Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

Virslīgas sezona sāksies 11. martā, LFF apstiprina sacensību reglamentus

Agris Suveizda

Virslīgas sezona sāksies 11. martā, LFF apstiprina sacensību reglamentus
Virslīgas valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs ar Virslīgas kausu. Foto: Sanita Sparāne/fkrfs.lv

Gatavojoties 2022. gada sezonai, Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde apstiprinājusi izstrādātos reglamentus "Optibet" Virslīgas, "Optibet" Nākotnes līgas un "Atbildīgas spēles" Latvijas kausa izcīņas turnīriem, vēstīts federācijas mājaslapā.

Virslīga

"Optibet" Virslīgas sezona paredzēta četros apļos no 11. marta līdz 13. novembrim ar desmit komandu dalību.

Komandas pieteikumā vienlaikus var atrasties ne vairāk kā 30 spēlētāji, no kuriem ne vairāk kā 15 spēlētāji var būt citas federācijas sagatavoti spēlētāji (obligāti jābūt reģistrētiem profesionālu futbolistu statusā). Spēles protokolā katras komandas sastāvā ir jābūt vismaz vienam federācijas sagatavotam spēlētājam, kurš dzimis 2000. gada 1. janvārī vai vēlāk. Tāpat vienlaicīgi laukumā ir jāatrodas vismaz trim spēlētājiem, kuri ir federācijas sagatavoti spēlētāji.

Komanda, kas ieņems desmito vietu 2022. gada "Optibet" Virslīgas čempionātā, zaudēs tiesības piedalīties 2023. gada "Optibet" Virslīgas čempionātā. Komanda, kas ieņems devīto vietu, divās pārspēlēs tiksies ar komandu, kas 2022. gada "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņems otro vietu, kamēr "Optibet" Nākotnes līgas pirmās vietas ieguvēja iegūs tiesības pārcelties uz "Optibet" Virslīgas čempionātu. Abu turnīru reglamentos iestrādāti scenāriji situācijām, ja sezonas gaitā mainās līgas dalībnieku skaits.

Nākotnes līga

"Optibet" Nākotnes līgas turnīrs paredzēts divos apļos no aprīļa līdz novembrim ar 14 vienību dalību, integrējot tajā līdz četrām Virslīgas dublieru komandām bez iespējas kvalificēties "Optibet" Virslīgas čempionātam.

Komandas pieteikumā vienlaikus var atrasties ne vairāk kā 35 spēlētāji, no kuriem ne vairāk kā astoņi futbolisti var būt citas federācijas sagatavoti spēlētāji. Vienlaicīgi laukumā jāatrodas vismaz astoņiem spēlētājiem, kuri ir federācijas sagatavoti spēlētāji (attiecas arī uz Virslīgas dublieru komandām). Virslīgas dublieru komandās spēles protokolā var tikt iekļauti spēlētāji, kuri dzimuši 2000. gada 1. janvārī vai vēlāk, bet līdz trim spēlētājiem protokolā var minētajam vecumam neatbilst.

Komandas, kas 2022. gada "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņems 13. un 14. vietu, zaudēs tiesības piedalīties 2023. gada "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā. Komanda, kas 2022. gada čempionātā ieņems 12. vietu, divās pārspēlēs tiksies ar Latvijas 2. līgas komandu, kas 2022. gada čempionātu noslēgs trešajā vietā.

Leģionāru fonds

Gan "Optibet" Virslīgas, gan "Optibet" Nākotnes līgas sacensībās par citu federāciju sagatavotu spēlētāju un treneru pieteikšanu paredzētas reģistrācijas maksas, kas katrai līgai veidos kopējo līdzekļu fondu. Pēc sezonas tie pilnā apmērā tiks izlietoti jaunatnes spēlētāju atbalsta sistēmas īstenošanai, kura tiek izstrādāta, pamatojoties uz U-21 vecuma spēlētāju aizvadīto spēles laiku katrā attiecīgās līgas komandā. "Optibet" Nākotnes līgā startējošās Virslīgas dublieru komandas nepretendē uz dalību jaunatnes spēlētāju atbalsta sistēmā.

