Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Kāpēc Frīzenbihleram samazināja diskvalifikāciju?

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Kāpēc Frīzenbihleram samazināja diskvalifikāciju?
Kevins Frīzenbihlers. Foto: Nora Krevņeva-Baibakova

Vakar Virslīgas līdere RFS izcīnīja ļoti svarīgu 5:2 uzvaru pār “Mettu”. Pie slidenā 3:2 divu vārtu pārsvaru Viktora Moroza vadītajai komandai nokārtoja Kevina Frīzenbihlera precīzais sitiens, lai gan saskaņā ar LFF Disciplinārlietu komitejas (LFF DK) sākotnējo lēmumu viņam šis mačs bija jāizlaiž. Sportacentrs.com skaidroja iemeslus, kāpēc viņam diskvalifikācija tika samazināta.

Ikviens Rīgas lielais derbijs ir emocionāla padarīšana un 29. septembra spēle “Skonto” stadionā nekļuva par izņēmumu – 73. minūtē Kevins Frīzenbihlers, atrodoties uz zemes, iespēra “Riga” futbolistam Vladimiram Kamešam. Andris Treimanis RFS uzbrucēju noraidīja un atlika sagaidīt, kāds būs diskvalifikācijas periods.

LFF DK 30. septembra sēdē Frīzenbihleram piešķīra trīs spēļu diskvalifikāciju un 170 eiro naudas sodu, atsaucoties uz Disciplinārā reglamenta pielikuma Nr.1. punktu 19.4., kurš vēsta, ka šāds sods piemērojams:
- par agresīvu izturēšanos pret spēlētājiem, tiesnešiem, oficiālām personām, skatītājiem;
- par tīšu sitienu (ar roku, kāju, galvu utt.) pretiniekam, kad pretinieks atrodas bez bumbas;
- par izteiktiem draudiem (pretiniekam, skatītājiem);

Skaidrs, ka šajā gadījumā runa bija par otro apakšpunktu, un tiktāl viss skaidrs.

Tikmēr RFS palika ar vienu uzbrucēju Andreju Iliču (Frīzenbihlers diskvalificēts, Sedriks Kuadio savainots, Marko Regža neiztur konkurenci) un turpināja zaudēt punktus – 1:1 Liepājā, 1:1 pret “Spartaku”. Frīzenbihlers šīs divas spēles izlaida un vēl atlika izlaist arī vakardienas maču pret “Mettu”. Taču vakar (spēles dienā!) LFF DK publicēja sēdes protokolu, kurā cita starpā Frīzenbihlera diskvalifikācija tika samazināta, un viņš pēkšņi kļuva tiesīgs piedalīties spēlē pret “Mettu”. Turklāt pēc nākšanas uz maiņu austrietis guva arī vārtus svarīgā brīdī pie rezultāta 3:2.

LFF DK, samazinot sodu, atsaucās uz RFS 8. oktobra (laiks starp spēlēm pret “Liepāju” un “Spartaku”) iesniegumu ar lūgumu izskatīt iespēju samazināt ar LFF DK 30. septembra lēmumu piemērotās diskvalifikācijas apmēru. Soda samazināšana pamatota ar Disciplinārā reglamenta punktu 1.23., kas nosaka, ka “DK var daļēji atcelt piespriesto sodu. DK nolemj, kura soda daļa atceļama. Attiecībā uz diskvalifikāciju, tās minimālais izciešanas laiks ir vismaz puse no sākotnējā soda.” Pusi soda Frīzenbihlers patiešām izcieta, taču minētais punkts ir tik vispārīgs (vai to nevajadzētu labot?), ka Sportacentrs.com vērsās pie LFF DK priekšsēdētājas Jevgenijas Tverjanovičas-Bores, lai uzzinātu soda samazināšanas argumentāciju.

