Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

Virslīgas licences: "Spartaks" vai tomēr "Super Nova"?

Rolands Eliņš

Virslīgas licences: "Spartaks" vai tomēr "Super Nova"?
"Spartaka" un "Super Nova" spēle iepriekšējā sezonā. Foto: Sanita Ieva Sparāne/Virslīga

Latvijas futbola Virslīgas nākamās sezonas desmit licencēm pieteikušies 12 klubi, līgas izpilddirektors Ainārs Dakša norādīja sarunā ar portālu Sportacentrs.com. Sākotnēji jautājuma zīme bijusi par "Jelgavas" pieteikumu, taču, kā liecina mūsu portāla informācija, šim klubam licenci vajadzētu iegūt, kamēr vēl neatrisināts jautājums ir par Jūrmalas "Spartaku", kura vietu labprāt gatava ieņemt "Super Nova".

"Pirmkārt, Virslīga un konkrēti es informāciju iegūstam no komunikācijas ar pašiem klubiem, un klubu licencēšana nemaz nav Virslīgas pārziņā," izteicās Ainārs Dakša. "16. janvārī bija pieteikumu iesniegšanas termiņš federācijā, tagad līdz 24. janvārim vēl notiek šo dokumentu izvērtēšana un iespējami papildinājumi vai labojumi, bet 30. janvārī gaidāma ir attiecīgās LFF komisijas sēde, kur tad arī tiks pieņemti lēmumi."

No tiem desmit futbola klubiem, kuri ir nosargājuši vai ieguvuši tiesības šosezon startēt Virslīgā, problēmas ar licences iegūšanu varētu būt diviem, un šajā sakarā tikuši piesaukti "Jelgavas" un "Spartaka" vārdi. Dakša šo informāciju nenoliedza.

"FS "Jelgava" ir iesniegusi pieteikumu. Jā, tai ir savas zināmas grūtības, ar kurām jātiek galā, tas saistīts ar akadēmijas statusu. Iespējams, konkrēti šobrīd jau tas ir izdarīts," sacīja Dakša. "Jebkurā gadījumā klubs savā komunikācijā ar mums ir apņēmības pilns tikt ar to galā, visas nepilnības novērst un iegūt Virslīgas licenci. Saprotu, ka komanda jau arī sākusi gatavošanos sezonai."

Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija liecina, ka FS "Jelgava", visticamāk, saņems Virslīgas licenci. Ja nenotiek negaidīti pavērsieni, tas atstāj brīvu vienu vietu no desmit, jo neatbildēti jautājumi ir par Jūrmalas "Spartaka" gatavību izpildīt licencēšanas prasības.

"Kas attiecas uz "Spartaku"... nu, "Spartakam" jau vairākus gadus pēc kārtas ir līdzīga situācija, un ar katru starpsezonu paliek arvien grūtāk, ņemot vērā akadēmijas jautājumu un arī veidu, kādā ir organizēts klubs," šo jautājumu komentēja Virslīgas izpilddirektors. "Arī "Spartakam", tāpat kā "Jelgavai", bija noteikti zināmi trūkumi, pie kuriem jāpiestrādā. Bet nu par "Spartaku" man informācijas būs mazāk, jo viņiem tās lietas saistītas ar finansiālajiem jautājumiem un akadēmijas statusu."

Virslīgas vadība gan tāpat noskaņojas tam, ka nākamā sezona tiks aizvadīta pēc iepriekšējā formāta, cenšoties ieturēt stabilitāti šajā ziņā, proti, ar desmit komandām un četru apļu izspēles kārtību (katrai komandai par 36 spēlēm, Virslīgas vadība jau strādā pie kalendāra aprisēm). Dakša norādīja, ka kopumā Virslīgas licencēšanas procesā piedalās 12 komandas – pieteikušās arī "Super Nova" un "Grobiņa", kuras būtu nākamās rindā uz vietu Virslīgā, un jāuzsver, ka pēc reglamenta šeit priekšroka vispirms būtu "Super Nova".

"Ar "Super Nova" uzturam kontaktus, kā nekā, komanda spēlēja Virslīgā jau iepriekšējā gadā," paskaidroja Virslīgas izpilddirektors. "No tās puses komunikācija ir ļoti skaidra – ja radīsies tāda iespēja, tad "Super Nova" noteikti būs gatava ieņemt atbrīvojušos vietu Virslīgā. Kā šodien saņēmu apstiprinājumu, arī "Grobiņa" ir licencēšanas procesam iesniegusi visus vajadzīgos dokumentus un meklē iespējas izpildīt noteiktās prasības."

"Super Nova", kuras vadītājs Jānis Engelis ir arī LFF valdes loceklis, iepriekšējo Virslīgas sezonu pabeidza desmitajā vietā, izkrītot uz Nākotnes līgu, kamēr priekšpēdējās vietas īpašniece "Metta" pārspēlēs atstāja "Grobiņu". Ar uzvaru Nākotnes līgā tikmēr tiesības spēlēt Virslīgā ieguva FS "Jelgava".

