Gudļevskis ielaiž četras ripas un tiek nomainīts, Bukarts un Ābols iemet uzvarā
Neveiksmīga spēle Amerikas Hokeja līgā (AHL) naktī uz sestdienu padevās Kristeram Gudļevskim, kurš atvairīja 18 no 22 metieniem un pēc ceturtās ripas ielaišanas tika nomainīts.
AHL zaudējumu piedzīvoja Sirakūzu "Crunch", kas ar 4:5 savā laukumā atzina Ročesteras "Americans" pārākumu. Kristers Gudļevskis sāka spēli kā pamatvārtsargs un, lai gan pirmajā trešdaļā atvairīja visus sešus metienus, turpinājumā kapitulēja "Americans" priekšā četras reizes (atvairot 18 no 22 metieniem). Pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem četras minūtes un 17 sekundes pēc pēdējās trešdaļas sākuma Gudļevskis tika nomainīts.
Tobrīd rezultāts bija 4:2 "Americans" labā un, lai arī turpinājumā "Crunch" guva divus ātrus vārtus (vienus mazākumā, otrus vairākumā), nepilnas sešas minūtes pirms mača beigām spiests kapitulēt bija arī Gudļevski nomainījušais Adams Vilkokss (atvairīti deviņi no desmit metieniem), un "Crunch" piedzīvoja zaudējumu.
Pēc mača Sirakūzu komandas galvenais treneris Robs Zetlers atzina, ka Gudļevski nomainījis nevis tāpēc, ka latvietis slikti spēlējis, bet gan tāpēc, lai sapurinātu komandu, jo tobrīd tā atradās iedzinējos ar divu vārtu starpību, bet pusminūtes pārtraukumu Zetlers vēlējies saglabāt mača izskaņai.
Citos AHL mačos uzvaru izcīnīja Ronalda Ķēniņa Jutikas "Comets", kas ar 5:2 viesos pieveica Seintdžounsas "IceCaps". Ronalds veica divus metienus pa vārtiem, bet ar rezultativitāti neizcēlās. Savukārt Ņikita Jevpalovs nepiedalījās Sanhosē "Barracuda" zaudējumā Ontario Reign" (0:1).
Rietumu līgā (WHL) pa vārtiem guva Rihards Bukarts un Rodrigo Ābols, ļaujot Portlendas "Winterhawks" savā laukumā ar rezultātu 2:1 apspēlēt Sietlas "Thunderbirds". Bukarts atklāja rezultātu otrās trešdaļas izskaņā vairākumā, bet Ābols pēdējās trešdaļas trešajā minūtē guva uzvaras vārtus. Bukartam šosezon 23 vārti (18 "Winterhawks" kreklā), bet Ābolam - 12.
Zaudējumus Austrumkrasta līgā (ECHL) piedzīvoja abas latviešu pārstāvētās komandas. Tolīdo "Walleye" ar 1:5 atzina Kalamazū "Wings" pārākumu, bet aizsargam Ralfam Freibergam trīs metieni pa vārtiem un negatīvs lietderības koeficients (-3). Savukārt Jūtas "Grizzlies" ar 0:1 piekapās Alenas "Americans", un Roberts Lipsbergs reizi meta pa vārtiem un tika pie negatīva koeficienta (-1).
Kvebekas junioru līgā (QMJHL) Mārtiņa Dzierkala pārstāvētās "Huskies" komandas spēle tehnisku iemeslu dēļ tika pārcelta uz pagaidām nenoteiktu laiku.
ASV līgā (USHL) pie rezultatīvas piespēles tika Haralds Egle - viņa un Kārļa Čukstes pārstāvētā Čikāgas "Steel" ar 3:0 viesos pārspēja "Musketeers". Eglem, kuram tā bija otrā piespēle "Steel" kreklā un 18. sezonā kopumā, arī pieci metieni pa vārtiem un pozitīvs koeficients (+1), bet Čukste palika bez ierakstiem pieejamajā spēles protokolā.
NCAA čempionātā uzvaru izcīnīja Teodora Bļugera pārstāvētā Minesotas štata universitāte, kas ar 5:1 sakāva Boulingas Grīnas universitāti. Interesanti, ka pēdējos trīs vārtus mačā komandas guva, spēlējot mazākumos. Bļugers asistēja abu pēdējo vārtu guvumā, tāpat izdarīja vienu metienu pa vārtiem, uzvarēja 12 no 17 iemetieniem un sakrāja pozitīvu koeficientu (+1). Šosezon Bļugeram astoņi vārti un 18 piespēles.
[+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Turklāt ja Pingvīni negrib viņu zaudēt, viņiem būs jādod iespēja. Ja nē, Tedim ir visas iespējas līdz 1. jūlijam vienkārši nelikt parakstu uz līguma un izvēlēties jebkuru citu komandu.
