Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:117, Did:0, useCase: 3

LFF atbalsta ideju atjaunot Latvijas futbola Superkausu – varbūt jau šomēnes

Rolands Eliņš

LFF atbalsta ideju atjaunot Latvijas futbola Superkausu – varbūt jau šomēnes
RFS ar 2019. gada Latvijas kausu. Foto: Toms Dreiblats

LFF Klubu sacensību komiteja ir atbalstījusi ideju atjaunot Latvijas Superkausa izcīņu un nosaukt to Jāņa Skredeļa vārdā, portālam Sportacentrs.com apstiprināja LFF Sacensības nodaļas vadītājs Artūrs Saļņikovs. Superkausa izcīņu vēl jāapstiprina LFF valdei. LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks pret iespēju, ka Superkauss norisinās jau šomēnes, bija skeptiski noskaņots, taču atzina, ka tāda iespēja pastāv.

Latvijas Superkauss futbolā līdz šim izcīnīts tikai vienreiz – 2013. gada martā Daugavpils „Daugava” pieveica „Skonto”. Superkauss pārējā Eiropas futbolā ir visai ierasta lieta, un tajā parasti sacenšas valsts čempione un kausa ieguvēja. Šobrīd Latvijā šie tituli pieder Rīgas komandām, attiecīgi „Riga” un RFS, un Virslīga virzījusi iniciatīvu atjaunot Superkausa izcīņu Latvijā.

„Klubu sacensību komiteja ir akceptējusi ideju atjaunot Latvijā tradīciju par ikgadēju Superkausa izcīņu,” pastāstīja Artūrs Saļņikovs. „Tā kā tās būtu jaunas Latvijas līmeņa sacensības, tad vēl tas jāsaskaņo arī ar LFF valdi.”

Superkauss tradicionāli norisinās pirms čempionāta sezonas sākuma. Saļņikovs atzina, ka tikusi piesaukta ideja rīkot Superkausu desmitajā jūnijā, taču šobrīd vēl tiek gaidītas atļaujas no Latvijas valdības par visām sacensībām: „Joprojām ceram, ka Virslīga varēs sākties 15. jūnijā. No klubu puses bija iniciatīva, ka Superkausu varētu rīkot desmitajā jūnijā (ārkārtējā situācija Latvijā izsludināta līdz devītajam jūnijam), taču konkrēti šodien mums vēl nav konkrēta apstiprinājuma par to, ka sacensības varēs atsākt, tāpēc šis datums neizskatās pārāk reāls.”

Klubu sacensību komitejas loceklis Vladimirs Šteinbergs savā „Facebook” profilā norādījis, ka ierosināja Superkausu nodēvēt Jāņa Skredeļa vārdā, godinot pagājušajā gadā mūžībā aizgājušo futbola treneri un funkcionāru. Saļņikovs apstiprināja, ka šis ierosinājums guvis atbalstu, taču varētu būt viens no faktoriem, kādēļ Superkauss šovasar tomēr vēl netiek sarīkots, proti, šādas cieņas izrādīšanai nepiedienot sacensību sarīkošana tādā steigā.

LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks mūsu portālam norādīja, ka LFF valde Superkausa izcīņas atjaunošanas jautājumu neizskatīs pirms nebūs pilnīgas skaidrības no Latvijas valdības par sacensību rīkošanas ierobežojumu mīkstināšanu, attiecīgi arī viņš iebilda par Superkausa sarīkošanu vēl pirms Virslīgas sezonas sākuma, tiesa, norādot, ka šāda scenārija piepildīšanos tomēr neizslēdz. Kā norādīja Pukinsks, iespēju, ka valde atbalstīs Superkausa rīkošanu jau šomēnes, viņš vērtē 50% pret 50%, taču pats personīgi atbalstītu, ka vēl šoreiz RFS un "Riga", iesildoties sezonas sākumam, aizvada savstarpēju spēli bez Superkausa birkas.

Taču gan Saļņikovs, gan Pukinsks norādīja, ka Superkausa tradīcijas atjaunošana tiek vērtēta pozitīvi un, ja ne šovasar, tad nākamajā sezonā gan ir ļoti ticama. Plānots, ka Superkauss norisinātos katru gadu. Vaicāts par to, vai tiek izskatītas arī citi sezonas periodi, nevis tikai pirms sezonas sākuma, Saļņikovs norādīja, ka par to vēl nav konkrēti izlemts.

Par citām Latvijas futbola sacensībām Saļņikovs apliecināja, ka agrāk par jūliju šogad tās nesāksies. Latvijas kausa izcīņas, pirmās un otrās līgas, kā arī sieviešu čempionāta sezonas sākumi tiks apstiprināti tikai pēc tam, kad būs sākusies Virslīga, attiecīgi lemšana par to varētu būt ap Jāņiem.

  -1 [+] [-]

, 2020-06-04 13:17, pirms 2 gadiem
a kā ir Eiropā - ja čempionātu uzvad tā pati komanda, kas uzvar kausa izcīņā? otra SuperKausa komanda ir čempionāta 2.vieta vai otra kausa fināliste?
vai SuperKauss automātiski tiek komandai kas uzvarējusi čempionātu un kausu?

     [+] [-]

, 2020-06-04 15:11, pirms 2 gadiem
Vispār nesaprotu jegu no tā Superkausa, ne Latvijā, ne Anglijā. Vienīgais Superkauss, kam ir jēga - UEFA. Vo tas tas ir rēali interesants

  +2 [+] [-]

, 2020-06-04 15:53, pirms 2 gadiem
Murgs. Ja rīkot J. Skredeļa piemiņai veltīto spēli, tad tā lai tie būtu svētki! Šobrīd izskatās pēc Šteinberga priekšvēlēšanas gājiena.

     [+] [-]

, 2020-06-04 15:57, pirms 2 gadiem
mjā
lv futbols un kaut kas , kas sākas ar vārdu super
kaut kā neiet kopā

  +1 [+] [-]

, 2020-06-04 16:49, pirms 2 gadiem
Gatis rakstīja: a kā ir Eiropā - ja čempionātu uzvad tā pati komanda, kas uzvar kausa izcīņā? otra SuperKausa komanda ir čempionāta 2.vieta vai otra kausa fināliste?
vai SuperKauss automātiski tiek komandai kas uzvarējusi čempionātu un kausu?
Dažādās valstīs ir atšķirīga pieeja. Biežāk tad spēlē līgas 2. vietas ieguvēji. Tā ir Anglijā (FA Community Shield spēlē), Vācijā... Ir arī valstis, kur spēlē kausa finālisti, kā Itālijā, cik zinu ārī Polijā, Igaunijā. Horvātijā tad spēle vispār nenotiek. Spānijā nesen pamainīja formātu, un tur superkausā spēle 4 komandas.

     [+] [-]

, 2020-06-04 18:55, pirms 2 gadiem
Īstais laiks kad taisīt tādus turnīrus. Protams, ka tas ir darīts lai RFS un FC Riga nospēlētu papildus spēli Latvijā.