Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

Skaidrojam: vai tiks atjaunots Latvijas Superkauss futbolā?

Skaidrojam: vai tiks atjaunots Latvijas Superkauss futbolā?
Latvijas Superkauss pirms sava vienīgā mača 2013. gadā. Foto: Sergejs Kuznecovs/Latgales Laiks

Superkausa izcīņa futbolā Eiropā ir ierasta prakse – šādā mačā savā starpā ierasti sacenšas nacionālā čempionāta uzvarētāja un kausa ieguvēja. Tomēr Latvijā šādas spēles nav, kaut gan vēl pirms pāris gadiem bija iecere to atdzīvināt. Sportacentrs.com skaidro, vai Latvijas Superkausa izcīņa atgriezīsies?

Latvijā Superkauss noticis tikai vienu reizi – tas tika ieviests pirms 2013. gada sezonas, un tā brīža čempione Daugavpils “Daugava” savu skatītāju priekšā ar 4:1 apspēlēja kausa ieguvēju Rīgas “Skonto”, kas gan bija ieradusies ar jauniešu sastāvu, jo pamatkomanda bija devusies uz nometni Turcijā. Mačs pirms sezonas notika sniegotos un aukstos laikapstākļos, "Celtnieka" stadionā neradot arī svētku noskaņu. Ātri vien parādījās runas, ka Superkausa izcīņu nākotnē vajadzētu atlikt, un kopš tās reizes īpaši šim notikumam radītais kauss vairs nav izcīnīts.

Savukārt vēl pirms nepilniem diviem gadiem, kad Covid-19 bija tikai sācis savu plosīšanos un pārcēlis “Optibet” Virslīgas sezonas sākumu uz vasaru, bija ideja par Superkausa atdzīvināšanu, taču spēle tā arī netika aizvadīta. Tikmēr Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko sarunā ar portālu Sportacentrs.com norāda, ka tiek domāts par šīs kausa izcīņas atdzīvināšanu.

“Man vienmēr patikusi Superkausa ideja. Saprotam, ka šim mačam jābūt tādam, lai tie būtu futbola svētki, un šī ir spēle, kā mēs to varētu radīt. Esam ar kolēģiem par to runājuši,” atklāj Ļašenko.

“Esam diskutējuši, kad šādu maču rīkot – pirms sezonas, tās laikā vai pēc. Katrai situācijai ir savas nianses. Ja rīko pirms sezonas, mūsu futbola infrastruktūra nav gatava, lai radītu šādus svētkus. Arī sezonas laikā tas būtu sarežģīti, jo ir izlašu spēles, Latvijas kauss un Eirokausi. Kalendārs ir ļoti saspringts,” ieskicē Ļašenko. “Pagaidām šis jautājums pārliekas uz nākamo sezonu. Domāsim, kā varam nospēlēt šādu maču.”

Plānots, ka Superkauss tiks nosaukts par godu aizsaulē esošajam futbola trenerim un funkcionāram Jānim Skredelim. Ļašenko pauž apņēmību, ka šis mačs tuvāko gadu laikā tiks rīkots.

Sportacentrs.com futbola zinātājs Agris Suveizda par Superkausa atdzīvināšanu

“Personīgi nekad neesmu bijis Superkausa cienītājs – kaut arī drusku svarīgākas, ar trofejas klātbūtni un labāk komercializētas, tās tik un tā uzskatu par pārbaudes spēlēm, kurās arī lielvalstu grandi reti kad spēlē vislabākajos sastāvos (lielvalstīs gan to traucē darīt arī pārāk īsā atpūta vasaras laikā, līderiem nereti vēl neesot gataviem sezonai). Ja gribam ieviest Superkausu, ir, pirmkārt, jāatrod tā jēga un, otrkārt, jāatrod vieta sezonas kalendārā. Ja federācija kopā ar līgu un klubiem spēs pārdot šo spēli – atrast titulsponsoru, lai klubiem būtu taustāma motivācija, un piesaistīt vērā ņemamu skaitu skatītāju, lai šo spēli padarītu par svētkiem, tad pirmā problēma būtu atrisināta.

Tomēr galvenā problēma Superkausa sakarā, manuprāt, ir kalendārs un infrastruktūras trūkums. Superkausam idejiski ir jāieskandina sezonas sākums, tātad tas būtu jārīko marta pirmajā vai februāra pēdējā nedēļā. Taču mūsu gadījumā tas nozīmētu spēli rezerves stadionā un visdrīzāk ne pārāk patīkamā temperatūrā – kamēr mums nebūs slēgtās halles, kas gatava uzņemt vismaz tūkstoti cilvēku, kā tas ir Lietuvā, par Superkausu ziemā acīmredzot jāaizmirst. Otrs variants būtu to rīkot kā vasaras sezonas atklāšanu – vai nu maijā, kad klubi pārgājuši uz lielajiem stadioniem, vai arī jūnija otrajā pusē kā atgādinājumu par tuvojošos Eirokausu sezonu. Taču vai maijā, jūnijā izdotos atrast vietu blīvajā kalendārā un vai paši klubi būtu ieinteresēti šādu spēli aizvadīt sezonas gaitā, tas droši vien jāatbild pašiem klubiem.

Katrā ziņā Superkauss jāievieš tikai tad, ja tai spēlei tiešām varēs atrast pievienoto vērtību – finansiālo prēmiju klubiem un pilnu tribīņu izskatā. Ja tas notiktu 300 skatītāju priekšā, bez labākajiem sastāviem vai nulles grādu temperatūrā, tad aizvadīt šādu spēli tikai ķeksīša pēc neredzu jēgu.”