[+] [-]
Interesantāk viņu būtu redzēt izlases treniņnometnē.
[+] [-]
viņš dala 47. vietu + rezult. savā komandā.
Visdrīzāk, vnk negribēji kulties pa AHL un pabeigt augstskolu.
Nebrīnīšos, ja nākamsezon viņš dabūs krietni uzspēlēt NHL.
[+] [-]
Tā ir ļoti laba līga, bet Gudļevskis ir ļoti nestabils, viņi labāk paņems kādu Kanādas v/sargu veterānu nekā nestabilo latvieti!
Gudlevskis visas savas Z-Amerikas karjeras laikā ir bijis stabils tikai vienā rādītājā - nestabilitātē!
Un tas viņu gremdē!
[+] [-]
AHL - jā tur viņš varētu krietni uzspēlēt!
[+] [-]
Tas galīgi nav Gudļevska gadījums.
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Otrkārt, ja tev liekas, ka 76. vieta līgā pēc vidējās rezultativitātes ir kaut kas baigi labs, tad iesaku vispirms padomāt, ko tas vispār nozīmē. Cik vidēji gadā no NCAA pāriet uz NHL? Kāda ir bijusi šo NHL spēlētāju statistika NCAA? Cik ir līdzīgi spēlētāji CHL, USHL, Eiropā, Krievijā?
Bļugera lielākais pluss ir tas, ka Penguins nav dziļš sastāvs. 3./4. maiņā viņiem tiešām nekādi spīdekļi nespēlē un ir cerības caur AHL nākamsezon arī tikt pasauktam uz augšu, ja spēs pāriet uz pro hokeju.
Pagaidām cerams, ka turpināsies sezonas otrās puses rezultatīvais sniegums NCAA. Sākums bija visai skumīgs.
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
Tas par tiem ,kas saka, ka NCAA nekam neder, rakstam ir ~3 gadi, tā kā informācija nedaudz novecojusi, taču cik dzirdēt tendence nav mainījusies un skaitļi varētu būt pat lielāki.
[+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
Kesleram ir 6 cm vairāk kā Tedijam un viņam pirms NHL galīgi nebija 1 punkts spēlē. Eliteprospects.com - Ryan Kesler
Torijs Mičels - 3 cm mazāk kā Bļugeram un arī nebija >1 punkts spēlē Eliteprospects.com - Torrey Mitchell .
Patriks Šarps - 2 cm vairāk Bļugeram - arī NCAA krietni atpalika no punkta spēlē Eliteprospects.com - Patrick Sharp
Eliteprospects.com - Kyle Palmieri - 3 cm mazāk kā Bļugeram un NCAA bija 0,5 punkti spēlē.
Redzi, Tu šoreiz pilnīgu raini te nolaidi. NCAA komandas ir dažāda līmeņa - piemēram, lejasgala universitātēs pat izcilam spēlētājam būs ļoti viduvēja statistika uz līgas kopējā fona.
[+] [-]
-4 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Mičels ir kapļu kaplis, nevis mīksts saspēles veidotājs.
Šārps arī uz augšu tika pasaukts 2. sezonā, turklāt viņš visā līgā ir unikāls ar to, ka uzplauka tikai esot Hawks sastāvā jau 25-26 gadu vecumā. Tas ir nevis vienkārši izņēmums, bet ekstremāls izņēmums. Pirms tam tas bija AHL līmeņa čalis, uz ko arī ar tādiem cipariem NCAA var cerēt.
Palmjēri arī tika uz NHL izsaukts jau pēc freshman sezonas.
Vai tiešām nav saprotama atšķirība starp spēlētāju, kas nospēlējis pilnus 4 gadus un 1. kārtas pikiem, kas NCAA ierobežotās lomās nospēlē 18 gadu vecumā ar slapjām ausīm un mātes pienu uz lūpām, un tiek NHL/AHL 18-19 gadu vecumā?
Atgādināja vakardienas sarunu, kur viens malacis 21 gadīgu Augstkalnu KHL salīdzināja ar 18 gadīgo Kristapu Zīli.
Nevajag autistiski ieņemt galvā <1 punkts/spēlē un ar to operēt, bet saprast kopējo kontekstu. Ar viņa spēles stilu, viņa augumu un viņa produktivitāti NCAA gandrīz nav atrodami salīdzināmi karjeras spēlētāji NHL.
Un tas nenozīmē, ka viņam ir 0% izredzes, tas nozīmē, ka dobrecovs un citi te dzen drausmīgu sūdu stāstot par NHL, kur viņš tūlīt noteikti spēlēšot.