulē, taču pašlaik jau ir tikuši līdz 19. vietai. Turklāt - nevienā no PČ viņi nav nokrituši uz kādu zemāku vietu. Vai nu atkārto iepriekšējo labāko sasniegumu, vai uzlabo.
Protams, runāt, ka Japāna tūlīt, tūlīt un ar joni ielauzīsies PČ Elitē un tur sāks mīcīt Kanādu... nu tas būtu vairāk nekā dīvaini, taču ne tuvu nav tā kā te izskan, ka Japāņi kā izkrita no Elites tā viņiem tur hokejs kaut kādā amatieru nespējnieku līmenī.
Teorētiski (ja saglabājas iepriekšējo gadu tendences un šur tur arī paveicas) viņi jau šogad var atgriezties Elitē.
-1 [+] [-]
[+] [-]
man kā tādam vidusmēra hokeja pazinējam viedoklis ir sekojošs - kā izkrita no A grupas, tā arī tur paliek, jo nekas nav mainījies - kā bija stabila B gripas pamatvērtība(pēc spēka), tā arī palika. tīri teorētiski, sakrītot visām zvaigznēm, ir cerība, ka varētu uz vienu gadu atkal iekrist A grupā, taču tik pat labi teorētiski šādas cerības ir gandrīz jebkurai B grupas vienībai.
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Masveidība ir, bet nav kvalitātes.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Lai runātu par devumu, vajag izaugt nākamajai paaudzei, t.i., bija Nagano spēles, bija sīkie... vecākiem iepatīkās tas pasākums, aizsūtīja sīkos spēlēt. Nu lūk... tikai tagad tā laika sīkie-iesācēji pamazām ienāk pieaugušo hokejā.
Ja nu kas, viens kadrs, kurš arī kvalificējas šim Nagano spēļu entuziasma vilnim, Rio Hašimoto (22 gadi), pirms šīs sezonas piedalījās Blue Jackets jauno spēlētāju nometnē. Itkā jau nekas liels, taču tas tikai parāda iepriekš teikto -
Par to lobēšanu vai zvaigžņu stāvokli ieņemot jaunos japāņu hokejistus - nez, tas šeit nav būtiski. Būtiski ir tas, ka hokejs kā sports Japānā pēc OS ir nostiprinājies un cilvēki to vairs neuztver kā kaut ko ārkārtēju un cilvēki trenējas paši un sūta sīkos trenēties.
Tīri statistikai, kas man jau dikti patīk, Japānā ir apmēram 2x vairāk oficiāli reģistrētu hokejistu nekā Baltkrievijā, tur ir arī vairāk atklāto hokeja laukumu nekā Somijā.
Jā, liela valsts, jā, uz citiem sportiem iet vēl vairāk utt. Stāsts ir ne par to. Stāsts ir par to, ka kvantitatīvajā ziņā hokejs Japānā pēc Nagano ir audzis (un pēdējos gados Āzijā vispār hokejs ir baigā tēma) un pašlaik sāk parādīties pirmie vēstneši arī kvalitatīvajai augšanai.
[+] [-]
[+] [-]
statistika ir laba lieta, taču fakts, ka Japānā ir uz pusi vairāk hokejistu kā Baltkrievijā un vairāk hokeja laukumu kā Somijā neko nenozīmē, ja tā ir tukša masveidība bez acīmredzama progresa. neatkarīgi no tā futbols tur ir ārpus konkurences, ko mēs ļoti labi redzam starptautiskos forumos. basketbolu tur arī spēlē daudzi, taču par Japānas basketa līmeni arī var tikai pasmaidīt...