Vai Latvijas Superkauss futbolā jāatjauno?

  • 117

  • 87


  +3 [+] [-]

, 2022-03-25 17:55, pirms 3 mēnešiem
Ja grib,tad var.Ja negrib,tad atradīs simt un vienu iemeslu pret.Nav jāspēlē ne februārī un ne arī martā.To varētu aizvadīt,teiksim 4.maijā.Pietiekami zīmīga svētku diena,pie reizes arī virslīgas komandas ap to laiku pāriet uz dabīgiem laukumiem.Un kalendārā vienai spēlei vietu var atrast bez problēmām,pie tam,ja ir zināmi spēles dalībnieki.Eirokausu dēļ maina kallendāru kā grib,bet šeit problēmas atrast vietu vienai spēlei.Nesmīdiniet lūdzu!Tiesa,lai dalībniekus ieinteresētu ir jābūt labam balvu fondam un šeit darba lauciņš LFF.Kaut kā tā.

  -2 [+] [-]

, 2022-03-25 18:01, pirms 3 mēnešiem
alguns rakstīja: Ja grib,tad var.Ja negrib,tad atradīs simt un vienu iemeslu pret.Nav jāspēlē ne februārī un ne arī martā.To varētu aizvadīt,teiksim 4.maijā.Pietiekami zīmīga svētku diena,pie reizes arī virslīgas komandas ap to laiku pāriet uz dabīgiem laukumiem.Un kalendārā vienai spēlei vietu var atrast bez problēmām,pie tam,ja ir zināmi spēles dalībnieki.Eirokausu dēļ maina kallendāru kā grib,bet šeit problēmas atrast vietu vienai spēlei.Nesmīdiniet lūdzu!Tiesa,lai dalībniekus ieinteresētu ir jābūt labam balvu fondam un šeit darba lauciņš LFF.Kaut kā tā.
man šķiet, ka Tavā pēdējā teikumā un arī raksta kontekstā labi iezīmējas galvenais - jārada motivācija cīnīties par Superkausu. Ja tāda būs, tad datumu arī atradīs.

  +1 [+] [-]

, 2022-03-25 19:56, pirms 3 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: man šķiet, ka Tavā pēdējā teikumā un arī raksta kontekstā labi iezīmējas galvenais - jārada motivācija cīnīties par Superkausu. Ja tāda būs, tad datumu arī atradīs.
Piemēram, savā starpā tiktos Riga pret RFS vai RFS pret Liepāju. Te ir nepieciešama papildus motivācija, ja zina šo klubu attiecības?

     [+] [-]

, 2022-03-25 19:59, pirms 3 mēnešiem
Rubentus rakstīja: Piemēram, savā starpā tiktos Riga pret RFS vai RFS pret Liepāju. Te ir nepieciešama papildus motivācija, ja zina šo klubu attiecības?
es vairāk par vispārēju motivāciju sacensties par balvu - ieguvumi spēlētājiem, klubiem, ažiotāža utt. Par klubu savstarpējām cīņām šaubu nav.

  +1 [+] [-]

, 2022-03-25 20:05, pirms 3 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: es vairāk par vispārēju motivāciju sacensties par balvu - ieguvumi spēlētājiem, klubiem, ažiotāža utt. Par klubu savstarpējām cīņām šaubu nav.
Naudas balva laba ideja, bet tikai uzvarētājam. Spēle Skonto vai Daugavas stadionā. Tiešraide LTV7. Kārtīgi pareklamēt spēli. Pasākumi pirms spēles ar koncertu, dažādām akcijām, konkursiem. Suveizda raksta, ka superkausos laiž otros sastāvus. Mums Latvijas kausa finālā Morozs RFS uzlika pusi rezrervistu. Neredzu te problēmu. Tā būtu tikai 1 spēle. Neredzu te klubiem lielu problēmu.

  +1 [+] [-]

, 2022-03-25 20:39, pirms 3 mēnešiem
Rubentus rakstīja: Naudas balva laba ideja, bet tikai uzvarētājam. Spēle Skonto vai Daugavas stadionā. Tiešraide LTV7. Kārtīgi pareklamēt spēli. Pasākumi pirms spēles ar koncertu, dažādām akcijām, konkursiem. Suveizda raksta, ka superkausos laiž otros sastāvus. Mums Latvijas kausa finālā Morozs RFS uzlika pusi rezrervistu. Neredzu te problēmu. Tā būtu tikai 1 spēle. Neredzu te klubiem lielu problēmu.
pie visa ko uzrakstīji, klubi pat iespējams būtu gatavi spēlēt ar labākajiem sastāviem, jāatrod tikai piemērotākais datums.

  +1 [+] [-]

, 2022-03-26 09:20, pirms 3 mēnešiem
Viennozīmīgi ir vajadzīgs Superkauss, šai spēlei ir jābūt "svētku atmosfērā", šai spēlei būtu jaieskandina sezonas sākums.

Kalendārā vietu noteikti varētu izbrīvēt. Šogad SK spēli varēja aizvadīt 5. martā.

Protams, Latvijā marta pirmā puse klimata ziņā ir visai ... untumaina un tas iespējams ir galvenais iemesls, kas traucē aizvadīt šādu spēli

  -1 [+] [-]

, 2022-03-26 22:40, pirms 3 mēnešiem
Skaidroju: netiks atjaunots

     [+] [-]

, 2022-03-27 09:25, pirms 3 mēnešiem
Motivācija? Kurš zaudē, tam atņem Čk vai LK Būtu klope Pagājušās sezonas kontekstā, RFSam uzreiz divus atņem