  +3 [+] [-]

, 2023-01-19 17:29, pirms nedēļas
Par Jelgavas un Super Novas dalību!

  +1 [+] [-]

, 2023-01-19 17:38, pirms nedēļas
Vai "Spartaks" sācis gatavošanos sezonai? Kurš ir galvenais treneris?

  +1 [+] [-]

, 2023-01-19 17:51, pirms nedēļas
Ja man ļautu izvēlēties starp Spartaku un Supernovu, es izvēlētos pēdējo. Jo Salaspils man mājām ir daudz tuvāk nekā Sloka

  +3 [+] [-]

, 2023-01-19 18:01, pirms nedēļas
Kas Jelgavai par problēmām ar akadēmiju? Tur tak normāla jaunatnes sistēma ar komandām katrā vecumā, ne?

     [+] [-]

, 2023-01-19 20:27, pirms nedēļas
Apinīc rakstīja: Par Jelgavas un Super Novas dalību!
Es tomēr domāju, ka Latvijas futbola interesēs ir beidzot, ka ir stabili klubi Virslīgā un tādi arī sāk parādīties Nākotnes līgā - neesmu Spartaks fans, bet novēlu klubam spēlēt jaunajā Virslīgas sezonā un beidzot tikt galā ar savām hroniskajām problēmām.

     [+] [-]

, 2023-01-19 20:29, pirms nedēļas
Polšs rakstīja: Ja man ļautu izvēlēties starp Spartaku un Supernovu, es izvēlētos pēdējo. Jo Salaspils man mājām ir daudz tuvāk nekā Sloka
Nu es savukārt nenovēlu 2023.g. Super Nova uzvaru Nākotnes līgā, jo viņu stadions man ir vairāk nekā 200 km attālumā un novēlu, lai uzvar JFK Ventspils, kuru stadions man ir 25 min attālumā!

  +1 [+] [-]

, 2023-01-19 21:12, pirms nedēļas
Polšs rakstīja: Ja man ļautu izvēlēties starp Spartaku un Supernovu, es izvēlētos pēdējo. Jo Salaspils man mājām ir daudz tuvāk nekā Sloka
iedomājies, ka Tev vairs nav mājs- ko tad ?

     [+] [-]

, 2023-01-19 21:14, pirms nedēļas
[quote polss]
Ja man ļautu izvēlēties starp Spartaku un Supernovu, es izvēlētos pēdējo. A ja man es izvēlētos Grobiņu

  +1 [+] [-]

, 2023-01-19 23:29, pirms nedēļas
Ambrē rakstīja: Nu es savukārt nenovēlu 2023.g. Super Nova uzvaru Nākotnes līgā, jo viņu stadions man ir vairāk nekā 200 km attālumā un novēlu, lai uzvar JFK Ventspils, kuru stadions man ir 25 min attālumā!
Lai Super Nova spēlē virsligā šosezon un JFK Ventspils uzvar Nākotnes līgā un tiek Virslīgā nākšgad.

Bet Spartaks, ja ar katru gadu paliek sliktāk, tad diemžēl lai mirst dabīgā nāvē ja nespēj/ nevēlas pastāvēt.

  +1 [+] [-]

, 2023-01-20 03:16, pirms nedēļas
kaut kā liekas ka špertaks šogad vēl nenosprāgs , vai varbūt es kļūdos

     [+] [-]

, 2023-01-20 07:57, pirms nedēļas
Manā skatījumā tās kabinetu spēlītes reizi būtu jāizbeidz.

     [+] [-]

, 2023-01-20 11:52, pirms nedēļas
varenais_eksperts rakstīja: Kas Jelgavai par problēmām ar akadēmiju? Tur tak normāla jaunatnes sistēma ar komandām katrā vecumā, ne?
Šogad atsevišķi FK Jelgava un FS Jelgava.
https://lff.lv/files/documents/299/...

     [+] [-]

, 2023-01-20 12:16, pirms nedēļas
1 rakstīja: Šogad atsevišķi FK Jelgava un FS Jelgava.
https://lff.lv/files/documents/299/Akreditetie_jaunatnes_futbola_klubi_2023.pdf
Es saprotu, ka tur ir atsevišķi, jo FS Jelgavu izveidoja kā atsevišķu klubu pārpērkot Albatroz(?) komandu, lai spēlētu 2.līgā. Savukārt FK Jelgava legāli ir cita biedrība, bet vai tad tā ir problēma noslēgt k-kādu sadarbības līgumu? Iepriekš tak daudzas virslīgas komandas slēdza sadarbības līgumus ar random akadēmijām. Neticu, ka tā ir k-kāda legāla nianse tikai.