Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 3

SynotTip handbola Virslīgā noslēgsies regulārais čempionāts

Jānis Pārums

SynotTip handbola  Virslīgā noslēgsies regulārais čempionāts
Vaiņodes handbolisti aizsardzībā pret ASK/LSPA
Foto: Rekurzeme.lv

Šajā nedēļas nogalē ar trim spēlēm noslēgsies SynotTip handbola Virslīgas regulārais čempionāts un tiks noskaidroti izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla pāri.

Sestdien savā starpā sacentīsies pirmā četrinieka komandas. Tiesa, ņemot vērā, ka vietu sadalījums pirmajā četriniekā jau skaidrs, atlikušie mači lielā mērā būs formalitāte un sava veida gatavošanās izslēgšanas spēlēm.

Sestdien plkst. 15:00 Dobeles "Tenax" savā laukumā uzņems Ludzas "Latgolu". Komandas turnīra tabulā atrodas diametrāli pretējās pozīcijās un ar diametrāli pretēju bilanci – dobelnieki ar perfektu bilanci (5-0) ir pirmie, bet ludzānieši otro posmu aizvadījuši bez uzvarām (0-5) un ir ceturtie. Visās savstarpējās spēlēs uzvarējusi "Tenax", tiesa, ja pirmajā posmā spēles bija sīvākas (36:32, 39:34), tad otrā posma pirmajā aplī dobelnieki oponentus sakāva pārlicinoši (36:23).

Savukārt sestdien plkst. 19:00 "Ogre/Miandum" savā laukumā spēkosies ar "Celtnieks Rīga". Ieskaitot Rīgas čempionātu, komandas šosezon spēkojušās četras reizes, divos gadījumos cīnoties neizšķirti (27:27 (Rīgas čempionātā), 32:32), bet divos uzvaru svinot "Celtniekam" (35:29, 30:24). Rīdzinieki nodrošinājuši otro vietu un vietu pusfinālā (kopā ar regulārā čempionāta uzvarētāju "Tenax"), kamēr ogrēnieši pamatturnīru noslēgs trešajā vietā un izslēgšnas spēles sāks no ceturtdaļfināla.

"Ogre/Miandum" pretinieks ceturtdaļfinālā noskaidrosies svētdien, kad plkst. 17:00 savā starpā tiksies ASK/LSPA un Vaiņode. Šobrīd augstāku pozīciju ieņem Vaiņode, kas iekrājusi astoņus punktus, bet armijnieki ar septiņiem punktiem ir pozīciju zemāk. Komanda, kas izcīnīs augstāku pozīciju ceturtdaļfinālā sacentīsies ar "Latgolu", bet komanda, kas ieņems zemāku vietu spēkosies ar "Ogre/Miandum". Lai apsteigu Vaiņodi, armijniekiem der vien panākums, kamēr vaiņodnieki savu pozīciju nosargās arī neizšķirta gadījumā. Līdzšinējās savstarpējās spēlēs komandas pamīšus apmainījušās ar panākumiem, uzvarot katra savā laukumā (32:28, 31:26 Vaiņodē, 43:34 Rīgā).

Jāpiebilst, ka otrajā četriniekā uzvaru jau nodrošinājusi MSĢ/LAT-Hertz komanda, taču tā Latvijas čempionātā spēlē bez vietas izcīnīšanas tiesībām un izslēgšanas spēlēs nepiedalās.

UZZIŅAI: Turnīra otrajā posmā komandas tiek sadalītas divos četriniekos, kur vienā spēlē četras spēcīgākās, otrā četras vājākās komandas pēc pirmo divu apļu rezultātiem. Pirmajā posmā izcīnītie punkti netiek ņemti līdzi, taču tiek piešķirti atkarībā no ieņemtās vietas - pirmā posma labākā komanda otro posmu uzsāk ar četriem punktiem, otrā pozīcija ar trim, trešās vietas īpašniece ar diviem, bet ceturtā – ar vienu punktu. Identiski punkti tiek sadalīti arī otrajā četriniekā. Sīkāk par izspēles kārtību var lasīt šeit ŠEIT.

Kalendārs/rezultāti
Turnīra tabulas
Statistika

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Handball.lv