Tverjanovičas-Bores skaidrojums: “Atbilstoši Disciplinārā reglamenta 1.23.punktam Disciplinārā komiteja (DK) var daļēji atcelt piespriesto sodu. DK nolemj, kura soda daļa atceļama. Attiecībā uz diskvalifikāciju, tās minimālais izciešanas laiks ir vismaz puse no sākotnējā soda. Visiem LFF biedriem (klubiem) ir šādas tiesības iesniegt DK iesniegumu ar lūgumu sodu samazināt, protams, ja tam ir pamatoti iemesli. DK katru gadījumu analizē individuāli un detalizēti. Konkrētajā situācijā tika izvērtēti RFS iesniegumā norādītie apstākļi. DK īpašu uzmanību pievērsa spēlētāja profilam un personībai, iepriekš izdarīto pārkāpumu vēsturei un pārkāpumu smagumam. Īpaši tika ņemts vērā fakts, ka Kevinam Frīzenbihleram šogad sacensību laikā tas ir pirmais pārkāpums un pirmais sods - viņš līdz šim nav bijis DK redzeslokā. Ievērojot norādīto, pamatojoties uz Disciplinārā reglamenta 1.23.punktu, DK atzina par iespējamo spēlētājam piespriesto sodu daļēji atcelt.”

Jāņem vērā, ka Frīzenbihlers Latvijā ieradās tikai vasarā un vietējos turnīros (Virslīga un Latvijas kauss) līdz vakardienas spēlei bija paguvis aizvadīt tikai 10 spēles (pamatsastāvā sešas). Tajās viņš, neskaitot sarkano kartīti pret Kamešu, pamanījies sakrāt četras dzeltenās kartītes. Formāli gan LFF DK vadītājai taisnība, ka viņas komitejas redzeslokā Frīzenbihlers patiešām nebija nonācis. Tāpat austriešu futbolista aizstāvībai var minēt faktu, ka 10 gadu laikā (Vācijas, Polijas, Austrijas līgas, kā arī dažāda vecuma Austrijas izlases) viņš apmēram 300 spēļu laikā nenopelnīja nevienu sarkano kartīti!

Skaidrs, ka RFS šai gadījumā naski izmantoja LFF DK reglamentā pieejamās opcijas. Šis minētais 1.23 punkts patiesībā nozīmē to, ka jebkura spēlētāja diskvalifikāciju (ja vien tā ir garāka par vienu spēli) klubs ar iesniegumu var mēģināt samazināt. Šo rindu autora ieskatā šis 1.23 punkts (vēlreiz: "DK var daļēji atcelt piespriesto sodu. DK nolemj, kura soda daļa atceļama.") ir pārāk vispārīgs un nākotnē būtu precizējams, kādos gadījumos diskvalifikācija varētu tikt samazināta. Piemēram, kaut vai izmantot spēlētāja sarkano kartīšu vēsturisko statistiku. Tāpat skaidrs, ka LFF DK lēmumi jāizziņo savlaicīgāk - aiz cieņas pret līdzjutējiem, žurnālistiem un šai gadījumā arī pret "Mettu", kura par Frīzenbihlera potenciālo dalību mačā uzzināja vien dažas stundas pirms spēles.

  -1 [+] [-]

, 2021-10-21 11:37, pirms mēneša
Manuprāt LFF darboņi apzināti vēlas izskatīties pēc negudriem ,pērkamiem cilvēkiem (a varbūt tādi arī ir) ... nu tik acīmredzams kāda kluba interešu lobijs vēl nav redzēts !
Novēlu veiksmi visiem klubiem kas spēlēs pret rfs !

     [+] [-]

, 2021-10-21 12:49, pirms mēneša
Sezonas sākumā punkti tabulā pret FKV, tagad atceļ diskvalifikācijas... DK labu precedentu tagad izveidojusi - katrs klubs un sodītais pēc puse izciestā soda vērsīsies ar smaidīgu seju un solījumu, ka tā vairs nedarīs!