Treneru prēmēšana

LFF valde apstiprinājusi treneru prēmēšanas programmas finansējumu par 2021. gadu, šim mērķim novirzot 30 000 EUR. Šī programma darbojusies jau ilgstoši, paredzot papildu finansiālo atbalstu treneriem par Latvijas izlašu spēlētāju sagatavošanu. Programmas kritērijos tiek ņemta vērā nacionālās un jaunatnes izlašu spēlētāju sagatavošana, sieviešu un meiteņu izlašu spēlētāju sagatavošana, LFF Futbola akadēmijas izcilnieku sagatavošana un godalgoto vietu izcīnīšana Latvijas Jaunatnes čempionātā futbolā 11:11.

"Tieši no treneriem, kuri ar spēlētājiem strādā klubos, vislielākajā mērā ir atkarīgs līmenis, kādā tiek sagatavoti spēlētāji Latvijas izlasēm. Mēs vēlamies, lai treneri ikdienā ir motivēti pievērst pastiprinātu uzmanību futbolistu individuālajai sagatavošanai un ar spēlētājiem strādā ilgtermiņa mērķu vārdā. Šī programmu tam kalpo kā papildu stimuls, novērtējot vietējo klubu speciālistu veikumu un darba kvalitāti," pauž LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Izmantotie resursi:
https://lff.lv/zinas/13761/treneru-...

     [+] [-]

, 2022-01-17 14:07, pirms 4 mēnešiem
Ha, un vai tās desmit komandas arī jau droši zināmas? Vai atkal, jau sezonas laikā, pa krūmiem lasīs klāt? Audai akadēmiju neakreditēja, kurus ta šie tagad pārpirks? Vai droši, ka Daugavpilī komanda būs? Būtu labi arī nosaukt dalībniekus, citādi pēc caurstaigājamās sētas izskatās, salasās, kas var un mauc!

  +1 [+] [-]

, 2022-01-17 15:26, pirms 4 mēnešiem
Zemessargs rakstīja: Audai akadēmiju neakreditēja, kurus ta šie tagad pārpirks?
Virslīgas jaunpienācējiem, pēc jaunajiem noteikumiem, pietiek ar 1.līmeņa jauniešu klubu, kas "Audai" arī ir.

  +5 [+] [-]

, 2022-01-17 15:27, pirms 4 mēnešiem
Cerams ka pagājušā gada murgs vairs neatkārtosies

     [+] [-]

, 2022-01-17 15:41, pirms 4 mēnešiem
Cik komandu paliks līdz sezonas beigām ???

  +1 [+] [-]

, 2022-01-17 16:05, pirms 4 mēnešiem
Latfootball rakstīja: Virslīgas jaunpienācējiem, pēc jaunajiem noteikumiem, pietiek ar 1.līmeņa jauniešu klubu, kas "Audai" arī ir.
Ar to nepietiek, ir jāsamaksā ap 100tk, ko drošvien, Audas īstie īpašnieki arī izdarīs . Interesanti būtu uzzināt, ko par šo domā bijušais prezidents K.Gorkšs?

     [+] [-]

, 2022-01-17 16:16, pirms 4 mēnešiem
coman rakstīja: Ar to nepietiek, ir jāsamaksā ap 100tk
50k.
https://lff.lv/zinas/13697/ieviesti...

     [+] [-]

, 2022-01-17 16:53, pirms 4 mēnešiem
Ndeki rakstīja: Cerams ka pagājušā gada murgs vairs neatkārtosies
Skaidrs tak, ka ne. Katru sezonu kaut kādas figņas notiek ar kādu komandu

     [+] [-]

, 2022-01-17 17:51, pirms 4 mēnešiem
"vienlaicīgi laukumā ir jāatrodas vismaz trim spēlētājiem, kuri ir federācijas sagatavoti spēlētāji"
nekas labs Latvijas futbola nākotnei, ja pat 8 melnie var būt laukumā

     [+] [-]

, 2022-01-17 18:08, pirms 4 mēnešiem
Nu kāpēc atkal atgriežas dublieru komandas 1.līgā? Šis jau ir sen zināms pasākums ir slikts - dublieru komandu sastāvi katrā spēlē var būt teju par 90% pilnīgi citi, kas kropļo godīgas konkurences principus turnīra tabulas ziņā 1.līgā!!!

     [+] [-]

, 2022-01-17 18:27, pirms 4 mēnešiem
coman rakstīja: Ar to nepietiek, ir jāsamaksā ap 100tk, ko drošvien, Audas īstie īpašnieki arī izdarīs . Interesanti būtu uzzināt, ko par šo domā bijušais prezidents K.Gorkšs?
Eu, "ekspert" - K.Gorkšs nekad nav bijis Audas prezidents. Tas ir Juris Gorkšs, ja nekas nav mainījies.